szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Ksztuszenie;-(


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
justka271
2007-01-04
Email
Witam! Mam maly problem i chcialam was sie poradzic: moja coreczka ma 2 miesiace dostaje mleczko NAN HA AR przeciw ulewaniu, czy to mozliwe ze takie maluchy dosc czesto przelykajac slinke dlawia sie?Czy to normalne?Prosze o odpis czy ktoras z was mial cos takiego??Pozdrawiam
Atka
2007-01-04
09:24:18
Email
Moj Mikolaj tak miał od samego początku i nie ważne czy pił z piersi czy butli czy tez tylko przełykał slinę. Doszło do tego ze pozostali czlonkowie rodziny bali sie go karmic. Miki odziedziczył to po mnie a ja z kolei po ojcu. Jest to dosc niebezpieczna sprawa, ale mozna to ograniczyc dając takiemu dziecku mniejszą dziurkę ze smoczkiem zeby nie piło tak łapczywie, trzymac w pozycji na wpół siedzącej przy karmieniu lub podawaniu płynów. Jesli zakrztusi ci się bardzo mocno (jak widzialam mikiego jak usiłuje złapac powietrze tak ze az "świszczy" mu oddech to ciarki chodziły mi plecach)to dziecko odwracasz główką ku dołowi i klepiesz je po pleckach. Teraz miki raczej az takich brewerii nie odczynia ale tez sie krztusi ale wtedy starcza jak podnosze mu rączki do góry i klepie po plecuszkach rzadko musze odwracac go główką w doł a kiedys to bylo na porządku dziennym. Pytałam o to pediatre i ona powiedziala ze mam sobie przstudiowac pierwsza pomoc dla niemowlęcia w przypadkach zakrztuszania, dodała ze w skrajnych przypadkach jest to operowalne bo taka rzecz wynika z wady anatomicznej w budowie przełyku czy coś takiego. W każdym badz razie pociesze cie ze miki ma to dosc nieciekawe ale nie kwalifikuje sie do zabiegu, twoja maleńka pewnie tez nie, wiec nie martw sie.Wiekszosc dzieci z tego wyrasta z wiekiem. Nie chce nawet myslec jak to wyglada u dzieci ktore kierowane sa juz na takie zabiegi dla ich dobra.
justka271
2007-01-04
09:33:14
Email
oj dziekue ci bardzo, pediatra tez mi mowila ze to jest normalne ale mi sie chcialo sie zbytnio wierzysc, robie z mala dokladnie tak jak mi napisalas ona najczesciej ma kiedy kopie nozkami i macha raczkami wtedy pewnie zle przelknie slinke i problem gotowy. pozdrawiam;)
Atka
2007-01-04
09:44:08
Email
Prosze bardzo JUSTI ;) ja tez pomimo ze lekarz nieraz powie mi ze cos u mikiego jest w normie i przeżyje to i tak dręczę pytaniami conajmniej dziesięc innych matek czy ich dzieci tez tak mają ;) bo nie ma to jak upewnic sie!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum