szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - temperatura i ząbkowanie - pomóżcie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
anita
2006-10-26
Email
Mam pytanie. Czy wasze maluchy goraczkowały przy ząbkowaniu ? Czy to może być wysoka temperatura czy raczej stan podgorączkowy. Moja mała ma 38,5 - wychodzi dolna lewa jedynka, wyglada na zdrową, tylko nie jestem pewna czy przy ząbkach może być tak wysoka temperatura czy raczej to coś innego ?.....
polishgirl
2006-10-26
22:04:38
Email
Mój mały tylko raz miał temperaturę przy ząbkowaniu, nie była zbyt wysoka, nie pamietam teraz ile miał. Podałam mu wtedy czopek. mysle ze powinnaś dac mu czopek na temperaturę, i przeczekaj, jeśli zauwazysz jakis kaszel, albo katar tzn że moze sie przeziebił wtedy idz do lekarza. Pozdrawiam
bela
2006-10-26
22:27:31
Email
przy zabkowaniu moze byc rozna temp.Jesli jest pow 38 st podaj cos na zbicie.Moze to byc rowniez tzw tzrydniówka.Wysoka temp utrzymuje sie 3 dni a potem wychodzi wysypka.Zobaczysz jak temp sie utrzymuje czy latwo spada i czy dluzej nie powraca - wtedy to raczej zeby.Jesli mimo lekow nie chce zbyt spadac to tzrydniowka ( juz to przeszlam).Chyba ze tak jak pisze Polisch dojda inne objawy choroby to wtedy idz do lekarza
NIECHA
2006-10-26
22:34:15
Email
Hej ! Mój Adaś też miał 38,5 jak wychodziły mu ząbki trzonowe. Przy tych pierwszych nie było żadnych objawów. Też byłam zaniepokojona bo myślałam ,że jest chory.Podałam mu nurofen na zbicie temperatury. Tak było przez dwa dni. Potem temeratura spadła. Aha.. jeszcze jedno: Adaś miał biegunkę. Robił po kilka kupek dziennie takich wodnistych. Także taka emperatura jest możliwa przy ząbkowaniu. Chociaz czytałam, że maksymalnie może byc do 38. Widac to nieprawda. Obserwuj małego i jeżeli będzie się coś dziać to lepiej idz do lekarza kontrolnie. Tak na wszelki wypadek.. Pozdrawiam
anita
2006-10-27
07:41:36
Email
Dzięki za odpowiedzi, jesteście kochane. ALE JA chyba oszaleje. Drugi dzień temperatury 38 st, dodam że mała jest w świetnej formie, bawi się, jest pogodna tylko przy nocnym zasypianiu maruda jak nie wiem, budziła się co 15 min, nic nie chce jeść - tylko moje mleko. To chyba nie może być trzydniowka, bo ją miała 3 tyg temu i była też wysypka ale racja też taka że po trzydniowce znalazłam ząb ! I teraz sytuacja się powtarza. Też jedna kupka była luźniejsza. Tylko jak długo ona będzie tak gorączkować ?...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum