szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Ile razy karmicie?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Julia
2005-03-10
Email
Mam pytanie do dziewczyn karmiących piersią: daję już Bartkowi zupki, deserki i soczki. Zastanawiam się, ile razy powinnam go karmić piersią w ciągu dnia. Cz 5,5 miesięcznemu dziecku wystarczą 3 karmienia na dobę? Zwykle to wygląda tak: czasem karmienie ok 4-5 nad ranem, ale to sporadycznie, zawsze o 7, potem ok 9-10, potem ok 11 pół bobofruta albo kompot z jabłek, ok 13-14 zupka, potem ok 15-16 trochę piersi, ale nie dużo, ok 17-18 jabłko, albo deser, no i ostatnie karmienie po kąpieli, po 19. Wydaje mi się, że to trochę za duzo i chciałabym to wyregulować, chociaż nie jest to łatwe. Bartek nauczył się często dostawać pierś i pije sobie po trochu. Czy dziecko w tym wieku karmić jeszcze na żądanie, czy już mu wystarczy 5 posiłków na dzień? Jeśli tak, to poza soczkiem, zupką i deserem pozostają dwa karmienia piersią: rano i wieczorem, no i nad ranem jak się czasem obudzi. Ale czy to nie za mało? Jak myślicie?
Ewka25
2005-03-10
14:23:27
Email
Oj...moja Mała ma 8 miesięcy, a jak wróce z pracy dosłownie wisi na piersi-karmię ją 5-6 razy jeszcze na dobę. Teraz jak jest chora-co chwilę.
Julia
2005-03-10
15:19:55
Email
Ewa a wliczasz w to jakieś nocne karmienia? Może dlatego jest ich aż tyle. A Bartek przesypia zwykle całą noc.
Ewka25
2005-03-10
17:30:38
Email
Fajnie Ci...Tak,wliczam nocne karmienia. Za dnia 4 razy, w nocy zwykle 2.
Julia
2005-03-12
08:18:45
Email
Dziewczyny proszę, czy mogłybyście jeszcze coś na ten temat dodać? Proszę, to dla mnie wazne, bo wciąż się zastanawiam nad tym jedzeniem. Z góry dzięki!
kyja
2005-03-12
09:08:41
Email
prawdę mówiąc, nie wiem ile razy na dobę karmię Misia, ale wychodzi mniej wiecej co 2-3h, w nocy 1-2razy, Misio dostaje raz dziennie papkę( chyba reaguje wysypką na dynię:-((,w przyszłym tygodniu spróbuję dać mu kaszkę ryżową lub kukurydzianą na Bebilonie pepti( jest alergikiem), są dni,że w dzień nie ma za bardzo apetytu, rzadziej je, ale nadrabia wieczorem:-) właściwie to zczęstotliwością karmienia bywa różnie-jestem na każde żądanie Misia;-)))

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum