szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - KROWIE MLEKO


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
maxim
2006-07-20
Email
Wszędzie zalecane jest podawanie mleka modyfikowanego.W pierwszym roku życia to jest dla mnie zupełnie zrozumiałe....A od kiedy można zacząć podawać takie zwykłe krowie mleko? Dajmy na to, że dziecko nie jest uczulone na krowie mleko, nie ma żadnych reakcji alergicznych? Co o tym myślicie, co wiecie? Tak się zastanawiam ..przecież jest wiele rodzin biednych wielodzietnych, których nie stać na kupowanie mleczka modyfikowanego....I podają swoim dzieciom świeże mleczko zwykłe i dzieci są zdrowe. Oczywiście wyjątki jakieś tam zawsze są.. Wszędzie w gazetkach dla mam piszą jednostronnie...i zachwalają te mleczka danej firmy, która więcej zapłaciła za reklamę, podobnie jest z zalecanymi lekami.Nie ma nic albo są tylko zdawkowe wzmianki o podawaniu mleka zwykłego...
maxim
2006-07-20
11:50:41
Email
Znalazłam..:)
polishgirl
2006-07-20
11:53:02
Email
Maxim, juz pisałam o tym na forum. Znalaząłm i wklejam to co napisalam. Skopiowałam to z książki dotyczącej karmienia niemowląt. szędzie w gazetach piszą to samo. Dzieciom przynajmniej do końca drugiego roku zycia nie powinno się podawac mleka takiego z kartonu. Cyt. : - Zawiera za dużo białka - moze to byc przyczyną min, alergi pokarmowych; - zawiera zbyt wiele skladników mineralnych, stanowia ogromne obiążenie dla nerek maluszka; Zawiera wyłącznie tłuszcz zwierzęcy - maleństwo nie otrzymuje niezbędnych dla jego zdrowia nienasyconych kwasów tłuszczowych, potrzebnych dla prawidłowego rozwoju systemu nerwowego; zawiera za mało witamin- w mleku krowim jest szczególnie mało witaminy A, C, D, E, niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka; zawiera niewiele żelaza - jest ono bardzo ważne, gdyz brak tego składnika moze doprowadzic dziecko do anemii; Pamietaj - jeśli podasz dziecku mleko krowie , moze ono byc przyczyną biegunek, alergii, niedożywienia. Maluch na takiej diecie może tez gorzej rosnąć. Mieszanki mleczne sa wprawdzie produkowane na bazie mleka krowiego, ale ich skład jest na tyle zmodyfikowany, że o wiele lepiej zaspokajają potrzeby małego dziecka. Sa min. wzbogacone w witaminy A, D i C, żelazo, wapń oraz nienasycone kwasy tłuszczowe wazne dla rozwoju układu nerwowego

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum