szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jak nauczyć jeść


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
bela
2006-07-06
Email
dziewczyny poradźcie jak przyzwyczaic synka do jedzenia dan ze sloiczkow??Dawalam mu jabluszka ale krzywil sie.Poslodzilam je ze nawet nie bylo czuc smaku jablek a on dalej nie chcial.Dalam tez jablko z marchewka.WZial 2 lyzeczki i na tym koniec.Martwie sie bo przeciez owoce sa mu potzrbne a tu nie chce ich.Juz nawet boje sie dawac inne dania obiadowe :-(( a wkrotce wracam do pracy.Nie wiem jak sobie z tym poradzic
Goga66
2006-07-06
11:56:19
Email
Belu, Zuzia do dziś nie chce słoiczków jeść. Jabłuszko jadła ale tylko skrobane łyżeczką. Część dzieci nawet do roczku nie chce nic innego jeść poza cycem. Lekarka mówiła mi, że to normalne. Zuza jednak skończyła roczek i nadal prawie nic nie lubi. Poza tym zaczynaj od 1-2 łyżeczek i po trochu zwiększaj ilość. Dzieci muszą się przyzwyczajać do nowych smaków. I nie słodź owoców, bo wywołają fermentację w żołądku i gazy
Basia.26
2006-07-06
14:22:09
Email
bela ja też zaczynała od dwóch łyżeczek, a teraz Miłosz zjada taki słoiczek na dwa razy:) w sumie to ten mój mały żarłoczej zje wszytko teraz:) bardzo lubi jeść łyżeczką, ale początki też nie były takie proste, więc głowa do góry i co dziennie po łyżeczkę, dwie. może polubi:)
Basia.26
2006-07-06
14:23:43
Email
aha, no i trę mu też jabłuszko łyżeczką, albo na tareczce. do tego dodaję rozgniecionego banana. to mu smakuje najbardziej. najlepsze jabłka do tarcia to chempion'y, bo inne są za bardzo włókniste:)
bela
2006-07-06
14:25:51
Email
on lubi jesc lyzeczka kaszke i calkiem dobrze mu to idze ale owoców sie nie tknie a walcze z nim juz kilka dni i nic :-(((
basienka25
2006-07-06
14:33:37
Email
Ja tez juz Oli daje jabluszko.Z Gerbera.Probowalismy tez z Hippa ale jest bardziej kwasne.Belu, moja mala dopiero wczoraj zjadla ze smakiem pare lyzeczek.zaczelam jej podawac w zeszly piatek i tyle czasu potrzebowala zeby polubic ten smak.Poczekaj cierpliwie, Tomek tez nie dlugi polubi jabluszko:))
czesia
2006-07-06
14:44:43
Email
Bela, u mnie było podobnie, Zośka skończyła 5 miesięcy, więc powoli postanowiłam wprowadzić delikatne dania. ja daję słoiczki, bo nie mam dostępu do "domowych" jabłek i warzyw, a takich ze sklepu nie będę podawać. No i jak podałam małej pierwszą łyżeczkę jabłuszka, to się krzywiła jakbym ją chciała truć. I tak przez 3 dni, więc stwierdziłam, że może spróbujemy inny smak i dałam jej zupkę marchewkową Gerbera (próbowałam, całkiem niezła) i wcinała, że jej się uszy trzęsły :-) ... nawet protestowała że dostała tylko dwie łyżeczki. Kolejnego dnia też zupka, zjadła super. A teraz powrót do jabłuszka i wcina że hej! musisz próbować, dzieci tez mają swoje ulubione smaki i przyzwyczajać do różnych smaków, żeby później nie było problemów z jedzeniem. Pozdrawiam i życzę sukcesów
katka
2006-07-06
21:36:24
Email
Troche cierpliwości. Nie dosładzaj broń boże bo szkoda zębow a dziecko szybko sie przyzwyczaja do słodkiego. Jak lubi kaszke to spróbuj z tym zmieszać.
bela
2006-07-06
21:58:22
Email
mieszalam z kaszka ale nic z tego.Chyba wszystkie sposoby zawodza :-((
Eryka
2006-07-07
17:17:28
Email
Bela! spróbuj podać zupkę jarzynową Gerbera (jak mówi Czesia). Też od paru lyżeczek. Ja zaczęłam od zupek i było w porządku. Mi osobiście one nie smakowały, ale Kacper wcinał aż miło było popatrzeć.
KasiaC
2006-07-09
09:25:16
Email
Moja Ania za nic nie chce jeść owoców i pić soków (woli wypić wodę mineralną niż sok). Wyczuje nawet śladową ilość owoców w potrawie. Za to warzywa i dania obiadowe je bez problemu. Może więc warto popróbować z warzywami, a na razie odstawić owoce.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum