szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - kawa


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
weridiana
2006-07-18
Email
Mam pytanko czy pijecie kawę, bo słyszałam tyle opinii że juź sama niewiem, kawa podobno przenika do pokarmu a inni mówią że nie i rano można taką z mleczkiem wypić co na ten temat sądzicie i czy same pijecie bo po ciężkiej nocce by się przydała?
aga
2006-07-18
08:40:25
Email
hej!ja nie pije kawy, bardziej dlatego, że wogóle kawy nie lubię. Staram się też nie pić herbaty zwykłej, bo taina jest jeszcze gorsza od kofeiny..pije zielone i owocowe herbatki oraz czasem jak mnie najdzie inkę z mleczkiem i cukrem..pozdrawiam i buziaczki dla maleństwa:)
21Aneta
2006-07-18
10:05:52
Email
może inne mamy się ze mną nie zgodzą... ale uważam, że można pić kawę jak się karmi. Faktycznie, nie dużo. Ja karmiłam przez 8 miesięcy. Przez pierwsze dwa miesiące piłam tylko zbożówkę z mlekiem (na wzrost ilości pokarmu - super pomagało - sprawdzone przez nasze babcie...) a potem piłam już codziennie jedną zwykłą kawkę rano. Mojemu synkowi nigdy ta jedna kawka nie zaszkodziła, nie miał żadnych problemów z brzuszkiem czy też nadpobudliwością (nie był bardziej pobudzony niż wszystkie inne dzieci w tym samym wieku). Teraz, kiedy nie karmię (leci 3 miesiąc) piję nawet 3 kawy dziennie, bo bez nich byłabym nieprzytomna cały dzień. No ale teraz już mogę sobie pozwalać :)
Agnes
2006-07-18
11:51:20
Email
Witam. Ja tez piłam kawę (czarną i gorzką, bo taką bardzo lubię) i też nie zauważyłam, żeby maluszek miał przez to jakieś problemy. Wszystko jest dla ludzi. Nie dajmy się zwariować. Pozdrawiam wszystkie mamusie i maluszki również :)
joanna
2006-07-18
13:52:37
Email
Osobiscie kawy nie pije, bo nie lubie.Nie mam takiej potrzeby.Jednak z tago co wiem, to jedna slaba kawka, albo jedna na jakis czas, lub tez czarna herbata raz dziennie nie zaszkodza dziecku jak karmisz.Natomiast lekarze sa przeciwni w trakcie karmienia spozywaniu harbaty mietowej lub zielonych, czerwonych itp. Takie przynajmniej instrukcje dotalam w szpitalu od pielegniarek i poloznych.Podobna opinie czatalam w prasie. Natomiast ja pije tylko herbaty "na mleczko", koperkowo-anyzowe i raz na jakis czas czarna.
pinkie
2006-07-18
14:02:26
Email
Właśnie jestem po lekturze "Pierwszy rok z życia dziecka" i tam przeczytałam, ze jedna-dwie filiżanki kawy nie zaszkodzą karmiącej i karmionemu. Więcej mogłoby wpłynąć na to,ze dziecko byłoby mniej spokojne. Mój i tak ma kolki, wiec postanowiłam sobie od czasu do czasu wypić kawkę. Nawet nie mają nic przeciwko jednemu drinkowi dziennie(!!!).Tylko najlepiej wypić go zaraz po karmieniu, zeby organizm trochę go przetworzył. I na to tez będę sobie pozwalać.Wczoraj wypiłam pół kieliszka szampana z okazji 7mej rocznicy ślubu i miałam wyrzuty sumienia. Ale dziś, po lekturze juz się uspokoiłam ;)
weridiana
2006-07-18
14:29:53
Email
Widzę pinkie że czytamy te same książki, też to wyczytałam ale chciałam znać wasze opinie na ten temat, bo czasami po ciężkiej nocce bez kawy ani rusz.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum