szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - jakie mleczko


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
martusieg
2006-07-04
Email
Witajcie! Mam problem i proszę o radę. Do tej pory karmiłam synka piersią, ale przyszedł czas na wprowadzenie mleczka modyfikowanego - jakie polecacie?? Maluszek ma 11 m-cy, żadnych alergii, jest troszkę niejadkiem Pediatra polecała Enfamil ze względu na skład i dobre tolerowanie go przez dzieciaczki. Co o tym sądzicie?? Jak Wasze maleństwa reagowały na to mleczko, a może inne jest smaczniejsze? Pomóżcie!
bela
2006-07-04
22:39:16
Email
ja uzywam NAN i chwalw sobie.Dr powiedziala ze jest ono w smaku najbardziej zblizone do mleka matki.Sprobowalam i to prawda.Tomkowi bardzo smakuje.Mialam tez bebiko omneo ale to bylo okropne w smaku jakby przypalone a maly plkal i nie chcial go jesc.Mleko nie jest drogie 9.95 w lider price lub rossmanie.Ja polecam NAN
ilona81
2006-07-04
22:40:36
Email
Hej, moje maluszki sa jeszcze smarkate w porównaniu z twoim, mają po 3 mis\esiące, ale karmię je mleczkiem NAN1, jest pyszniutkie, zresztą, polecił mi je pediatra - alergolog dziecięcy.. ale bedąc w szpitalu po porodzie lekarze i pielęgniarki od noworotków polecali BEBILON1, ponoc wszystkie najbardziej tolerowane przez dzieciaczki :) zresztą na rynku jest multum mleczek, w zasadzie wszysteki są dobre, zbliżone składem.. wybór należy do ciebie..i maluszka oczywiście ;) powodzenia
renya
2006-07-04
23:07:56
Email
Hejka! Moja córeczka przerobiła NAN, Bebilon i Bebiko. Właściwie nie zauważyłam, żeby któreś jakoś specjalnie jej smakowało czy nie smakowało. Od kiedy skończyła 4 miesiące (teraz ma prawie roczek) stanęło na Bebiko (wydaje mi się, że jest całkiem smaczne, a w dodatku niedrogie - w markecie 9,5zł; pudełko wystarcza mi na jakieś 5-7 dni - Alinka jada kaszki mleczno-ryżowe, do których nie trzeba dodawać mleka). Musiałabyś zdecydować się na któreś i obserwować maluszka - w tym wieku ma już własny gust, zobaczysz czy mu posmakuje :)
sylwetka
2006-07-04
23:32:52
Email
Moja Agatulka najpierw piła Nutramigen a teraz od 4m-cy właśnie Enfamil. Wygląda na to,że jej smakuje. Wybór należy do dziecka. Głaski
ilona81
2006-07-05
22:51:54
Email
Nie podawaj dziecku które nie ma alergii Nutramigenu.. to mleko "bez mleka" jak zresztą na opakowaniu pisze.. nie mleko zastępcze, a preparat leczniczy.. mój pediatra, pochopnie w 2-gim miesiącu postawił diagnozę skazy białkowej moim malcom.. udawszy sie do alergologa..dostałam ochrzan jakich mało..że zdrowe dzieci zostały pozbawione mleka, które tak bardzo jest im potrzebne do prawidłowego rozwoju.. bo okazało się, ze zadnej alergii nie maja :|
Guśka78
2006-07-06
14:55:09
Email
A moja Kasia ma 8 m-cy i zajada sie normalnym mlekiem (Łaciate 2%).... Najpierw spróbowałam rozcieńczone pół na pół z wodą czy nie ma alergi- nie ma, więc przestałam jej dawać NAN. Lekarze trochę z tymi sztucznymi mlekami przesadzają, my wszystkie wychowałyśmy sie od pierwszych miesięcy na krowim mleku i jakoś żyjęmy, prawda? Zresztą na dawaniu dzieciakom mieszanek to tak najbardziej zależy koncernom, które je produkują - to jest olbrzymi biznes!!
ilona81
2006-07-06
16:32:11
Email
Guśka ma racje.. ja podałam moim maluszkom cwibaczek i dostałam zrypkę od lekarza, ze to dopiero po pół roku.. małe wcinały az im sie uszy trzęsły, a nasze mamy podawały nam to przecież juz w drugim tygodniu życia ;)
polishgirl
2006-07-06
18:57:19
Email
Guska, wydaje mi się że źle robisz. Dzieciom przynajmniej do końca drugiego roku zycia nie powinno się podawac mleka takiego z kartonu. Cyt. : - Zawiera za dużo białka - moze to byc przyczyną min, alergi pokarmowych; - zawiera zbyt wiele skladników mineralnych, stanowia ogromne obiążenie dla nerek maluszka; Zawiera wyłącznie tłuszcz zwierzęcy - maleństwo nie otrzymuje niezbędnych dla jego zdrowia nienasyconych kwasów tłuszczowych, potrzebnych dla prawidłowego rozwoju systemu nerwowego; zawiera za mało witamin- w mleku krowim jest szczególnie mało witaminy A, C, D, E, niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka; zawiera niewiele żelaza - jest ono bardzo ważne, gdyz brak tego składnika moze doprowadzic dziecko do anemii; Pamietaj - jeśli podasz dziecku mleko krowie , moze ono byc przyczyną biegunek, alergii, niedożywienia. Maluch na takiej diecie może tez gorzej rosnąć. Mieszanki mleczne sa wprawdzie produkowane na bazie mleka krowiego, ale ich skład jest na tyle zmodyfikowany, że o wiele lepiej zaspokajają potrzeby małego dziecka. Sa min. wzbogacone w witaminy A, D i C, żelazo, wapń oraz nienasycone kwasy tłuszczowe wazne dla rozwoju układu nerwowego.
martusieg
2006-07-30
20:33:49
Email
Dziękuję wszystkim Mamusiom za rady. Po wielu próbach, licznych sztuczkach i rodzajach smakowanego mleczka, maluszek pije bebilon (najbardziej mu smakuje) z chęcią. Nawet specjalnie nie wyrywa się do piersi :( Pozdrawiam!!
asiulek
2006-08-02
16:58:39
Email
moja michalinke dokarmiam nan, super jej smakuje ale ma czesto opóznione odbijanie i chcem spróbować enfamilu bo podobno jest to dla takich dzieciaczków!!!
Basia.26
2006-08-02
17:54:36
Email
asiulek z tym odbijaniem to sie nie martw, zobaczysz, różne etapy ma dziecko. Miłosz też miał etap, że odbijał po godzinie, potem wcale, a potem znów zaczął odbijać zaraz po jedzeniu. miał czas, ze musiał odbić na trzy razy. potem na dwa razy, ale drugi raz to tak z "bulgotnieciem":) sama zobaczysz, jeszcze wiele zmian cię czeka w zachowaniu. przynajmniej u nas tak jest. jakby takie etapy:)
evitak
2006-08-02
18:28:25
Email
Witajcie! Mam problem, wracam do pracy i nie wiem czy karmić piersią (czy dam radę - mała ma 6 m-cy) czy przejść na karmienie sztuczne. Nie wiem też jak sprawdzić czy dziecko ma skazę białkową, jakie są widoczne objawy??

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum