szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Ile zjadają.. ?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ilona81
2006-07-04
Email
Hej..powiedzcie mi, jak to jest z jedzeniem u małych? moje córcie mają 3 miesiączki..do tej pory wypijały co 3 godziny z jedną przerwą 6-cio godzinną ok 80-110 ml mleczka NAN1, od jakiegoś tygodnia piją znacznie mniej..jedna nie więcej jak 80ml co 4 godziny, a druga nawet 40ml, co 5-6 godzin :( jak narazie bardzo dobrze przybierały na wadze.. doją herbatkę.. co godzine by chciały.. ale kiedy wkładam smoczek z mlekiem, zaczyna się cyrk.. płacz i wykręty w dzien, nocą raczej nie robią problemów i piją mleko, ale nie wiem dlaczego w dzień, pewnie ze względu na upały, ale czy to nie za mało? są pogodne, uśmiechają sie i gaworzą, ale boje się , ze z takim tempem za jakiś miesiąc wylądują w szpitalu z niedowaga :(
renya
2006-07-04
23:26:39
Email
Myślę, że powinnaś je obserwować i dać im trochę oddechu. Jeśli nie zauważysz nic niepokojącego i maluszki będą dobrze przybierać na wadze to raczej nie powinnaś się martwić. Dorośli też mniej jedzą w czasie upałów. Moja córeczka skończyła 11 miesięcy i jest strasznym łakomczuchem. Chętnie otwiera buźkę do posiłków, jednak kiedy za oknem jest ponad 30 stopni przerwy między posiłkami wydłużają się, a jedzonko kończy się po kilku "gryzach" (dzisiaj na obiad zjadła tylko warzywa i odrobinę ryżu, wieczorem nie dopiła swojej butli). Za to poranną kaszkę wciąga migiem, a w ciągu dnia chętnie zjada owoce i pije herbatki. Piszesz, że Twoje córcie są radosne i w nocy jedzą bez problemów to znaczy, że raczej nic im nie dolega. Nie martw się na zapas, a jeśli nic się nie zmieni - dla spokoju za 2-3 dni pokaż je pediatrze - przynajmniej ja bym tak zrobiła. Pozdrawiam serdecznie, ściskam maluszki i życzę lepszego apetytu (żeby mama się nie zamartwiała) ;))

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum