szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - drzemki w ciągu dnia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
czesia
2006-07-12
Email
dziewczyny, powiedzcie ile i jak długo spały Wasze maluchy w wieku 5-6 miesięcy? Moja Zośka zawsze dużo spała - nawet 4 razy dziennie i w tym 2 drzemki były dłuższe ok 2-3h. A teraz mała się jakby rozregulowała, śpi tylko 3 razy dziennie i tylko raz przez ok 2 godziny, a dwa razy po godzinie. Ale marudzi jakby była niewyspana. Nie wiem czy to nie za mało jak na takiego brzdąca. I tak się zastanawiam czy po prostu jest już starsza i się przestawia na nowy rytm dnia czy to przez tą pogodę. No i nie ma mowy żeby zasnęła w wózku w tej pogodzie (a i tak wychodzimy po 18-tej), więc na drzemki to zawsze jedziemy do domu do łóżeczka :-) lub zasypia w foteliku samochodowym. Przy tym na noc zasypia o 20-21 i śpi do 6-7 z dwiema przerwami na cycusia. A jak to jest/było u was? Dzięki za odp
basienka25
2006-07-12
13:54:53
Email
Czesia, u mnie jest identycznie!!!Ola spi tak samo jak Twoja Zosia. a nawet troche mniej.Tylko my teraz zasypiamy metoda Tracy i jest duuuuzo placzu.Tez sie zastanawiam czy nie spi za malo,ale zawsze po spaniu ma dobry humorek, wiec chyba sie wysypia.:))
bela
2006-07-12
14:25:09
Email
CZesiu uwazam ze moj Tomek spi malo.Wieczorem po kapieli zasypia i spi tak do 4-5.Przez upaly budzi sie jeszcze ok 1.Wstaje rano o 6 troche zabawy i ok 8 zasypia do 9.O 12 pol godzinki snu.O 14.30 karmie dosc dlugo bo az do ok 16.Po tym karmieniu uda sie ze zasnie do 17 ale z tym roznie.Potem juz nie spi do 20.Nie martw sie .Bobasek sam sobie reguluje spanie.Im dziecko starsze tym mniej snu potrzebuje.Wazniejsze dla niego jest ogladanie swiata.Tomek tez nie usnie w wozku tylko na rekach.A upaly tez swoje robia.Pozdrawiam
Dominika
2006-07-12
18:43:47
Email
moj Kubus w wieku 6 miesiecy mial dwie czasami trzy drzemki w ciagu dnia po 45 minut (z zegarkiem w reku) tez martwilam sie ze to za malo ale jak patrzylam na mojego synka to on wydawal sie byc zadowolony...przybieral ladnie na wadze, nie byl marudny wrecz przeciwnie caly dzien sie usmiechal wiec dalam sobie spokoj z zamartwianiem sie...i teraz oboje jestesmy szczesliwi...pamietaj ze kazde malenstwo ma swoj wlasny rytm...jedne dzieci spia dluzej inne tego snu nie potrzebuja az tyle by sie wyspac i zregenerowac sily...zwlaszcza ze z wiekiem tych drzemek bedzie coraz mniej i beda coraz krotsze...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum