szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - FLUOR...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
dominikapio
2006-11-04
Email
Czy ktoś podaje swojemu dziecku fluor??? Wiem, że w Niemczech podaje się dzieciom od urodzenia.Wszystkie mamy dostają przy wyjściu ze szpitala opakowanie fluor+wit.D...dlatego dzieci tam nie mają próchnicy. W Polsce woda nie jest fluorowana więc może należałoby podawać dzieciom...???
OlkaK
2006-11-04
21:08:00
Email
Pierwszy raz słyszę, ale moze faktycznie to dobre rozwiązanie. Zobaczymy co dziewczyny napisza. Ja nie podaje. Pozdrawiam
bela
2006-11-05
08:24:33
Email
ja tez nie podaje i z tego co obserwuje chyba jest on szkodliwy dla dzieci bo : jak bylam u dentysty i chcialam ze by mi pofluorowal albo pytalam czy ja sama w domu moge to zapytal czy jestem karmiaca (Lub w ciazy) bo wtedy nie wolno. Nie wiem czy to tez o to chodzi.....
joanna
2006-11-05
11:00:47
Email
Mieszkam w Niemczech i na wyjciu z Kliniki dostalismy wit.D3 ale te tabletki nie zawieraja Fluoru.Natomiast szwagierka ktora rodzila 2m-ce po mnie przy wyjciu dostala witamine+fluor.Jednak na pierwszej wizycie padiatra zmienila jej na takie tabl. jak moje bez fluoru.Bo podobno to bez sensu zanim nie ma zabkow.Ale dowiem sie teraz na okresowym badaniu, bo mnie to tez interesuje.Moja mala juz niedlugo dostanie pierwszy zabek.
katka
2006-11-10
15:25:16
Email
Podawanie fluoru nie uchroni przed próchnica jezeli o zabki nie bedzie sie dbalo,nawet gdy ich jeszcze nie ma.Po pierwsze nalezy zeby myc,unikac słodkich napojow,zwłaszcza w nocy itd. Ja jestem przeciwnikiem fluoru bo wiem,że rodzice nie zawsze robia to ,co sie do nich mowi i w efekcie osiaga sie odwrotny skutek od zamierzonego. Fluor mozna przedawkowac dlatego kazda dawka dobierana jest indywidualnie,w zaleznosci od wieku dziecka i zawartosci fluoru w wodzie. Podstawowym błedem rodzicow jest mycie zębów dorosła pasta a wtedy o przekrocenie wymaganych dawek juz łatwo,a nawet zatrucie dziecka. Z nadmiaru pojawia sie fluoroza,najczesciej w postaci bialych plamek na szkliwie.Na koniec,twierdzenie,że w niemczech dzieci dostaja fluor i dlatego nie maja prochnicy jest nie prawda-tam jest po prostu wieksza swiadomość rodziców i większa kontrola uzębienia.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum