szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Wada słuchu u noworodka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
wika
2006-08-25
Email
Witam wszystkie mamy! Mam ważne pytanie. moja koleąznka 3 tygodnie temu urodziła śliczną dziewczynkę, ogólnie zdrowa , poród był naturalny i wszystko ok. Jednak kiedy dziecko miało wykonywane badanie słuchu okazało się ze coś jest nie tak! Stopień słuchu jest oznaczny w skali 1-10, a mała nie otrzymała ani 1 punktu. Lekarz polecił zarejestrować się do kliniki i tam sprawdzą dokładnie (6 pażdziernika) Mimo wszystko moja koleżanka jest załamana,strasznie to przeżywa i martwi się. Lekarz po porodzie stwierdził,że przyczyną tego poże być maż porodowa która jeszcze zalega w uszkach i dlatego to badanie nic nie wykazało. Czy któraś z Was drogie mamy miała podobne doświadczenia? proszę, napiszcie coś . Dzięki!
olufal
2006-08-26
08:13:17
Email
U mojej corki jedno ucho od poczatku nie reagowalo na badaniu przesiewowym.Po 2tyg pojechalam na drugie i nic sie nie poprawilo potem po miesiacu na 3 i takze nic.Zaczeli wiec Ameli robic badania krwi by wyeliminowac choroby ktore powoduja niedosluch lub gluchote-cytomegalia,toxoplazmoza.Warto by jak najszybciej twoja kolezanka je zrobila-tak dla swietego spokoju.Pediatra skierowala nas takze na morfologie ogolna i badania watrobowe (ASPAT,ALAT)a wszystko to aby dociec dlaczego mamy ten nieosluch.Potem po wyeliminowaniu tych chorob zostalismy skierowani na badanie do laryngologa-takie z sluchawkami-nie pamietam jak sie nazywa-i tam wyszlo ze mala na jedno uszko slyszy poprawnie 30decybeli a na drugie przy 80 decybelach.Po tym skierowano nasz do przychodni genetycznej oraz na tomograf.Jak na razie czekamy w kolejce bo terminy sa 3miesiaczne...Mam nadzieje e jakos pomoglam...najwaznejsze to po ukonczeniu 1m-c powtorzyc badanie przeplywowe sluchu a w razie negatywnego wyniku zrobic badania krwi bo jezeli jest to cytomegalia czy toxoplazma to trzeba szybciutko zaczac leczyc...Pozdrawiam
gigabyte
2006-08-28
15:06:10
Email
witam gdy Wiki sie urodzila wszystko bylo okej do dnia w kturym przyszla pani doktor i oznajmila mi ze badanie przesiewowe nie wychodzi i trzeba bedzie powturzyc wiec po miesiacu dostalam skierowanie do specjalnej placowki i tam tez robiono badanie to samo co w szpital i znow ten sam wynik ale podkreslam ze wierzylam ze z Wiki wszystko jest ok poniewarz gdy moj narzeczony raz trzasnol dzwiami tak glosno to mala wybudzila sie ze strachu i byl efekt moro i kierowala glowke w strone dziwiekow po 3 miesiacach znow pojechalam wtedy robiono jej takie inne badanie audio costam usypia sie dziecko na pol godziny i przypina do gluwki takie przysawki i na rece takie klamry dziecko spi a pani doktor sprawdza to na monitorze komputera taki wykres i wyszlo ze norma to 30 decybeli a u mojej niuni w prawym wyszlo 30 a w lewym 40 czyli roznica minimalna wiec to ze badanie przesiewowe nie wychodzi to nie znaczy najgorsego , niech kolerzanka obserwuje niemowle czy reaguje na dzwieki , my od tamtego badania nie jedzimy juz, Wiki skonczyla rok ladnie mowi dobrze sie rozwija i wszystko jest ok a ta mala wada to przez zwerzony otwor w uchu pozdrawiamy serdecznie
liliannka
2006-09-01
21:04:44
Email
Witam. U mojej Ani w szpitalu też badanie wykazało, że na jedno uszko nie słyszy. Dla mnie szok. Po wyjściu ze szpitala pierwsze co to zarejestrowałam małą do Poradni Audiologicznej. Też długo czekałam, ale okazało się że wszystko jest ok i prawdopodobną przyczyną, że badanie w szpitalu nie wyszło była maź płodowa. Pozdrawiam.
liliannka
2006-09-01
21:05:20
Email
Witam. U mojej Ani w szpitalu też badanie wykazało, że na jedno uszko nie słyszy. Dla mnie szok. Po wyjściu ze szpitala pierwsze co to zarejestrowałam małą do Poradni Audiologicznej. Też długo czekałam, ale okazało się że wszystko jest ok i prawdopodobną przyczyną, że badanie w szpitalu nie wyszło była maź płodowa. Pozdrawiam.
Eryka
2006-09-02
20:42:46
Email
Podczas badania sluchu u mojego synka też jedno uszko nie odpowiadało. Ale się bałam. Polożna uspokajała mnie, że to moze od mazi płodowej. Po tygodniu jeszcze raz zrobiono mu badanie i okazalo się, że wszystko w porządku. Pozdrawiam serdecznie:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum