szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - SZCZAWIOWKA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Magdalenka
2006-09-17
Email
dziewczyny, od kiedy dawalyscie swoim dzieciom szczawiowke? julka ma 9,5 miesiaca, zaczelam jej dawac nasze zupy, dzis robie szczawiowa ki nie wiem czy juz moge jej podac? no i, czy zabielona zwykla smietana, a moze mlekiem modyfikowanym? jeszcze, od kiedy zaczelyscie dawac jajecznice z calego jajka na maselku? tez mam chec dac jej na sniadanie ale sie troche boje. jak dotad julka nie miala zadnych uczulen, nawet po kaszce mannej i po makaronie. z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam.
Dorota
2006-09-17
16:26:51
Email
Ja Grecie dałam jajecznicę w okolicach 8-9miesiąca i było ok. Zup nie zabielałam i kiedyś się odważyłam (niedawno) i wyszło uczulenie...ale zaczęłam jej też w tym czasie dawać serki i jogurty. Jeśli chcesz zabielić to mlekiem można. Całuski dla Julci!!!!Dawaj nowe fotki!!!!
femag
2006-09-18
11:05:09
Email
Moja córka jajeczniczke jada od 9,5mca, zupy jada czyste bez zabielania ale nie podaję jej kwaśnych zup. Właściwie nie wiem od którego mca można je dawać dziecku? Po kilku łyżkach żurku córka zrobiła bardzo luzną kupke, choć jej smakowało. Może jej żołądek stopniowo sie przyzwyczai do kwassnych zup.
kabria
2006-09-18
11:13:45
Email
Witaj Magdo...wydaje mi sie że trzeba próbowac podawac różne rzeczy, nasze dzieciaczki są juz duze, a najgorsze mamy za sobą- tzn. do 10 miesiąca najwiecej wychodzi alergii. Moja ninka tez reaguje na wszystko co nowe zielonymi , luźnymi kupkami, ale jak podaje je po raz kolejny kupki są lepsze. Wydaje mi sie że po prostu organizm asymiluje się do nowego jedzenia i to norumalne. Moja siostra podawała dzieciom żur juz w 6 miesiącu nic im nie było. (a jeszcze nie miałam okazji podac małej). Jajecznicy też jeszcze nie dałam, bo nina ma skaze i sie troszke boje, ale chyba jutro to zrobie.POZDRAWIAm
femag
2006-09-18
11:32:58
Email
Kasiu jak na pierwszy raz to zrób Nince jajeczice z samego żółtka na masełku i dobrze rozgnieć widelcem i nie zrazaj sie jak zacznie pluć:).Dzięki za rady, mam zamiar częściej podawac jej kwaśne potrawy do próbowania w małych porcjach nie sie przyzwyczaja dziewczyna i smaki sobie wyrabia. Pozdrawiam gorąco.
Magdalenka
2006-09-18
14:00:42
Email
dziekuje serdecznie za odpowiedz, dziewczyny. jednak nie podalam tej szczwiowki. zrobilam jej krupniczek. dzis na sniadanie dam jajecznice, na razie z samego zoltka. zobaczymy co sie bedzie dzialo. wczoraj zauwazylam na buzi drobniutkie krostki, a dzien wczesnuiej zrobilam kaszke manne. moze to od niej?
kabria
2006-09-18
14:07:24
Email
co do krupniczka i do kaszki manny to GLUTEN i na to trza uważac.....ja nawet nie mogłam jesc krupniku jak małą karmiłam, ale to tak do 6 miesiąca. Glutenowe produkty podaje sie po 10 miesiacu....chociaz czytałam ostatnio ze ma sie to zmienic i dzieciom bedzie mozna podwac od 4 miesiąca(wracaja stare czasy:)
Magdalenka
2006-09-18
23:36:31
Email
tez czytalam ten artykul. ale te krosteczki na buzi mojej corki chyba mnie wstrzymaja z ponownym podaniem kaszki manny. chociaz, juz pare razy dawalam jej normalny makaron i bylo ok, wiec nie bardzo rozumiem od czego ta wysypka, i to tylko na jednym policzku. dziwne...
kabria
2006-09-19
08:35:49
Email
hm...a może to taki jej urok (mówie tak bo kiedys powiedziała mi koleżanka ze lakarka jej tak powiedziała bo jej córeczka miała cały czas chrosteczki na pliczkach,,,,ja tez mam z tym problem i nie wiem od czego ma moja córka, chociaz.... ma skaze białkowa ,a ja nie zawsze moge sie powstrzymać od jedzenia czagos z nabiału- wiec moze w tym lezy przyczyna. pozdrawiam
kabria
2006-09-19
08:37:42
Email
sorki..miało być krosteczki:)
femag
2006-09-19
08:40:31
Email
Mojej córce co jakiś czas też wyskakuje kilka krostek na prawym policzku i uważam że jest to spowodowane podaniem zbyt nawożonych warzyw. Krostki znikają po 2 dniach. Z moich obserwacji wynika że jej organizm reaguje tak na pomidora, marchewke i pietruszke. Moja córa nie jadła jeszcze kaszy manny, ale uwielbia makaron, białe pieczywo i biszkopty a po tych produktach nic jej nie jest. Należy obserwowac malucha po podaniu nowych pokarmów. Pozrdrawiam.
Magdalenka
2006-09-19
15:29:51
Email
te krostki przypominaja bardzo pryszczyki ktore miala wkrotce po narodzinach, tradzik niemowlecy ;-) po ok 3 -4 tygodniach znikly i do tej pory moja corka miala gladka skorke bez zadnych wypryskow. tylko teraz, nie wiem skad. moze to ta manna. nie widze zeby to ja swedzialo, wiec nie szaleje. mysle ze samo zniknie.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum