szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - wymioty i ulewanie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Ulka
2006-12-27
Email
moja coreczka ma 6 tygodni,karmie piersia ,na początku trzeciego tygodnia zaczela sie strasznie prezyc i plakac stwierdzono kolke ,daję małej debridat i infakol, po tygodniu zaczelo sie jej wiecej ulewac a teraz od kilku dni wymiotuje, kupke robiła zólta i rzadka co 6 dni i to z pomoca czopka, dziś zrobila sama dwie kupki ale bardzo wodniste, już sama nie wiem co robic odwiedziłam juz w okolicy wszystkich pediatrow, ostatnoi wczoraj dostalam skierowanie na badanie moczu i kalu, czy ktores z waszych dzieci mialo cos podobnego prosze o pomoc
femag
2006-12-27
21:52:05
Email
Witaj Ulka! Wiem co przeżywasz teraz, gdyż miałam podobny problem ze swoją córką. Jak miała 4 tyg. to kilka razy dziennie wymiotowała po karmieniu (tylko że piła ENFAMIL z butelki, bo mleka z piersi nie chciała)i raz nam się zakrztusiła mocno aż nie mogła złapać tchu wiec pojechaliśmy do szpitala na badania. Zrobiono jej mnóstwo badań(męka dla niej i dla nas), wszystko było w porządku a po tygodniu diagnoza była :że córka jest przekarmiana . Zuza jadła bardzo łapczywie i co posiłek zwiększałam porcję bo płakała po karmieniu, zamiast zadowolona zasnąć. Kazali dawać jej małe porcje ale często, no i to pomogło. Przez swoje łakomstwo Zuza miała kolki od 3tyg do 4mca. No a potem zaczęła jadać co 3 godz i nawet różne papki i nic jej nie było. Lepiej zrobić małej podstawowe badania aby wyeliminować jakieś zapalenie czy skazę białkową. Ale mam nadzieję że to tylko przejściowe problemy z przyswajaniem pokarmu. Może zjadasz coś co jej szkodzi?? A może też za dużo i zbyt łapczywie je i nałyka się za duzo powietrza które przy wydalaniu wypycha trochę jedzenia? Życzę zdrówka i trzymam kciuki aby te ulewnia szybko minęły.
agula
2006-12-28
20:49:47
Email
Hej Ula. Moja córeczka ma 4 tygodnie i mniej więcej od tygodnia ulewa a w święta parę razy chlusneła tak, że wyglądało to na wymioty. Być może powodem było cos co zjadłam, chociaż starałam się uważać. Dziś była u nas pani pediatra i przy okazji zapytałam ją o to. Poleciła mi podawać małej ENFAMIL AR, 30 ml przed karmieniem od 2 do 3 razy dziennie, gdyby problem się nasilił. Mówiła też, że wymioty czy ulewanie większych ilości pokarmu jest często spowodowane przekarmianiem. Radziła by karmić ją częściej (ja karmię co 3 godziny) a żeby zjadała mniej.
Ulka
2006-12-29
10:18:41
Email
dziękuje za rady, daliśmy kupke i mocz do badania czekam na wyniki, to fakt moja malutka je bardzo łapczywie i moglaby caly dzien siedziec przy cycu, jak jej próbuje zabrac to krzyczy jak szalona, mam nadzieje ze to się unormuje, pozdrawiam goraco

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum