szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - SPANIE NA BRZUSZKU


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
an12etka
2006-06-26
Email
Witam ma zapytanie czy wasze bobasy maleństwa sypiają również na brzuszku w nocy nie mam pojęcia czy pozwalac na spanie mojej małej na brzuszku a ostatnio nawet spała na brzuszku ale z pupą uniesioną do góry poradźcie
Goga66
2006-06-26
13:32:29
Email
lekarze odradzają chociaż kiedyś było odwrotnie. Teraz jest opinia, że lepiej kontrolować dziecko, kiedy śpi na brzuszku
Basia.26
2006-06-26
13:32:47
Email
ortopeda mi mówił, że najzdrowiej jest "chować' dziecko na brzuszku. czy śpi czy po prostu leży-najzdrowiej na brzusiu. w ten sposób łatwo skorygować wszelkie napięcia mięśniowe, szczególnie te niewielkie same ustępują. synek od mojej kuzynki od urodzenia toleruje tylko spanie na brzuszku:)
Basia.26
2006-06-26
13:34:23
Email
hihi, gosia, ale dałyśmy sprzeczne opinie:) z tym spaniem to jest tak, że trzeba uważać, żeby dziecko nie wtuliło twarzy w materac, bo może się udusić. ale ogólnie to bardzo drowy sen:)
Goga66
2006-06-26
14:09:24
Email
BASIU, BO SPANIE NA BRZUSZKU JEST DOBRE, TYLE, ZE TERAZ LEKARZE BOJA SIĘ WŁAŚNIE PRZYDUSZENIA I NIEKTÓRZY UWAŻAJĄ, ZE JEST ODPOWIEDZIALNE ZA TZW. ŚMIERĆ ŁÓŻECZKOWĄ. Sorry za capsa, włączył mi się niechcący.
Agnes
2006-06-26
14:10:39
Email
Moj synek niemal od urodzenia sypia na brzuszku, w ciagu dnia tez wiecznie bryka na brzuszku nawet spacery w wozku odbywaja sie na brzuszku. Wyglada to komicznie, ale on to po prostu uwielbia. Na poczatku tez sie balam, ale w koncu po kilku nocnych czuwaniach doszlam do wniosku,ze sam sobie krzywdy nie zrobi, a ja niestety nie jestem w stanie kontrolowac go 24 na dobe. Marcin 1 lipca skonczy 7 miesiecy-brzuszek ma wycwiczony a kregoslup tak silny, ze juz chcialby chodzic :))
jagoda28
2006-11-03
13:52:50
Email
nie!!!wczoraj podawali w telewizji ze spanie niemowlaka na brzuszku prowadzi do smierci luzeczkowej
Basia.26
2006-11-03
14:54:59
Email
mi trzech ortopedów mówiło, że pozycja na brzuszku jest dla dziecka najzdrowsza. od samego poczatku. każdy sie wychwalał, że swoje dzieci od początku układali do snu na brzuszku. śmierć łózeczkowa najpewniej jest spowodowana tym, że dziecko źle ułoży główke i nie ma dostępu powietrza. może też przez to, że leży na brzuszku na poduszce, a to też może ograniczyc oddychanie. ja sama mało kladlam na początku synka na brzuszku i jak mial 2, potem 3 miesiące, to tego żałowałam, bo pewnie szybciej polubiłby leżenie z podniesioną główką, więcej czasu "paslby baranki", szybciej czworakował. teraz ma 9 miesięcy i od jakichś trzech miesięcy 80% jego aktywnego dnia odbywa się na brzusiu. do tego raczkuje, pełza, czolga się. to dla dziecka bardzo zdrowe:) sam też w czasie snu odraca sie na brzuch. sądzę, ze jest na tyle silny, że poradzi sobie.
jagoda28
2006-11-03
20:03:38
Email
czesc ja Nikolke ukladam na brzuszku w ciagu dnia tak jak kazal lekarz ortopeda ale na noc nie zdecydowala bym sie juz jedna ciaze stracilam i jestem strasznie przewrarzliwiona zreszta lekarzi polozna powiedzieli wprost do snu ukladac na plecach a w dzien jak najczesciej na brzuszku pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum