szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Stosowanie oliwki.


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
lidiamital
2006-12-29
Email
Dziewczyny ciekawi mnie czy po kąpieli stosujecie oliwkę. Ja do trzeciego miesiąca stosowałam parafinkę ciekłą. Smarowałam nią całego maluszka łącznie z głowką. Obecnie stosuję oliwkę. Ale zastanawiam mnie czy jest to jescze konieczne i czy mu nie zaszkodzi. Np. nie zaburzy działania gruczołów łojotokowch?
Basia.26
2006-12-29
16:17:55
Email
własnie na TVP1 oglądałam jakis program o dzieciach. powiedzieli tam, że natłuszczanie dziecka jest wskazane, jeśli lekarz tak zaleci. jesli nie ma takiego wymogu, to nie nalezy dzieci natłuszczać. ja Miłka natłuściłam oliwką dokładnie dwa razy w życiu;) moja mama jak go kilka razy kąpała, to tez go oliwkowała... ale na tym koniec. kąpię małego w oilatum (ciekła parafinka), głowe myję szampotem oilatum, a w miejscach wrażliwych i podatnych na odparzenia smaruję sudocremem. teraz już nie zawsze, przestrzegałam tego regularnie latem, gdy się pocił. smarowałam pod brodą, pod paszkami, pupcie i fałdki na nóżkach. teraz przy mrozach kremuję buzię zanim wyjdziemy z domu. i to tyle...
Goga66
2006-12-29
17:21:41
Email
Ja ani razu nie użyłam oliwki. Stosowałam płyny do kąpieli już z oliwką lub inną substancją łagodzącą. Podobno nadmiar kosmetyków zatyka pory i skóra nie oddycha dobrze. Jeżeli dziecko nie ma kłopotów z suchą skórą a kąpie się je w dobrych płynach dla niemowląt, to myślę, że dodatkowe substancje można sobie darować. Krem raz dziennie na pupę i zimą i latem odpowiedni krem na odkryte części ciała przed wyjściem na dwór wystarczą
Daniel
2006-12-29
17:29:56
Email
czesc :) Ja uzywam oliwki po każdej kąpieli czyli co dwa dni i jeszcze nikt mi ne powiedził że źle robie czy nie:) Sama zreszta nie pomyślałam że mogłoby to zaszkodzić małej:) Teraz tez co jakis czas stosuję balsam do ciała dla niemowląt Jonsona i jest dobrze:)mam teraz problem bo małej wychodza małe krosteczki wkoło buzi chyba od śliny
ciszka
2006-12-29
19:48:39
Email
Moje pierwsze dziecko po każdej kompieli smarowałam oliwką, niestety miał atopowe zapalenie skóry i oliwka w tym wypadku nie była najlepszym rozwiązaniem, moje drugie dziecko smaruję kremem nivea dla niemowląt uważam, że jest o wiele lepszy niż oliwka, świetnie się wchłania, nie pozostawia tłustych śladów, a skóra jest delikatniutka, pupcie smaruję bepanthenem. Pozdrawiam
ciszka
2006-12-29
19:50:04
Email
Moje pierwsze dziecko po każdej kąpieli smarowałam oliwką, niestety synek miał atopowe zapalenie skóry i oliwka w tym wypadku nie była najlepszym rozwiązaniem, moje drugie dziecko smaruję kremem nivea dla niemowląt uważam, że jest o wiele lepszy niż oliwka, świetnie się wchłania, nie pozostawia tłustych śladów, a skóra jest delikatniutka, pupcie smaruję bepanthenem. Pozdrawiam
eryka.i.emma
2006-12-29
23:46:42
Email
ani razu nie uzylam oliwki. coreczka ma piekna skore. raz na jakis czas smaruje ja cala oilatum kremem po kapieli.
mayasun
2006-12-30
09:56:07
Email
Oliwka wbrew ogólnej opinii wysusza skórę. Córeczke smarowałam oliwką tylko przez miesiąc, ale zaczęły się problemy skórne i odstawiłam. Stosuję obecnie Oilatum lub Balneum do smarowania ciała.
femag
2006-12-30
17:17:58
Email
Oliwkę używaliśmy na samym początku, do pierwszego mca oliwiłam córce wszyskie fałdki. Potem zaczęliśmy ją kąpać w płynach do kąpieli serii Nivea(kremowy i z oliwką), moja córa ma bardzo ładną skórę i nigdy po kąpieli jej nie oliwkowałam całej. Po zmianie pieluchy pupę smarowałam sudokrem na przemian z oliwką.
iffcia
2007-01-01
17:01:47
Email
Ja też nie urzywam oliwki. Smarowałam nia Szymka kilka razy po urodzeniu. Cały czas myję go mydełkiem bambino, główkę też myję mydłem. Skórę ma ok, wysuszona nie jest a ciemienuchy też nie miał. Dla nas z kosmetyków istnieje tylko mydło, krem ochronny na dwór i sudokrem na pupcie - tak profilaktycznie.
iffcia
2007-01-01
17:01:57
Email
Ja też nie urzywam oliwki. Smarowałam nia Szymka kilka razy po urodzeniu. Cały czas myję go mydełkiem bambino, główkę też myję mydłem. Skórę ma ok, wysuszona nie jest a ciemienuchy też nie miał. Dla nas z kosmetyków istnieje tylko mydło, krem ochronny na dwór i sudokrem na pupcie - tak profilaktycznie.
iffcia
2007-01-01
17:03:02
Email
Oczywiście UŻYWAM a nie URZYWAM. Ciapa ze mnie

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum