szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - obinać włosy???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
myszka
2006-06-27
Email
Hej dziewczyny,mój synek ma 10 miesiecy i dosyć długawe włosy,grzywka opada mu na aczy a z tyłu można by mu już zrobić ogonek do tego jeszcze te włoski się krecą,ale nie w tym problem.Otóż pojawia się on tutaj,że chciałam mu te włosy obciąć na króciutko,w tej chwili przy takich pogodach strasznie się poci,ciągle jest mokry na głowie.Niestety ani moja mama ani teściowa mi na to nie pozwalają twierdzac,że nie obcina się dziecku włosków dopóki nie skończy roku!!Czy wy słyszałyście o czymś takim,może któraś z was też to przeszła?Poradźcie?
agnieszka74
2006-06-28
00:23:32
Email
nie wiem skąd takie przekonanie, to chyba jakis przesąd. Wydaje mi się że jezeli dziecku przeszkadzają zbyt długie włosy, zwłaszcza grzywka to trzebaby je troszke skrócic. O ile Ci się to uda, bo trudno jest sciąc włoski takim maluszkom, wiecznie się roją.
Kubie podciełam włoski jakos tak jak skonczył rok, dla jego wygody..
Basia.26
2006-06-28
06:36:17
Email
myszka nie wierz w żadne takie czary mary. jeśli malec ma za długie włosy to moim zdaniem trzeba je obciąć. własnie mojemu Miłoszowi (prawie 5 miesięcy) też chcę skrócić włoski nad karkiem, bo ma je tam najdłuższe i strasznie się poci w czapeczce czy leżąc w wózku.
Basia.26
2006-06-28
06:37:13
Email
tylko tak jak Aga mówi... nie mam jeszcze pomysłu jak to zrobić, hehehe
Migotka
2006-06-28
09:06:26
Email
Ja od 7 miesiąca podcinam Alkowi włoski nad uszkami,bo śmiesznie się podwijaja i mocno się tam poci.Aluś lubi obcinanie włosków,tak samao jak fascynuje go obcinanie paznokci u rączęk i nóżek:)Ptrzy na to z taką ciekawością i bystrością jakby chciał się sam nauczyć.Wogóle się nie wyrywa,nie kręci i nie piszczy.Ogólnie ten mój synek to jest wyjątkowy:)Heheeee:)
Dominika
2006-06-28
18:49:26
Email
moj Kubus za tydzien skonczy 10 miesiecy a ja podcinalam mu juz trzy razy wloski...jak sie urodzil to mu wlosy spadaly do oczu wiec na poczatku zaczelam zaczesywac na bok ale jak troszke podrosl to juz przeszkadzaly mu bardzo...tez mialam podobny dylemat, bo mieszkam z tesciowa i ona wierzy tez w ten glupi zabobon ale poruszylam taki sam temat na forum i dziewczyny upewnily mnie ,ze dobrze zrobie i ze nie tylko ja mam ten problem... wiec przestalam sie przejmowac co inni mowia i obcielam Kubusiowi grzywke, a pozniej powtorzylam to jeszcze dwa razy jak wlosy zaczely odrastac...i jak narazie nie widze zeby cos sie z tego powodu dzialo, a pozniej juz sama tesciowa stwierdzila ze jednak dobrze zrobilam bo wnusiu sie juz nie meczyl...pozdrawiam
myszka
2006-06-29
22:06:40
Email
Dzięki za wsparcie dziewczyny.Na sobote umówiłam się z koleżanką fryzjerką i pójde obciąć mojego Dawidka,chciaż teściowa ciągle twierdzi że te dwa miesiące mogłabym jeszcze poczekać.Ale ja to w końcu robie dla jego dobra!!!!
21Aneta
2006-07-05
20:36:56
Email
Ja dzisiaj podciełam małemu włoski nad uszkami, były długie i się kręciły.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum