szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - przepłukiwanie kanału łzowego


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
weridiana
2006-08-02
Email
Mojemu maleństwu już w szpitalu zaczęło oczko podchodzić ropką przy wypisie dostaliśmy kropelki ale nic nie dały pediatra kazała iść do okulisty a on stwierdził zatkany kanał łzowy dał antybiotyk na tydzień i kazał robić masaże- nic to nie dało kazał przyjść do kontroli końcem sierpnia i powiedział że jak nie minie to trzeba będzie przepłukać ale to robiątylko w szpitalu i małego to nie będzie bolało ale będzie strasznie krzyczał bo będą musieli mu skrępować ręce. Czy któraś z was słyszała o czymś takim lub jej maluszek miał coś takiego?
bela
2006-08-03
08:16:58
Email
ja z Tomusiem maialam to samo.Mial zatkane oba kanaliki a w jednym duzy zrost.wszystko dlatego ze nikt wczesniej nie mowil nam o masazach tylko dawali kropelki.W koncu Tomek mial juz ponad 3 miesiace i mausial miec przetykane - sądowane - przepłukiwane.Od DR okulisty mielismy specjalne krople i robienie masazy w domu.Nam DR mowila ze to troche boli.Zrobila to w gabinecie bo byl wyposarzony a myslalam ze bede musiala jechac na szpital.Poniewaz u Tomka byly juz zrosty zabieg trwal dlugo ok 30 min i ten caly czas Tomek bardzo plakal a tato nie mogl go utrzymac.Zabieg mial powtorzony drugi raz bo za pierwszym nie udalo sie jej przebic przez zrosty i juz nie chciala dluzej meczyc dziecka.Ale nie martw sie bo moze obejdzie sie bez tego zabiegu po tych kropelkach i masazach bo chyba Twoj dzidzius jest mlodszy (o ile sie nie myle)i szybciej zostalo to zauwazone.Pozdrawiam
bela
2006-08-03
08:18:12
Email
oj nie doczytalam ze krople i masaze nic nie daly.No to niestety czeka Twoje go dzieciaczka ten zabieg :-((
weridiana
2006-08-03
18:32:03
Email
Mój maluszek ma 7 tg i niestety obawiam się że zabieg nas nie ominie ale mój maluszek chyba nie ma zrostów bynajmniej nic o tym nie mówił okulista a masaże robię cały czas już nawet po zakończeniu kropelek bo do kontroli idziemy na koniec sierpnia a więc może jeszcze się uda.
bela
2006-08-03
19:07:12
Email
mozliwe ze jesli nie ma zrostow to uda sie bez zabiegu tym bardziej ze w wieku 7 tygodni jeszcze za wczesnie na zrosty (tak mowila nam Dr).Najwazniejsze sa masaze.Powodzenia E&T

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum