szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - BEZ MLEKA!!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Marcia28
2006-07-21
Email
Mój Kubuś ma już skończone 13 miesięcy. Ponad miesiąc juz go nie karmie piersią, odzwyczajałam go stopniowo i zamiast mleczka z cycuszka wprowadziłam bebiko, wszystko było ok, ale jak odstawiłam go całkowicie to na twarzy pojawiły sie krostki!!!Utrzymują się już miesiąc, pojawiają się i znikają, a kilka dni temy dołączyła jeszcze biegunka...Do czego zmierzam? Wczoraj byliśmy u lekarza i pani doktor kazałą całkowicie dstawić mleko!!!Powiedziała ze roczne dziecko nie potrzebuje juz pic słodkiego mleka modyfikowanego. zeby dawac mu do jezdenia kanapeczki, obiadki z dwóch dan, a zamiast mleka od czasu do czasu lepiej jest dac jogurt albo twarożek. A czy karmicie jeszcze swoje roczne maluchy w nocy?Bo mój Kuba zjadał w nocy butlę mleka, na sniadanko jadł kaszę, a teraz nie wiem czy po samych kanapeczkach nie bedzie głodny. Co o tym myślicie?
renya
2006-07-22
23:34:53
Email
Nie jestem ekspertem, ale dziwi mnie bardzo takie stanowisko lekarza. Całkowicie zrezygnować z mleka u rocznego dziecka? To po co wymyślaliby np.Bebiko 3 albo wszelkie juniory. Przecież dzieciom potrzebny jest wapń, ich kości muszą się z czegoś budować, a twarożek czy jogurcik od czasu do czasu to chyba troszkę za mało. Moja córcia ma 12 miesięcy i nie mam zamiaru rezygnować z mleka. Co prawda wprowadziłam już do menu mleko krowie (czasami robię na nim kaszkę, czasami daję małej w butli), ale Bebiko jest stałym gościem w butli - Alinka wypija 2x200ml (wieczorem i nad ranem). Oprócz tego dostaje co 2-3 dni jogurcik, jada również różne serki-deserki, twarożki. Bardzo poważnie zastanowiłabym się nad zaleceniem lekarki, żeby całkowicie zrezygnować z mleka. To Twoja decyzja, ale może chociaż skonsultuj to z innym pediatrą. Pozdrawiam
Marcia28
2006-07-23
11:31:39
Email
Myślę podobnie jak Ty Renyu i również zdziwiło mnie bardzo zalecenie tej lekarki.Narazie się do niego stosuję bo Kuba ma jeszcze krostki na buzi, ale chyba skonsultuję to z jakimś innym lekarzem.Poza tym jak nie daje mu mleka i kaszek ( przez ostatnie 3 dni) to mam wrażenie ze jest głodny, a z butlą to jednak była wygoda.
katka
2006-07-23
22:37:11
Email
Dzieciak jest pewnie uczulony na mleko. U młodszych w takiej sytuacji wprowadza sie po prostu inne mleko-dla alergików ale jest ono niezbyt smaczne i tak duze dziecko jak twoje raczej by sie do niego nie przyzwyczaiło. Recepta jest więc usunąć to co u czula,czyli mleko. Ale żeby dziecka nie pozbawiac żródła wapnia nalezy podawac produkty mlekopochodne, czyli jogurt, kefiry, żółty ser, twarozki-oczywiscie nie przesadzajac z ilością. Dodatkowo mozna podawać witaminy ale tez bez przesady. Więcej krzywdy wyrzadzisz dziecku,jesli nadal będziesz dawac mu zwykly bebilon niz gdy dziecko przestanie pic mleko. Z takiej alergii zwykle sie wyrasta-pod warunkiem, że ograniczy sie podaz alergenu. Twoja lekarka miala racje tylko moze to tak groźnie zabrzmiało
renya
2006-07-23
23:49:09
Email
Przemyślałam to co napisałam wczoraj, ale widzę, że już Katka napisała to co chciałam dodać. Jeśli to alergia to chyba jednak przyjdzie Ci posłuchać lekarki. Będziesz musiała trochę pogłówkować czym zastąpić wygodną butlę mleka... Pozdrawiam i życzę powodzenia
Marcia28
2006-09-01
23:04:45
Email
Nadal mam problem z krostkami na buzi Kubusia. Już ponad miesiąc nie podaję mu mleka (z przepisu lekarza), jedynie danonki , jogurty i takie tam produkty. Lekarz przepisał mi maści, które nie zdały egzaminu, bo Kuba od razu po posmarowaniu buźki wyciera się w poduszkę. Sama już nie wiem jak wyleczyć mu te krostki. Dziwne jest to ze nie znikają pomimo tego ze nie podaję małemu mleka. Może to nie jest uczulenie na mleko tylko na coś innego? jak myślicie czy jak od czasu do czasu podam mu kaszkę mleczno - ryżową to jakoś mu to zaszkodzi?
allutka
2006-09-02
14:33:39
Email
Witaj Marcia28.Krostki na buzi małego nie znikną dopóki nie wyeliminujesz z diety czynnika uczulającego.Jesli pomimo odstawienia mleka mały nadal ma krostki znaczy to najprawdopodobniej, że jest mocno uczulony na białko krowie i podawanie mu produktów mlekopochodnych też go uczula. Piszesz,że po dłuższym podawaniu bebika mały oprócz krostek dostał biegunki,są to klasyczne objawy alergii. Spróbuj przez pare dni nie podawać mu wcale produktów mlecznych jeśli krostki będą bledsze,będziesz miała pewność, że to wina mleka. Moja mała ma 14 miesięcy i jest uczulona na białko mleka krowiego. Skaze miała stwierdzoną w trzecim miesiącu.Po odstawieniu jej od piersi przeszłam na bebilon pepti, ale miala wtedy 6 miesięcy, więc nie było problemu z zaakceptowaniem przez nią tego mleka :) teraz mleko dostaje tylko dwa razy dziennie: rano dostaje kaszke ryżową z owocami na mleku(120ML mleka) i wieczorem wypija 180 ml samego mleka z butli. W ciągu dnia dostaje deser sojowy o smaku waniliowym.I to wszystkie produkty mleczne, które ma w menu :)Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania problemu :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum