szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Skaza bialkowa


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
bchamier
2006-11-16
Email
Witajcie!Jestem zrozpaczona.Moje dziecko ma skaze bialkowa od 3 tygodni.Karmie jak dotad piersia ale za tydzien wracam do pracy i pod moja nieobecnosc czym ma karmic go niania jakim preparatem mlekozastepczym.Lekarz zalecila mleko hypoalergiczne ale znow dostal wyspypke i sie drapie imeczy potwornie nasz malec.Wyczytalam rowniez ze dziecko jesli ma skaze bialkowa to nie powinno sie podawac mleka hypoalergicznego.Probowalam rowniez bebilon sojowy ale pluje i nawet z lyzeczki nie chce brac!!!Niektorzy sie wypowiadaja bym dodala kleiku ryzowego ale wowczas nie przekarmie i rozstyje dziecka?Nie wiem sama co podac czy ISOMIL, NUTRAMIGEN a moze BEBILON PEPTI.Jestem totalnie zalamana a dodam ze po powrocie z pracy ok 14.30 chce karmic piersia by jak najdluzej przedluzyc laktacje.Jak dotad podawalam mu wieczorem BEBIKO SOJOWE z kleikiem ryzowym ale nie robi kupek jak dotad tak ok. co 3 dni ma zatwardzenie.Co mam robic???
liliannka
2006-11-16
12:40:20
Email
Witam. Wszystko zależy od tego ile ma dzidziuś. Moja Ania ma również skazę białkową i też obawiałam się co będzie po powrocie do pracy, ale nie jest źle. Mała miała 5 miesięcy jak zaczęłam znowu pracować, tak więc pod koniec mojego pobytu w domu zaczęłam jej wprowadzać owoce i zupki, tak więc mała dostaje rano mleko Bebilon HA 2 (na szczęście dość dobra tolerancja, może dlatego, że dostaje je tylko raz dziennie), w południe zupka, po powrocie z pracy pierś, około 17 owoc, no i wieczorem pierś. Jak na razie a jest to już 2 miesiące układ się sprawdza. Pozdrawiam ciepło Mamę i Maluszka.
liliannka
2006-11-16
12:40:49
Email
Witam. Wszystko zależy od tego ile ma dzidziuś. Moja Ania ma również skazę białkową i też obawiałam się co będzie po powrocie do pracy, ale nie jest źle. Mała miała 5 miesięcy jak zaczęłam znowu pracować, tak więc pod koniec mojego pobytu w domu zaczęłam jej wprowadzać owoce i zupki, tak więc mała dostaje rano mleko Bebilon HA 2 (na szczęście dość dobra tolerancja, może dlatego, że dostaje je tylko raz dziennie), w południe zupka, po powrocie z pracy pierś, około 17 owoc, no i wieczorem pierś. Jak na razie a jest to już 2 miesiące układ się sprawdza. Pozdrawiam ciepło Mamę i Maluszka.
bchamier
2006-11-16
13:05:41
Email
Dziekuje bardzo za rade. Dominis za tydzien konczy wlasnie 5 miesiecy i dzis zamierzam mu podac po raz pierwszy marchewke a jutro zobazcr jabluszko a z zupkami to nie za wzcesnie? Obawiam sie ze on Bebilonu HA nie moze bo dajac Bebiko HA dostal wysypki, ktora go potwornie swedzi.Czym smarowc, nie chcialbym sterydami, slyszalam ze dobra jest masc cholesterowa?Co uwazacie?
bchamier
2006-11-16
13:07:28
Email
no i jakie mleczko polecacie ?
Dorota
2006-11-16
14:12:49
Email
Wiesz to chyba jest tak, że mleka modyfikowane HA podaje się dzieciom u których jest możliwość wystąpienia skazy. A jeśli skaza jest to raczej Bebilon pepti lub Nutramigen. Tak zalecała nasza pediatra. Zapytaj lekarza. Moja Greta dostawała Nutramigen - na recepte i wtedy jest tańszy.
bchamier
2006-11-16
18:06:14
Email
Tak masz racje, wlasnie wrocilismy od lekarza i zalecila abysmy zprobowali BEBILON PEPTI jesli nie bedzie tolerowal to wowczas NUTRAMIGEN.Zobaczymy, ale jednak mam jak najdluzej karmic piersia.Co do nowych pokarmow powiedziala ze dzieciom z alergia wprowadza sie pozniej ale HIIP ma takie produkty od 5 miesiaca takze sprobuje, amoze moglabym innej firmy bo z HIIPem w naszej miescinie bedzie problem?Jakie polecacie?Co do mlek sojowych rowniez moga uczulac.Takze o rezultatach napisze Wam pozniej.Trzymajcie sie cieplo.Pa
liliannka
2006-11-17
07:17:43
Email
Witam ponownie. Chyba wszystko i mleko i pierwsze słoiczki zależą tylko i wyłącznie od tolerancji maleństwa. Lekarka kazała mi zacząć właśnie od HA a jeśliby tego mała nie tolerowała spróbować sojowe, no i w ostateczności kazała przyjść po receptę na preparat mlekozastępczy. Na szczęście zostało na HA. A co do słoiczków to zaczęłąm wprowadzać owoce jak Ania miała 4,5 miesiąca i bardzo dobrze je przyjęła i bardzo je lubi. Szczególnie lubię jej dawać z hippa, chociaż ostatnio odkryłam z bobofruty i też są dobre. Ale myślę, że na początek lepsze są jednak z hippa. Aha, jeszcze co do maści to lekarka przepisała taką do zrobienia i szybciutko się zagoiło. Trzymajcie się cieplutko.
bchamier
2006-11-17
19:49:10
Email
Cud!Nie moge w to uwierzyc Dominis pije Bebilon Pepti od dwoch dni narazie nie zapeszam,ale jestem taka szczesliwa.Mysle ze to zasluga tego ze jest delikatnie slodki i ma konsystencje taka jak mleko matki czyli moje.Ale najwazniejsze ze nie jest mocniej wysypany!!!Zastanawiam sie tylko czy moglabym na wieczorne karmienie go zagescic kleikiem ryzowym i wowczas podalabym z lyzeczki(bo przez butelke pewnie nie bedzie chcial) a dluzej by pospal, poniewaz budzi sie teraz o 24.00 a zasypia o 19.30.Co uwazacie?? Pozdrawiam Was kochane mamy i dziekuje Ci szczegolnie Lilianno, ze napisalas bardzo rzeczowo jak wyglda dzien pod katem zywienia Twojej corci, jest to dla mnie inspiracja i bede probowala tez tak zastosowac pewnie z niewielkimi modyfikacjami bo kazde dziecko jest indywidualista!!Przesylam buziaki

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum