szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Karmie piersia a przeziębiłam sie starsznie-co rob


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
pinkie
2006-09-15
Email
Dostałam potwornego kataru, czuję chore zatoki, zchodzi mi juz na gardło. Straszne dreszcze, bez gorączki. Czuję sie okropnie , nie mam na nic siły. Mam maseczkę na twarzy, zeby chronić mojego 3miesieczniaka. Biore paragrippe, chociaż zupełnie nie wierzę w homeopatię, tzn nie znoszę w niej tego, ze objawy choroby się wzmagają, podczas gdy ja chciałabym się pozbyć juz tego kataru. Używam Olbas i Otrivin, wapno, cerutin. Czy moge brac leki typu gripex, fervex? Przed ciażą najbardziej na takie stany pomagało mi wino grzane lub gorące drinki. Co mogę wziać???
pinkie
2006-09-15
09:59:45
Email
SCHODZI, nie zchodzi. tzn gardło mi puchnie ;)
lidiamital
2006-09-15
10:39:29
Email
Cześć chorowitko! Możesz brać gripex tyle tylko że nie dłużej niż 7 dni i nie przekraczaj dawki dwu tabletek dziennie tak mi radził lekarz.Maleństwo przeciwciała ma w twoim pokarmie nie trzeba stosować aż tak radykalnej ochrony. I jescze rada skrop spirytusem pasek waty przyłóż na szyję i zawiń szaliczkiem na noc. Do garnuszka na wrzącą wodą wrzuć kwiat lipowy, czarny bez trochę rumianku. Przykryj się ręcznikiem i takie gotujące wdychaj tylko ostrożnie nie poparz dróg oddechowych. Kup szałwię zaparz i chłodną płukaj gardło kilka razy dziennie.
lidiamital
2006-09-15
10:40:35
Email
Cześć chorowitko! Możesz brać gripex tyle tylko że nie dłużej niż 7 dni i nie przekraczaj dawki dwu tabletek dziennie tak mi radził lekarz.Maleństwo przeciwciała ma w twoim pokarmie nie trzeba stosować aż tak radykalnej ochrony. I jescze rada skrop spirytusem pasek waty przyłóż na szyję i zawiń szaliczkiem na noc. Do garnuszka na wrzącą wodą wrzuć kwiat lipowy, czarny bez trochę rumianku. Przykryj się ręcznikiem i takie gotujące wdychaj tylko ostrożnie nie poparz dróg oddechowych. Kup szałwię zaparz i chłodną płukaj gardło kilka razy dziennie.
pinkie
2006-09-15
10:49:02
Email
Dzięki, akurat mam takie herbatki w domu, to sobie lecę zrobić inhalacje;) Spirytusik to ja bym chętnie do gardełka wlała, ale jeszcze z tym poczekam ;)
Basia.26
2006-09-15
12:44:38
Email
ja jeszcze doradzę syrop: miód, sok z cytryny, czosnek zgnieciony. zrób sobie taki syrop, najlepiej wieksza ilośc, z34 cytryn, sporo czosnku i dosłódź miodem. ja robie go "na oko". i pij kilka lyzek dziennie. do tego syrop z cebuli. aha, ja na gardło ssalam cukierki Halls czarne- rewelacja:) a na katar używałam kropli Xylorhin. u mnie katar to prawdziwa tragedia, przeziębiłam sie 3 dni przed porodem (w szpitalu;) i wtedy tylko te krople mnie ratowały, po porodzie też je brałam, wszystko było i jest ok:) kuruj sie, pogoda ostatnio bardzo zdradliwa.
pinkie
2006-09-15
17:48:41
Email
Z czosnkiem wolę nie ryzykować, wczoraj dodałam tabasco do kompotu z malin (też dobre na katar) i mały nie chciał później jeść, bardzo się awanturował, dopiero na śpiocha go nakarmiłam ;)
pinkie
2007-02-11
13:07:27
Email
podciągam dla chorej mamy

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum