szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Niespokojny sen malucha


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
lidiamital
2006-08-14
Email
Mamuśki! Co może być przyczną niespokojnego snu. Mały ma 3 msc. od 10 dni budzi się w nocy co godzina nie otwiera oczek, kręci główką, macha rączkami i nożkami. Może to zęby? Temperatura jest w porządku,dziąsełka nie wyglądają na opuchnięte, w sypialni nie jest za gorąco nie zmienilismy nawyków wieczornych. Nie chce też ssać piersi łapie na 3 minutki puszcza denerwuje się i znów chce łapać. Ja już myślę o zaprzestaniu karmienia piersią bo jestem tak zestresowana jak go mam karmić. Nie mam siły z nim walczyć przy karmieniu. Poradźcie mi coś.
polishgirl
2006-08-14
11:15:36
Email
Lidia, ja miałam taki sam problem. Mój mały budzil sie codziennie o tej samej porze, przewaznie nad ranem. Kręcił główka na boki, rzucal sie, nie otwieral jednak oczek, tak jakby mu się coś śniło. I doszlismy do wniosku z lekarka, że to spowodowane jest gazami, że w brzuszku musi go krecic. Ja brałam go wtedy na ręce , zeby mu się odbiło i pomagało. Pediatra zaleciła nam aby przed karmieniem chwile polezal zawsze na brzuszku. Zaleciła tez syrop Debridat czy jakos tak , nie pamietam dokładnie, bo go nie wykupywałam, bo przeczytałam na forum , że działa dopiero po jakis kilku tygodniach, podawałam mu więc zwłaszcza przed snem Espumisan, żeby nie miał gazów, na wzdęcia. Spróbuj go wtedy jak sie tak kręci podnieść do góry , żeby mu sie odbiło, powinno pomóc. A i jedno co moge ci powiedzieć w pocieszeniu to , że to przejdzie i dzieciaczki prawie wszystkie przez to przechodzą. Powodzenia, Acha i nie rezygnuj z karmienia piersią. Ja tez miałam taki kryzys i chciałam juz zrezygnować, bo jak tylko sobie pomyslałam o karmieniu i bolących sutkach (przez 3 miesiace karmiłam przez osłonki ) , to miałam dość. Pozdrawiam
Kasia:)
2006-08-14
11:55:58
Email
hejka,co do cyca to pisalam w poprzednim Twoim watku-ja sciagam i daje z butelki :( a jezeli chodzi o niespokojny sen,to mam to samo-tez mysle ze to gazy bo malutka puszcza wtedy baczki i jest taka niespokojna,kreci sie,wierci no i czsem przebudza...
lidiamital
2006-08-14
11:58:34
Email
Dzięki Polish czasmi jestem tak zmęczona, że zupełnie na nic nie mam siły. Myślałam, że to coś poważniejszego, bo jego kolki też nie przechodzą. Powalczymy jescze może się uda.
lidiamital
2006-08-14
12:01:20
Email
Kasiu ja mam taki problem, że nie jestem w stanie ściągnąć pokarmu bo pierś tak się przystosowała do małego że laktatorem ani elektrycznym Madeli ani aventu ręcznym nic nie mogę odciągnąć sukces to 20ml.
joanna
2006-08-14
12:30:36
Email
Fajnie uslyszec, ze to przechodzi w koncu.Bo ja tez juz nie mam sily, mimo ze to trwa dopiero 5 dni.Mala nie chce spac tak ladnie jak wczesniej.W dzien co chwila sie przebudza z placzem a w nocy wierci sie i jest taka niespokojna, mimo iz spi.Tez podejzewalam brzuszek.No to tez bedziemy walczyc.POzdrawiam!
Kasia:)
2006-08-14
16:55:01
Email
hejka,no to widze ze brzuszkowe problemy dotycza wielu mam i maluszkow,lidiamital- a moze masz za malo pokarmu?ja karmilam na zmiane raz jedna a raz druga,mala zasypiala wiec myslalam ze wszystko ok,ale malo przybierala i okazalo sie ze to bylo dla niej za malo...moze rozmasuj dobrze piers,to latwiej bedzie leciec...albo dowiedz sie czy to mozliwe ze np.masz tylko ok 20 ml pokarmu!buzka
lidiamital
2006-08-14
17:27:12
Email
Kasiu pokarm mam konsultowałam i mały pięknie przybiera waga ur. 3300 a waga z 25 lipca to już 5600 teraz go nie ważyłam idzimy na drugie szczepienie więc się okaże ale wyrósł z ubranek więc przybiera i rośnie. Jestem po prostu mamą- cyborbiem i nie udaje się ściągnąć.
bena
2006-08-14
21:01:40
Email
czesc Lidia...ja mialam podobny problem...Milena budzila sie kilka do kilkunastu nawet czasem razy w nocy i miala podobne objawy...moja lekarka twierdzila ze to zeby jej wychodza ja jednak podobnie jak dziewczyny sadzilam ze to sa gazy ktore ja mecza...stosowalam przez jakis czas Espumisan-troszke pomagalo...A 2 miesiace temu wszystko sie uspokoilo...To znaczy Mila nadal karmiona jest piersia wiec pobudki w nocy sa jeszcze ale juz spi duzo spokojniej...zycze powodzenia i wytrwalosci:)
ewula
2006-09-16
16:23:02
Email
Witam dziewczyny!!!!!!!! Bardzo proszę o pomoc. Mój synek ma dokładnie 20 dni i już zaczęły się u niego kolki. Czytając wasze wypowiedzi postanowiłam kupić espumisan i na wieczór dostał 2krople.Pomogło,mogłam się wyspać , choć trochę. PROSZĘ CZY KTOŚ MOŻE MI UDZIELIĆ INFORMACJI CZY ESPUMISAN MOŻNA PODAWAĆ TAK MAŁEMU DZIECKU I ILE KROPLI. NA OPAKOWANIU JEST NAPIS, ABY NIE PODAWAĆ TEGO LEKU MALUCHOM PONIŻEJ PIERWSZEGO MIESIĄCA, NIE WIEM CZY PODAWANIE GO W ILOŚCI 4KROPLI ( 2 RANO I 2 WIECZOREM) NIE SPOWODUJE U SYNKA JAKIEJŚ CHOROBY, NIE WPŁYNIE ŹLE NA JEGO ROZWÓJ. PROSZĘ O RADĘ,BO ZROBIŁAM SIĘ STRASZNIE NERWOWA I BOJĘ SIĘ ŻE ROBIĘ BARTUSIOWI KRZYWDĘ. POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMUSIE!!!!!!!! EWA
bela
2006-09-16
21:49:51
Email
nic sie nie boj nic nie bedzie Twojemu maluchowi.Mozesz tez kupic Infacol lub Esputicon.Wszystko ma ten sam glowny skladnk.Mojemu nic nie bylo
kabria
2006-09-17
00:24:16
Email
Najlepszy na kolki u nas był SabSimplex-sprowadzany z niemiec, w Polsce niedostępny, mozna kupic np. na allegro(tylko ze jak kupowalismy okazało sie ze był czeski)....podawalismy małej od ok. 2miesiąca życia, ale słyszalam ze niektórzy wprowadzali wczesniej, nawet w pierwszych dniach zycia....i to większe ilości kropel-15.POZDRAWIAM
asiulek
2006-09-17
23:40:02
Email
A JA POLECAM CI EWULA WODE KOPERKOWA GRIPE WATER!!!!!JEST SUPER. MOZESZ DAć 6 RAZY NA DOBE PO 1 łYżECZCE, JA DAWAłAM MAłEJ DWA RAZY - RANO I WIECZOREM. POMAGAłO W 10 MINUT I SPAłA SPOKOJNIE. TERAZ MA JUZ 3 MIESIACE I 10 DNI, JE Z BUTELKI, W PIERSIACH MLECZKO SIE SKOńCZYłO!!!!POLECAM MOZNA KUPIC W APTECE!!!!
kabria
2006-09-18
09:46:31
Email
wode koperkowa moze pic też sama mama...u nas jednak nie pomagała

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum