szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jak wprowadzać jedzonko


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
lidiamital
2006-09-20
Email
Dziewczyny napiszcie mi kiedy wprowadziłyście zupki i soczki i jak? Trochę już wiem ale wdzięczna będę za każdą radę.
weridiana
2006-09-21
08:11:03
Email
Lidiamital bardzo ciekawy temat tylko szkoda że nikt nam nie chce nic podpowiedzieć, ale poczekajmy może się rozkręci
kabria
2006-09-21
09:37:02
Email
Ja wprowadzałam mojej córce soczki od 5,5 miesiąca( do tego czasu tylko piła mleczko z piersi)....ale ani soczki ani herbatki jej nie smakowały, wszystko było fuj oprócz cycusia:)...potem przyszła pora na jabłuszko, ziemniaczek ...no i oczywiscie kupiłam słoiczki bo to pewne sprawdzone itd...niestety słoiczków nienawidziła(zreszta do tej pory, ma tylko wybrane smaki, np. marchewka z kukurydzą)...Noo i musiałam gotować....bardzo polubiła jabłuszko skrobane, do tej pory czesto jeśli nie chce jeść to mieszam np. mięsko z jabłuszkiem i wtedy wcina aż sie jej uszy trząsą.....ale ciężko szło z wprowadzaniem jedzonka bo córka okazała sie tyfusem...teraz ma 10 miesiący i najchętniej jadłaby tylko to co my, niestety prawdopodobnie ma skaze białkowa i musze na wszystko uważac... tak wiec najpierw były soczki, potem jabłuszko, ziemniak i potem do tego dodawałam marchewke, pietrusze , seler(uwaga bo czesto uczula), aaa no i kaszki np. z jabłuszkiem,też jakos na początku
beatusia
2006-10-04
20:37:11
Email
chciałam nadmienic że bardzo ważne jest wprowadzanie u troche starszych bobasów całych warzyw aby dziecko sie przyzwyczajało do ich widoku,ja niestety popełniłam ten błąd że za długo podawałam Dawidkowi papki,teraz ma 3,5 roku i nieznosi warzyw ani owoców najchetniej jadłby płatki z mleczkiem i kaszki dla bobasków,nie wiem jak pobudzic w nim apetyt na spróbowanie nowości.Jeśli macie jakis dobry sposób to sie nim podzielcie bede wdzięczna.pozdrawiam
niikitaa
2006-10-04
20:45:57
Email
Cześć Beatusia! Ja co prawda mam córkę malutką (7,5 mieisąca) ale kiedyś widziałam taki program w telewizji. Tam mówili że jak dziecko nie chce jeść owoców i warzyw to można spróbować dziecku najpierw tylko kłaść na talerz żeby się oswajało z widokiem i pozwolić się bawić jak najczęściej tym jedzeniem - nie wmuszać na siłę tylko powymyślać różne zabawy i nie zwracać uwagi że się dziecko albo na około nabrudzi. Podobno jak dziecko nie czuje się przymuszane i traktuje to jak zabawę to wtedy jest szansa że polubi i popróbuje.Może zróbcie razem jakiś sok??? Nie wiem czy tak próbowałaś??? Może wybieżcie się wspólnie na targ i popokazuj swojej pocieszce różne owoce pobawcie się w jakieś zgadywanki w nazywanie itp. Potem niech to ono wybierze co kupicie do wspólnej zabawy w domu. Może wtedy popróbuje nowych smaków i coś przypadnie do gustu.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum