szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Od kiedy podaje się rybkę


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
lidiamital
2006-12-29
Email
Ja znalazłam informacje, że od drugiego roku życia. A w innym artykule, że po roku czasu.
Basia.26
2006-12-29
16:12:44
Email
no... mój Miłosz ma prawie 11 miesięcy i zjadł na wigilii cały kawałek karpia, bez skóry;)... smażonego... ;) na drógi dzień to samo... wiem natomiast, ze ryby potrafią uczulać. gdyby moje dziecko było alergikiem, to nie podawałabym, ale ponieważ wcina wszystko i nic go nie rusza, no to zjadł i się oblizywał;)
Julia
2006-12-29
16:31:06
Email
Mój Bartek ma lekką alergię na mleko, ale jadł ryby jeszcze przed ukończeniem roku i nic mu nie było, najczęściej filet z mintaja, oczywiście nie za często. Z tymi rybami to chyba trochę przesadzone.
femag
2006-12-30
17:03:10
Email
Moja córka jada smażone rybki od 11 mca,( tylko po usmażeniu zdejmuję jej panierkę). Bardzo lubi ryby a jada solę, dorsza i pangę.
kyja
2006-12-31
14:05:20
Email
ja czytałam,ze rybę podaje sie dziecku po ukończeniu 1 roku zycia.Gdy dziecko jest alergikiem, to trochę później.Mój Misiek ma silna alergię na rybę-gdy miał 13 m-cy ( nie wiedzieliśmy,ż ejest na nie uczulony), dostał kawałeczek pieczonego łososia-przez tydzień miał biegunkę.Gdy w żłobku dostał kawałek ryby ( miał 19 m-cy), to od razu pojawiła sie wysypka-zmieniająca się w duże puchnące plamy, błyskawicznie rozprzestrzeniajaca się po całym ciele-skończyło się wezwaniem pogotowia i podaniem hydrokortyzonu.Na razie unikamy jak ognia ryby w diecie Misia.Ryba to silny alergen-najlepiej dac dziecku kawałeczek i poobserwować reakcję.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum