szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - CO POMOZE DZIECKU PRZY ZATWARDZENIU!?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
justka271
2006-11-11
Email
Hej! Pisze do was z zapuytankiem co zrobic i jak pomoc malenstwu przy zatwardzeniu? Mala strasznie sie prezy widze ze ja boli brzuszek.A jesli chodz o jezyk to ma biale kropeczki(chyba to plesniawki po mleku) czy w jakis sposob mozna je zlikwidowac?Dodam ze mala ma 2 tyg. Prosze o rade! Pozdrawiam
dominikapio
2006-11-11
18:36:54
Email
Justka, radziłabym tobie przejść na mleko dla alergików np.Bebilon pepti lub lepiej Nutramigen. Prawdopodobnie dzidziuś nie trawi tego mleczka. Po hydrolizatach tj, Nutramigen nie ma kolek itd., dzieci łatwiej je trawią.Jeśli dziecko ulewa należy z tego co wiem karmić w pozycji siedzącej i pozostać w niej jeszcze jakiś czas po jedzonku- tak mi się wydaje:))) Ate plamki to pleśniawy jak nic Aphtin kupisz w aptece.Pozdrowionka
ilona81
2006-11-11
23:09:32
Email
to normalka, większośc dzieciaczków to przechodzi i to wcale nie świadczy o alergii, też tak myślałam, zmieniłam mleko na bebilon pepti, potem na nutramigen i dzięki Bogu w odpowiednim momencie zareagował pediatra, który ochrzanił mnie, że bez potwierdzenia alergii (testy z krwi) odsunęłam dziecku mleko, bez którego maluch nie bedzie się prawidłowo rozwijał. Nie mozesz sama decydowac o zaprzesaniu podawania dziecku mleka, jesli nie wiesz, czy ma alergie. Poza tym, przy nutramigenie badz bebilonie pepti podaje sie dziecku inne preparaty, te niby mleczka to nie jedyny składnik ich diety. Jesli masz obawy pojdz do lekarza, ale u nas na zatwardzenie pomagał plantex, oraz woda z odrobinką miodu. Moje dzieci praktycznie od urodzenia nękały zaparcia, jak zaczełam podawac soczki itp, samo przeszło :)
ilona81
2006-11-11
23:11:02
Email
..a jeszcze jedno, na pleśniawki aphtin.. po każdy karmieniu dawałam pare kropelek na smoczek i dawałam maluchom blizać smoczek :)
Basia.26
2006-11-12
09:11:59
Email
był okres czasu ( w upały), że mój synek też miał zaparcia. wtedy super sposobem okazało sie wciśniecie do pupci odrbinki takiego rozmiękczonego wodą mydełka. za 15 minut robił kupkę. nie jest to szkodliwe dla dziecka, ale też nie traktuj tego sposobu jako wspomagacz przy każdym wypróżnieniu. obserwuj dzidzie. ja czasami widziałam, ze Miłek sie męczy, a nie może sie załatwić. wtedy zginalam nóżki i lekko przygniatalam do brzuszka, w tym momencie Milek się napręzał i już kupka była w pieluszce:) odrobina wody z miodem podana na czczo tez powinna poskutkować. dla takiego malucha polecam jeszcze herbatkę Hipp ułatwiającą trawienie lub/i plantex. jesli karmisz piersia, to sama tez zamiast zwyklej herbaty, pij Hippa, a po zjedzeniu takiego "grzesznego" posiłku, który może spowodować ból brzuszka malucha, pij Plantex.
katka
2006-11-12
10:03:37
Email
A moze to nie plesniawki na jezyczku,tylko pozostałosci mleczka po jedzeniu. Zanim zaczniesz cos kombinowac pokaz dziecko lekarzowi albo polożnej a buzie mozesz po kazdym karmieniu przemywac zwilzona a gaza nawinieta na palec.
Goga66
2006-11-12
10:47:15
Email
U dziecka 2-tygodniowego normalne są stany, kiedy nie może odprowadzić gazów czy wypróżnić się. To okres dla wielu maluchów kolkowy a u innych kończy się mniejszymi bólami brzuszka. W okresie od 2 tyg. do mniej więcej czwartego miesiąca rozwija się niedojrzały układ pokarmowy. Stąd różne nie przyjemne dla maluszka stany. Możesz spróbować delikatnych leków na kolkę: esputikonu lub czegoś podobnego - spytaj w aptece, bo to zależy od wieku dziecka. Woda koperkowa może być też przydatna. Działa to wszystko lekko rozkurczowo i odgazowująco. Wydaje mi się, że to za małe dziecko na wodę z miodem (potrafi uczulać). Co do mydełka, hm... To ta sama zasada, co czopek glicerynowy. Jakie dawałaś Basiu? Ja bym się bała podrażnienia śluzówki odbytu lub nawet alergii. Zuza i tak miała wrażliwą pupkę. Masaże brzuszka zawsze są dobre. Kładzenie dziecka brzuszkiem na swoim brzuchu, no i przyginanie nóżek do brzuszka. Jeżeli dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym to może powinno być też mocniej przepajane innymi płynami.
Atka
2006-11-12
15:28:40
Email
Mikolaj tez mial zaparcia. A odkiedy w o wiele zmniejszonych ilosciach pija bebilon ( grymasi na kaszkach, chyba dam mu z nimi narazie spokoj) to powrocil problem. Ja uzywalalm czopkow (ale naprawde sporadycznie), kilka razy musialam zrobic mu lewatywe z rumanku, co tak sie meczyl. Dosc popularna jest tez metoda powodowania wyproznien u niemowlat termometrem, ale to trzeba umiec i najlepiej zeby nauczyla tego pielegnarka (spytaj poloznej- pewnie zna) bo mozna zrobic krzywde dziecku. Ja ja stosuje, ale dlugo sie uczylam.
Basia.26
2006-11-12
17:45:05
Email
Goga ja dawałam dosłownie może ze 4 razy taki mały kawałeczek mydełka. Miłek wtedy przez 4-5 dni nie mógł się wypróżnić. mydełko nie wciskałam do pupci, wsuwałam i to był kawałeczek wielkości.... hm.... połówka małego paznokcia u ręki. no ale wtedy to miał już jakieś 4 miesiące. a jeśli chodzi o aphtin, to myślę, że zastosowanie na pewno nie zaszkodzi. ja przez jakiś czas po kąpieli przemywałam buzię czytą wodą, a potem aphtinem. skraplałam nim mokry patyczek do ucha i nim pendzlowałam buzię. jednak biały osad w buzi może się utrzymywać przez ok godzinę po karmieniu (od mleka)- położna mi mówiła, a pleśniawki mają wygląd kropeczek, jak na muchomorku. Miłek miał kiedyś jedną pleśniawkę i zaraz aphtinem wypendzlowałam buzię. po 3 godz już jej nie było. i wtedy używałam go aż się skończy opakowanie.
Dorota
2006-11-12
20:20:16
Email
Wiesz ja się podpisuję pod tym co napisała Kacha- mama Oliwiera w innym Twoim poście. Moja Greta też cierpiała na zatwardzenia właśnie po Nanie...odkąd zmieniłam mleko na Bebiko jest ok. Pediatra wymyślała żeby dawać małej jakieś Lakcidy itp..ale to nic nie pomagało. Tu na forum dziewczyny mi powiedziały, że to od mleka. Więc zmieniłam.
Basia.26
2006-11-13
09:23:44
Email
uuu.... a no własnie Dorota. mój synio po 8 miesiącu zrezygnowal z piersi, na nanie robił zielona, skąpe kupki. zmieniłam na Bebilon, wszystko jest ok:)
justka271
2006-11-13
11:43:01
Email
Hej! DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI WIECIE CO MALA ZACZYNA ROBIC KUPKI SAMA OCZYWISCIE WYSILEK W TO WKLADA ALE UDAJE JEJ SIE DO MLEKA ZACZELKAM DODAWAC LYZKE RUMIANKU, NO KUPKA JEST TAKA ZIELONA(niewiem czy to dobrze)MYSLICIE ZE TO MOZE BYC DLA NIEJ ZLE MLEKO?A CZY JAK ZMIENIE NIEBEDZIE PODOBNEJ SYTACJI?PEDIATRA MI MOWILA ZE MOZE BYC TAKA DZIECKA REAKCJA NA MLEKO I MUSIMY POCZEKAC KILKA DNI CO BEDZIE DALEJ.. CO WY O TYM MYSLICIE? WIECIE JAK MI SIE SERDUCHO KRAJE JAK PATRZE JAK ONA CIERPI;( DZIEKUJE WAM ZA ODPOWIEDZI JESTESCIE KOCHANE!! POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!!
Dorota
2006-11-13
13:02:35
Email
Mi pediatra mówiła, że nie wolno zmieniać mleka...ale w tej kwestii się jej nie posłuchałam. Greta kupy robiła mocno zbite, wyglądały jak baranie bobki hehehe...Żałuję, bo wcześniej mogłam jej to mleko zamienić.

pozdrawiamy
Monika346
2015-06-20
17:43:35
Email
No własnie, mam ten sam problem. Mam 3 latka i też ma zaparcia. Myślę zmienić dietę. Spróbuje podawać więcej wody do picia zamiast soku. Byłam z nim u lekarza i pediatra zaproponowała podawanie preparatu dicopeg junior. Od tygodnia podaję. Mały dobrze toleruje, nie skarży się już na bóle brzucha, nie widzę też nagłego parcia. Mam nadzieję, że robienie kupki się unormuje i będzie dobrze.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum