szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Pomocyyy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
marta0309
2006-12-25
Email
Dziewczyny poradzcie prosze .Otóz moja prawie 7-tygodniowa coreczka ( niby czesto) patrzy sie do tyłu( wg mojej tesciowej).Ja w sumie nie zauwazylam niczego niepokojacego ale ona uparcie twierdzi ze z mala jest cos nie tak bo według niej Mala za czesto patrzy sie do tyłu. czy wasze dzieciaki tez takie cos maja??? oczywiscie zdarza sie ze odchyla główke do tyłu jakby czegos szukala albo po prostu zawiesza wzrok na czyms co ją zainteresuje.Dodam ze wodzi wzrokiem za przesuwanym przedmiotem, patrzy na nas, patrzy przed siebie, na boki.Moze czasami zbyt czesto odgina sie do tylu.Napiszcie mi cos na ten temat bo oszaleje a nie che dac sie zmanipulowac radami tesciowej i latac za kazdym razem do lekarza jak mi cos wymysli.
Goga66
2006-12-25
20:26:26
Email
Zuza też się często patrzyła do tyłu kiedy leżała a czasem odchylała. Jest zdrowa - ma obecnie półtora roku. Powiedz oczywiście o tym pediatrze ale zdaje sięsporo dzieci tak ma :) Wesołych świąt
aga
2006-12-25
20:58:51
Email
hej!Maja tez tak miala,nie raz napedzala mi tym strachu,teraz tez lubi sie odginac do tylu,ma poltora roku i wszystko jest ok..te tesciowe zawsze cos wymysla,moja co jakis czas tez "cos" zauwazala ;)..najlepiej zaufac wlasnemu instynktowi..pozdrawiam!
mayasun
2006-12-26
16:24:27
Email
Moja Elizka też odgina głowę do tyłu. czy leży, czy trzymam ją na rękach, po prostu jest ciekawa tego co jest za nią. Tesciowe mają bzika na punkcie kręgosłupa i pewnioe dlatego. Nie przejmuj się tym. Przy njablizszej okazji powiedz owszem pediatrze co ona na to, czy masz kontrolować odwracanie tej głowy czy to normalne.
Daniel
2006-12-26
17:32:50
Email
Czesc witajcie, moja Wiki też tak robiła często, ciekawa była co tam jest za nią i jakoś tak inaczej widac:) Ja nic z tym nie robiłam , ale zwróciłam uwagę że tak robi często i zapytałam sie lekarza ona mi powiedziała że dzieci tak robią i z czasm to mija ale wiesz zapytaj sie swojego bo co kraj to obyczaj jak mówią. Wikusia tak robiła około 2 miesiące jakos tak a potem nawet nie zauwazyłam kiedy przestała.Nie denerwuj sie pewnie to to zwykła ciekawość dziecka bo to inny punkkt widzenia niz ten zwykły :)Pozdrawiam:)
marta0309
2006-12-26
19:42:04
Email
dzieki dziewczyny:) juz mi troche lepiej....Szkoda tylko ze moja tesciowa z tego powodu robi afere:(
wiolett
2006-12-27
14:59:56
Email
Ubytek miedzykomorowy serca
wiolett
2006-12-27
15:03:16
Email
Przepraszam źle wpisałam. Jestem nowa na Forum i dopiero się ucze Pozdrawiam Wioletta
iffcia
2006-12-27
20:56:36
Email
Witaj. Mój Szymek też odginał głowę do tyłu. Zwróciłam na to uwagę lekarce. Ona dała skierowanie na rechabilitacje. To w sumie nic poważnego. Rechabilitantka powiedziała, że mięśnie karku są mniej rozciągnięte niż szyi. Tak jakby były skurczone i ściągały główke do tyłu. Kazała podnosić go za rączki z pozycji leżącej do siadu, tak żeby ćwiczył miesnie karku. Generalnie to nic powaznego ale lepiej poćwiczyć. My ćwiczylismy i przeszło :) Teraz walczymy z przechylaniem się na bok podczas siedzienia (szymek ma 7 miesięcy)
iffcia
2006-12-27
20:56:52
Email
Witaj. Mój Szymek też odginał głowę do tyłu. Zwróciłam na to uwagę lekarce. Ona dała skierowanie na rechabilitacje. To w sumie nic poważnego. Rechabilitantka powiedziała, że mięśnie karku są mniej rozciągnięte niż szyi. Tak jakby były skurczone i ściągały główke do tyłu. Kazała podnosić go za rączki z pozycji leżącej do siadu, tak żeby ćwiczył miesnie karku. Generalnie to nic powaznego ale lepiej poćwiczyć. My ćwiczylismy i przeszło :) Teraz walczymy z przechylaniem się na bok podczas siedzienia (szymek ma 7 miesięcy)
marta0309
2006-12-28
20:52:50
Email
wielkie dzieki.sprobuje tak robic:)
aneta76
2007-01-05
23:03:17
Email
Moja córeczka też oginała głowę do tyłu i niestety po kilku miesiącach okazało się, że ma problemy z napięciem mieśniowym. Była rehabilitowana przez 3 miesiące. Po tym czasie szybko nadrobiła opóżnienie w rozwoju ruchowym.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum