szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Czy podanie butelki raz tylko na noc nie pozbawi m


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
lidiamital
2006-06-27
Email
Witajcie! Czy podanie butelki raz tylko na noc nie pozbawi mnie pokarmu?Damianek ssie co godzina w dzień pierś, wieczorem kąpię go o 19 zaś karmię zaraz po, Spi wtedy około 3 godzin ale potem znowu domaga sie prawie co godzina.Wczoraj o północy podalam mu butelkę i spał kolejne trzy godziny. Jestem podła bo zrobiłam to dla siebie żeby odsapnąć potem nad ranem aż cieszyłam się że mogę go na powrót nakarmić z piersi.Chcę karmić piersią jednak jestem bardzo zmęczona tym nocnym cogodzinnym karmieniem. Mały kończy w czwrtek szósty tydzień. Z góry dziękuję.Pozdrawiam!Lidia
aga
2006-06-27
07:59:35
Email
nie jestem może ekspertem ale z włąsnego doświadczenia mogę Cię pocieszyć,że Ci to nie grozi..ja miałąm różne cyrki z moją Mają,przez pół roku musiałąm nawet ściągać pokarm,bo w dzień nie chciała pić z cycka,więc go podawałam w butelce (pokarm oczywiście:))..teraz od kilku m-cy znów chce cyca ale za to nie butelki..karmię Maję z raz w nocy przez sen i 4 razy w dzień..Maja ma już 13 m-cy..jak podasz raz cycka w nocy to będzie na pewno luz..pozdrawiam i powodzenia:)
21Aneta
2006-06-27
09:11:50
Email
lidiamital- ja swojemu synkowi też nieraz podawałam butelkę na noc jak był taki malusi bo byłam podobnie jak ty wycienczona. I wiesz co - karmiłam syna 8 miesięcy i nigdy nie miałam problemu ze zbyt małą ilością pokarmu, nawet jak karmiłam go na noc butelką. Przeciwnie - piersi i tak sie ciągle napełniały. Daj mu butelkę - ale tylko raz, na noc, żeby mu sie odruch ssania piersi nie zaburzył (mój mały przez kilka dni zamiast pić z piersi to tylko ją ssał-był ciągle głodny bo przecież nie jadł tylko sie bawił - ale potem było już ok i ładnie pił)a jak się obudzi po tych trzech godzinach to znowu daj mu pierś. Nic złego nie zrobisz a przecież będziesz mogła trochę odpocząc :)Dobrym sposobem będzie też jeśli dasz mu się napić z piersi (tylko pilnuj żeby przy tym nie zasnął) a potem dokarm butelką, żeby najadł sie do syta.
Inka
2006-06-27
09:12:50
Email
Lidia wcale nie jestes podla ze dbasz tez o siebie. Zdrowie i dobre samopoczucie mamy tez jest bardzo wazne. Ja tez podalam w nocy butelke bo tak jak Twoje Malenstwo moj Misio jadl co godzine w ciagu dnia i w nocy. I bylam wykonczona..... U mnie laktacja "przystosowala sie" do nowych warunkow :) ale nie zniknela. Bo przeciez nadal karmilam piersia. Natomiast z tego co zauwazylam u siebie to w pewnym momencie Misio wolal pic z butelki niz z piersi bo z butelki podobno latwiej leci.
21Aneta
2006-06-27
09:13:52
Email
i jeszcze jedno - NIE JESTEś PODłA!!! Przecież żeby dobrze opiekować się dzidziusiem musisz mieć siły! Nie wolno Ci mieć wyrzutów sumienia tylko dlatego, że czasem dasz dziecku butelkę zamiast cycka. A tak na marginesie - dziecko też będzie bardziej wypoczęte po kilku godzinach snu.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum