szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - prężenie się 11-miesięcznego dziecka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
akinom
2006-07-07
Email
Prosze o pomoc. Nasze dziecko ma aktualnie 11 miesiecy. Od dwóch miesiecy zaczelo sie mocno prezyc, a dokladniej wyglada to tak: Hania wyciaga raczki przed siebie lub do góry i podciaga je do tulowia razem z nózkami, jakby sie kurczyla i rozkurczala, robi sie przy tym czerwona na buzi i steka. Zazwyczaj zaczyna tak robic w porze drugiego sniadania i kolo poludnia przestaje, najczesciej kurczac sie tak zasypia, czasami jednak robi tak przez caly dzien. Nie ma problemów z wydalaniem. Kupki robi codziennie o odpowiedniej konsystencji i kolorze. Poczatkowo podejrzewalam, ze ma problemy z wypróznieniem sie, ale z czasem okazalo sie , ze kurczy sie bez wzgledu na to czy zrobila kupke, czy ma ja dopiero zrobic. Czasami zaczyna sie kurczyc dopiero jak zrobi kupke. Nie ma zadnej wysypki na skórze. Hania nie toleruje mleka krowiego wiec nic co by to mleko mialo w skladzie jej nie podaje ani sama nie jem, poniewaz nadal karmie ja piersia. Dokarmiac zaczelam ja pod koniec 7 miesiaca zycia ( w marcu) i kazdy nowy produkt bardzo uwaznie wprowadzalam. Sprawdzanie reakcji na nowe produkty trwalo do polowy kwietnia. W tym czasie wprowadzilam do diety: marchew, pietruszke, seler, por, brokuly, ziemniaki, ryz, kaszke kukurydziana, mieso z indyka, kury, królika, jablka, banany, maliny, jagody, brzoskwinie, morele, gruszki, winogrona. Kazda reakcje po nowym produkcie wnikliwie obserwowalam- nic sie nie dzialo. I od polowy kwietnia nic nowego nie wprowadzalam. Przygotowujac posilki bazowalam na wprowadzonych juz produktach. Prezenie sie dziecka pojawilo sie na poczatku maja. Lekarz maca malej brzuszek i twierdzi, ze wszystko jest w porzadku. Zalecil odwracanie uwagi Hania jak tak robi. Problem w tym, ze to odwracanie uwagi na niewiele sie zdaje. Bo na momencik Hania przerwie, zeby za moment znów sie tak kurczyc. Zaczynam sie martwic, ze to moze objaw jakiejs choroby, niekoniecznie zwiazanej z ukladem trawiennym ( Hania kurczac sie tak zazwyczaj zasypia- moze to cos z ukladem nerwowym). Prosze o porade co moze dolegac naszej malej i co powinnam zrobic aby jej pomóc. Z góry dziekuje za pomoc.
asiulek
2006-07-07
14:14:50
Email
hej moga to btyć bóle brzuszka, aletak robi też ze zmęczenia własnie przed snem!!! poczytaj o tym w książce"języ niemowlat!!!
Goga66
2006-07-07
14:41:22
Email
Znajdź też wątek onanizm niemowlęcy. A może tak się gimnastykuje lub złości? Kiedy Zuza miała chyba ok. 8 miesięcy mocno prostowała i prężyła nóżki na przewijaku i chyba rączki (już dobrze nie pamiętam) Lekarze nic nie widzieli. Podejrzewałam onanizm, jeden z lekarzy też to sugerował inni mówili, że może ona tak się gimnastykuje. Z perspektywy wydaje mi się, że była to raczej niechęć do przewijania i w ten sposób wyrażała złość i protest. Jeżeli u Twojej córci byłoby to neurologiczne, to chyba wcześniej by to wyszło. A może np. ma robaki i sobie z tym nie radzi ale to raczej ściskałaby nóżki
Goga66
2006-07-07
14:42:53
Email
tutaj masz wątek o onanizmie - może w opisach rozpoznasz zachowanie swojej córeczki
http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=4&id_tem=431&str_nr=1
Goga66
2006-07-07
14:44:45
Email
poczytałam pierwszy opis i jest b. podobny do przypadku Twojego dziecka.
akinom
2006-07-07
23:51:25
Email
Dziekuje Goga66. Faktycznie ten pierwszy opis idealnie pasuje do naszej sytuacji. Troche mnie to zaskoczylo, ale z drugiej strony mam nadzieje, ze to to a nie cos powazniejszego. Trzymaj sie cieplo.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum