szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Potrzebuje rady dot. ulewania


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
joanna
2006-07-05
Email
#Potrzebuje Waszej rady, bo nie wiem jak mam przetrwac te noc. Wiem, ze ten temat na pewno juz gdzies byl, ale nie mam czaszu szukac - mala placze... Mala jadla coraz lepiej z cyca, ogolnie wszystko bylo super, spala pieknie jadla pieknie, zadnych kolek itp. Nawet ten cholerny upal znosila dzielnie. A teraz ... jak zje to staram sie zeby jej sie odbilo,niestety zadko to nam wychodzi tak jakbysmy chcieli. No i sie zaczyna, najpierw mala zasypia, ale za chwile sie budzi z krzykiem.Zachowuje sie jakby chciala jesc, ale jak jej daje to za chwile przerywa i krzyczy i krzyczy i ... i prezy sie tak strasznie.Moge ja uspokoic jak jej zmienie pozycje albo wezme na rece ale to tez tylko na chwile...uspokaja sie dopiero jak jej sie odbije.A jak nie a mimo to sie uspokoi, to za chwile w lozeczku zwraca. Probowalam juz wszystkich metod jakie gdzies wyczytalam i nic nie pomaga. Co mam zrobic?
21Aneta
2006-07-05
22:24:42
Email
joanno nie kojarzę ile twoja córeczka ma miesięcy bądź tygodni... Mój Dominiś był karmiony piersią 8 miesięcy. Kiedy był maluśki, od urodzenia do około 6 tygodni, też bardzo rzadko udało mi się sprawić,żeby mu sie odbiło. Próbowałam go długo nosić w pionie, klepałam po pleckach... I nic. Sytuacja była inna jeśli zamiast piersi dawałam butelkę - wtedy odbijało się od razu, bez żadnego problemu. No i oczywiście tak jak u Ciebie - jeśli mu się nie odbiło a położyłam małego do łóżeczka to po chwili zaczynał się kręcić i wszystko ulewał na podusię. Mój sposób był następujący - zaraz po karmieniu sadzałam go delikatnie na swoim lewym kolanie i przytrzymywałam lewą ręką jego klatkę a prawą masowałam i klepałam plecki (wiadomo że takie malutkie dziecko nie siedzi - ale da się je utrzymać w tej pozycji przez chwilę, to mu napewno nie zaszkodzi). Trzymałam go tak długo aż mu sie odbiło. I pomagało bo z czasem odbijało mu się lepiej. Objawy, które opisujesz pasują również do kolki niemowlęcej ale właśnie jednym z przyczyn kolki jest łykanie powietrza i nieodbicie go. Musisz pilnować długo zeby mu się odbiło. Myśmy nosili małego nawet pół godziny po jedzeniu aż mu sie odbiło. Wiedzieliśmy, że jak tego nie dopilnujemy będę znowu miała pościel do prania. Nie wiem co Ci doradzić. Moze dziewczyny miały lepszy sposób na swoje dzieciaczki. Mi się mój sprawdził - sadzania na kolanie i masowanie i klepanie plecków.
agnieszka74
2006-07-05
22:32:16
Email


i z naszego forum:
agnieszka74
2006-07-05
22:33:27
Email
upss nie tu wpis..
agnieszka74
2006-07-05
22:35:06
Email
tu jest temat
agnieszka74
2006-07-05
22:36:14
Email
ulewanie
bela
2006-07-05
22:40:07
Email
Joanno to co opisujesz to wlasnie brak odbicia.Dziecko czuje ze musi mu sie odbic ale moze potzrbuje na to wiecej czasu.Kiedy zaczyna czuc gazy chce jesc bo to pobudza perystaltyke ale bol jest mocniejszy i placze albo powietrze wypycha mleko i stad ulewania.Sprobuj podawac przed jedzeniem Infacol Esputicon lub Espumisan.Moze potrzebne jest dluzsze noszenie??
joanna
2006-07-05
22:51:52
Email
Dziekuje dziewczyny! Co do podania Infacol Esputicon lub Espumisan to nie mam takiej mozliwosci, bo niestety nie wiem czy jest tego odpowiednik tutaj. Dowiem sie przy wizycie poloznej lub zadzwonie jutro dom lekarza. A dzisiaj bede nisic - musimy jakos przebrnac te noc. Dzieki jeszcze raz!!!
joanna
2006-07-05
22:55:33
Email
przepraszam za literowki, ale mala trzymam na ramieniu, wiec pisze na szybko.
Basia.26
2006-07-06
07:16:41
Email
Mój Miłosz też jest typem, który musi odbić:) zawsze tak było:) trzymałam go w pionie do skutku, czasami przedładałam przez ramie (tak na "fasolkę") to pomagało wygnieść z brzuszka powietrze. czasami jak nie odbijał, to pomagało wstanie z łóżka i kilka kroków z takim lekkim husianiem małego w pionie-wtedy jakby się coś odblokowywało i odbijał jak facet spod budki z piwem:) przyzwyczajaj dziecko od samego początku do leżenia na brzuszku. jak już zacznie dźwigać główkę to w tej pozycji będzie dzieciątku bardzo łatwo odbić. odkąd Miłosz "pasie baranki" to po jedzeniu kładę go na brzuszek i zaraz pięknie "beka"... to bardzo wazne, żeby od maleńkiego kłaść na brzusiu.
JOLA-JOLKA
2006-07-06
09:02:42
Email
Joanno mojemu Matysiowi też się ulewało od urodzenia i rzadko mu odbijało.Teraz ma 4,5 miesiąca i nadal mu się ulewa, choć częściej odbija.Mam sposób, żeby mu się odbijało.Kładę go na brzuszku i leży na mnie.Wtedy mogę obserwować czy mu się nie ulewa i przeważnie mu się ulewa.Słyszałam, że przy takich dolegliwościach jak u Ciebie, trzeba skontaktować się z pediatrą, bo może refluks.
katka
2006-07-06
21:40:28
Email
amoja aga nigdy nie ulewa w nocy, w dzień ulewa często-zaraz po odbiciu, bez odbijania, 2 godziny po jedzeniu, bez różnicy i bez reguł. Jest grzeczna,rośnie wiec tylko czekam aż z tego wyrośnie i wycieram kleksy
joanna
2006-07-06
22:13:57
Email
Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi. Wiecie - te ulewania to nie takie straszne, ale ten bol! Nie moge patrzec jak mala cierpi.Jest taka zmeczona a bol jej nie pozwala zasnac. Noc byla beznadziejna... az boje sie dzisiejszej... Dzisiaj byla polozna,miala wiele pomyslow,ale jak na razie nic nie pomaga. Maz kupil w aptece Sab Simplex juz podalismy dwa razy,ale efektu na razie zadnego. Daje herbatke z kopru, sama tez pije, bedziemy tez masowac brzuszek olejkiem z kopru i anyzu. Zrobilabym wszystko, tylko zeby ja nie bolalo!
bela
2006-07-06
22:36:53
Email
ten sab simplex jest dobry moze pomoze ale na efekty tzreba chyba poczekac kilka dni.Cierpliwosci zycze
jagoda28
2006-11-03
13:48:00
Email
czesc moja Nikolka tez ulewala i nie mogla odbic co ja z nia przeszlam teraz ma 3 miesiace juz prawie nie ulewa i pieknie odbija jej uklad pokarmowy chyba dojrzal sprubuj czestego ukladania na brzuszku Nikolka choc tego nie lubila to bylo jej lepiej wiecej puszczala gazow a z czasem przestala ulewac ale trwalo to 3 miechy pamietaj jednak by nie klasc dziecka na brzuszku zaraz po karmieniu musisz odczekac pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum