szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - NIE CHCE PIĆ MLEKA!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
MoNiSiA
2006-06-30
Email
Dziewczyny, mam problem. Moja córa nie chce pić mleka (oczywiście modyfikowanego). Nie wiem co robić. Dorosłe jedzonko chyba bardziej lubi, ale jeszcze do niedawna piła i mleczko i jadła normalne jedzonko. Od kilku dni je mleczko tylko rano - zaraz po przebudzeniu. Zrobiłam Jej dziś kakao na mleku modyfikowanym i nie bardzo Jej idzie. :-( Kaszki na wieczór również stanowczo odmawia. Ręce mi opadają. :-((( Proszę poradźcie co robić. :-(
Goga66
2006-06-30
12:06:38
Email
Oj, Monisiu - może upały dały jej się we znaki. Moja Zuza w ogóle rośnie na niejadka. Cyca owszem possie ale coś innego jet fuj. Żebyście widziały jej miny- jakbym cytrynę jej dawała. Pierwszy odruch to zawsze odwrócenie główki. Ani domowe jedzonko ani słoiczki. Pół banana czasem, dwie łyżeczki zupy. Bułkę weźmie do buzi ale po 5 minutach mokrą już wypluwa. To samo z wędliną. Owoce poza bananem kłują ją w ząbki. Przerażające :( Naprawdę nic nie chce jeść. Zeszczuplała wyraźnie, bo sporo się rusza. Zwariować można. Soczku też się nie napije, tylko ew. herbatki. Rzuca sie natomiast na piwo, którego jej dawać z oczywistych powodów nie chcemy :)
MoNiSiA
2006-06-30
13:23:46
Email
Ojeeej...to rzeczywiście malutko je. :-( A ile waży? Moja Jula była ostatnio u lekarza (tak na kontrol) i waży równe 10kg. Ale żebyś zobaczyła Gosiu Jej fałdki na nogach!!! I Jej brzuchol! Czasem podnieść się nie może! Julia ma dwie ulubione potrawy : bananki i zupę pomidorową. No i mięso tonami by mogła jeść. Krzyczy jak, nie daj Bóg, nie poczęstujesz Jej. Czasem wstyd mi się robi jak na ulicy wyciąga rączki i krzyczy do jedzących przechodniów : daj daj daj! Ogólnie sporo zjada, ale martwi mnie, że mleko poszło w odstawkę, bo nie chcę żeby miała potem jakieś problemy zdrowotne.
Goga66
2006-06-30
13:27:08
Email
Na oko waży między 9,5 a 10 kg. Fałdka jej tylko na jednej nóżce została. wygląda ciągle zdrowo ale boję się, że zabraknie jej witamin i innych składników. Że moje mleko w tym wieku już nie wystarczy.
Michalina
2006-06-30
13:28:35
Email
Monisia - mój Łukasz do tej pory nie tknie mleka modyfikowanego. Uznaje tylko mleko "cycowe". Za kaszkami też specjalnie nie przepada, naprawde trzeba się sporo nagimnastykować zeby zjadł parę łyżeczek. Generlanie rośnie na niejadka. Mam nadzieje, że mu przejdzie.
andzia
2006-06-30
15:32:17
Email
Moja Wiki tez je dosc mało mleka modyfikowanego (wogole ostatnio wszystko jest fujj), i tak jak Zuzia wyciaga rece do piwa :).Mleko je tylko rano i wieczorem od dawna nie uznaje kaszek (zjadala tylko raz).Wazy 10kg i przybiera na wadze, choc chciala bym zeby troszke wiecej jadla
Kamila
2006-06-30
19:11:45
Email
Kinia od 2. miesięcy nie pije mleka.. w żaden sposób nie mogę jej przekonać. Próbowałam już chyba wszystkiego, ostatnio też z kakaem, ale niestety.. klops :-( próbujemy nadrabiać jogurtami, serem, ostatnio polubiła ACTIMEL. Waży 12 kg, więc jest dobrze. Goga, mam naprawdę problem z Zuzią, bardzo mało je.. ziemniaków z mięskiem też nie zje? Pulpeciki - moja Kinia wcina jak stara. Nakładam jej na dużym talerzu małe ilości i pozwalam jeść rączkami. Bardzo jej się to podoba i zawsze coś tam zje :-) zupki natomiast uwielbia.
Kamila
2006-06-30
19:12:53
Email
Goga, chciałam napisać, że masz problem z Zuzią ;-) literówki..
Goga66
2006-06-30
19:30:14
Email
Zrozumiałam Kamilu :))) Fakt, że to jest problem. Zuzia wszystko wypluwa po kilku minutach trzymania w buzi. Nie umie zrozumieć do czego służą zęby i pogryźć, to jedno, po drugie nie lubi papek. Właściwie nic nie lubi :( Nawet soczków
agnieszka74
2006-06-30
19:37:38
Email
Kuba tez od jakiegos czasu nie chce mleka ani modyfikowanego ani krowiego. Zabielam mu zupki mlekiem...chociaz tyle..
Kamila
2006-06-30
19:50:14
Email
Goga, to może nie dawaj papek, tylko krój w mniejsze kawałeczki.. a chrupki kukurydziane choć je? No w szoku jestem ;-)
MoNiSiA
2006-06-30
20:40:23
Email
No to widzę, że moje dziecko nawet ma apetyt w przeciwieństwie Gosiu do Twojej Zuzi. A może Julia ma to po mnie? ;-) Jak bym mogła, to bym od jedzenia nie odchodziła. ;-))) A tak mówiąc poważnie, to sądzę, że Kamila ma rację, u nas jest tak samo; Julia dostaje łyżeczkę (do zabawy) oraz miseczkę z jedzonkiem, które bierze w rączki i zjada. Czasem buntuje się, że ja ją karmię i zabiera mi łyżkę. Ale mnie najbardziej martwi to, że nie chce pić mleczka. Zastanawiałam się nad JUNIOREM z NESTLE. Są tam różne smaczki. Choć sądzę, że to nie zmieni Jej nastawienia. No nie wiem co się stało. :-(
Basia.26
2006-06-30
21:32:52
Email
a ja tak się zapytam: od kiedy można dziecku podawać mleko krowie?? i nie myślcie, ze mam zamiar je podawać Miłoszowi, hihi. pytam z ciekawości:) bo tu ciągle pisze się tylko o modyfikowanym.
agnieszka74
2006-06-30
21:56:24
Email
Kubusiowi zaczełam podawac mleko krowie jak miał cos ponad rok. Głównie w zupach ale zdarzało mu sie wypić i z butli.
W żłobku do którego chodzi tez podają dzieciom m.krowie o ile dziecko nie jest uczulone.
Goga66
2006-06-30
22:21:59
Email
jedyne, co je poza bananem, to suche wafle, niesłodkie. Miśkoptami pluje :( No zupa - 2-3 łyżeczki czasem. Ziemniaczek be, marchewka, be. Grubsze kawałki wypluwa po jakimś czasie, od papek wykręca główkę

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum