szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Leżenie na brzuszku


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
słitka
2006-08-11
Email
Mój synek ma skończone 2 m-ce . Jak leży na brzuszku to tylko na bardzo krótko podnosi główke i zaraz kładzie ją z powrotem. Jak długo wasze dzieci trzymają główke. Trochę się martwie, że może jest coś nie tak :((
polishgirl
2006-08-11
22:51:55
Email
Nie martw się. Mój Mkasiu jak miał 2 miesiące to też nie chial leżec na brzuszku, szybko się męczył i główka zaraz mu spadała. teraz ma skończone 5 miesiecy, juz sam przewraca sie na brzuszek, ładnie , wysoko podnosi gówke, ale jak lezy dłużej niz 10 minut to zaraz sie denerwuje.
słitka
2006-08-11
23:03:57
Email
polishgirl> dzięki za odpowiedź. Moja znajoma powiedziała, że 2 miesieczne dziecko powinno już przez kilka minut trzymać główke u góry a synek tylko przez chwile trzyma. Dlatego się martwie.
Basia.26
2006-08-12
08:58:54
Email
słitka nie ma co się sugerować tym, co mówią koleżanki, tym, co piszą w książkach i gazetach. można się sugerowac, ze w takim wieku dziecko trzyma główkę, a w takim sie przewraca na brzuszek... ale u każdego dziecka jest to sprawa indywidualna. mój Miłosz zaczął sie obracać na brzuszek zaraz przed skończeniem pół roczku. za to synek polish jak ma 5 miesięcy:) też na początku mnie "stresowali", że dziecko już powinno trzymać główkę 10 minut, że już powienien to czy tamto... ale przwda jest taka, ze każde dziecko wszystko robi w swoim czasie. ważne, że dziecko podnosi główkę. mi ortopeda polecił, zebym kładła maluszka jak najczęściej na brzuszku, nawet po 50 razy dziennie, ale wcale nie musi to trwac długo. może trwac choćby minutkę. i tak z kazdym dniem dziecko będzie coraz dłużej leżało. jednak mój Miłosz tak na dobre polubił leżenie na brzuszku dopiero jak sam na niego zaczął się przewracać. i teraz może tak leżeć po 10, 20 minut, a jak mu się znudzi, to sie obraca na plecki. wspomnę tylko jeszcze, że również z chodzeniem wszyscy dookoła trenują te dzieci, zeby jak najwcześniej zaczely chodzic, bo w gazecie pisało... bo w książce przeczytałam... bo koleżanka mówiła... a prawda jest taka, ze jedne dzieci przedreptują roczek, inne nie. ale ważne, ze wszystkie do tego chodzenie sie zabierają, czyli, że zaczną chodzić, ale w swoim czasie:) śledź wszystko, co i kiedy dzieciątko powinno robic, jednak te informacje traktuj z lekkim marginesem;) niektóre dzieci to leniuszki:)
Kasia:)
2006-08-12
10:50:47
Email
Słitka,nasza tez nie chciala trzymac glowki,ale poprawilo sie jak zaczelismy ja inaczej klasc-pani rehabilitantka nam pokazala-raczki z przodu nie z boku i opierac ma sie na przedramieniach i tak mala wytrzymuje troche,ale nie 10 minut hehe chyba nasze maluszki sa na tak dlugi okres za male:)
Kasia:)
2006-08-12
10:55:25
Email
a ile wysilku ja to kosztuje :)

Daniel
2006-08-14
12:54:54
Email
Następna pozycja brzuszkowa:) Wiktoria za 3 dni 3 miesiące

Kasia:)
2006-08-14
16:56:42
Email
ooo to spora juz-moja 10 skonczyla dwa miesiace :-)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum