szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ratunku odparzona pupa i zaczerwieniona cipeczka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
eryka.i.emma
2006-08-01
Email
jej dziewczyny, rano wypakowalam emme z pampersa (byl na maxa wypelniony wszystkim) i jej cipeczka jest zaczerwieniona podpuchnieta i skora jest twardsza dookola, to samo wokol pupy. CO MAM ROBIC? ZAWSZE MIALA IDEALNA SKORKE. BOJE SIE ZE JA TO BOLI. I CZY TO NAPEWO TYLKO ODPARZENIE? prosze o rady.
lidiamital
2006-08-01
13:03:50
Email
Witaj! Pozwól maleńkiej na dłuższe wietrzenie pupci niech leży sobie kilka razy dziennie i wietrzy, nie wiem czym smarujesz pupcię ale my od początku używamy maści Linomag, a przy stanach zapalnych Sudokremu, najlepsza jest jednak zwykła mąka ziemniaczana posyp troszeczkę i do wanienki przed kapaniem zrób z taj mąki zwykły krochmal on zmiękczy wodę. Pozdrawiam pa.
lidiamital
2006-08-01
13:04:29
Email
Witaj! Pozwól maleńkiej na dłuższe wietrzenie pupci niech leży sobie kilka razy dziennie i wietrzy, nie wiem czym smarujesz pupcię ale my od początku używamy maści Linomag, a przy stanach zapalnych Sudokremu, najlepsza jest jednak zwykła mąka ziemniaczana posyp troszeczkę i do wanienki przed kapaniem zrób z taj mąki zwykły krochmal on zmiękczy wodę. Pozdrawiam pa.
Magdalenka
2006-08-01
13:12:59
Email
mysle za na zaczerwieniona skore, kiedy nie ma jeszcze pecherzy ani krostek, najlepiej jest ja mocno nawilzyc/natluscic, lepeij dodatkowo nie wysuszac maka ziemniaczana. jezeli masz dostep do linomagu, to powinno pomoc, kolezanka dobrze radzi. pozdrawiam, magda
MoNiSiA
2006-08-01
13:17:22
Email
Moja mała na początku często miała zaczerwienioną skórę na pupie. Użyłam ful kosmetyków i pomogło jedynie wietrzenie, krochmal i krem na odparzenia z NIVEA. Te połączenie naprawdę rewelacyjnie pomogło. Aczkolwiek moje dziecię ma strasznie wrażliwą skórkę i wystarczy jakaś luźniejsza kupka i zaczerwienienie gotowe.
MoNiSiA
2006-08-01
13:20:04
Email
Sudocrem też używałam i tu muszę powiedzieć, że był dobry...ale na pupie mojej córci zdecydowanie lepszy wydaje się NIVEA, jest 2 razy tłustszy. Często rąk nie mogę domyć. ;-) Teraz kiedy jest starsza w dzień ją tylko pudruję, a na noc grubo NIVEA. I pupcia fajniutka :-)
Basia.26
2006-08-01
14:12:46
Email
przy smarowaniu pupy dziecka trzeba po prostu wszystkie zakamarki "zakitować" używanym kremem, nie wystarczy po prostu posmarować. ja stosuję zamiennie linomag, sudocrem, krem F18, alantan plus. mam wszystikie te kremy i smaruję raz jednym, raz drugim, zeby skóra dostała wszystkiego po trochu. Miłosz ma pół roku i jeszcze nigdy nie miał odparzenia, może po prostu nie ma wrażliwej skóry, a może służy mu ta zamiana kosmetyków. zmieniaj czesto pieluszki, niestety w te upały tam się po prostu skóra gotuje. wietrz jak najczęściej. kup w aptece podkłady higieniczne, na których dzieciątko bez obaw może sie załatwić:)5 szt w rozmiarze 40/60 kosztuje niecałe 5 zł. w nocy też zmieniaj pieluszkę.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum