szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Dieta karmiącej


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Anula
2006-06-23
Email
Witam serdecznie! Mam pytanie do dziewczyn które karmią piersią. Sama jeszcze nie jestem mamą, więc nie wiem co mogą jeść mamy karmiące piersią. Jutro przychodzi do nas na obiad moja siostra która karmi i chciałabym ugotować dla niej coś specjalnego, więc proszę Was o radę. A również jakie owoce mooże jeść karmiąca piersią, jakieś desery??? Bardzo proszę rady i z góry dziękuję za pomoc :)
Michalina
2006-06-23
14:26:51
Email
Sprawa bardzo indywidualna. Generalnie nie powinno się jeść potraw wzdymających (groch, kapusta), pić napojów gazowanych, cytrusów, truskawek, czekolady. Niektóre mamy są na ścisłej diecie bo ich dzieci są uczulone na niektóre pokarmy (białko mleka krowiego) i wtedy menu może być bardzo okrojone. Proponuje zapytać siostry co jej wolno jeść, a na co nie może sobie pozwolić. A jeżeli nie chcesz pytać bo obiad ma być niespodzianką, to najbardziej neutralne będzie mięso gotowane (kurczak, indyk, schab, wołowina) lub zrobione na grillu (nie smażone), ziemniaki, i cała gama warzych typu marchew, kalafior, brokuły. Jadłospis zależy również od wieku karmionego dziecka im starsze tym większa dowolność, oczywiście zakładając, że dziecko nie ma alergii na niektóre potrawy bądź ich składniki.
Michalina
2006-06-23
14:28:45
Email
Z owoców powinno się unikać oprócz cytrusów i truskawek, owoców pestkowych (czeresnie, wisnie) bo tez wzdymają. Banany są ok, jabłka, gruszki tez.
Anula
2006-06-23
14:35:19
Email
Dziękuję Ci Michalino za tak szybką odpowiedż. Dziecko ma miesiąc i jak do tej pory nie ma na nic alergii. Gril to jest dobry pomysł! :) Chciałabym jeszcze jakiś deserek, tylko jaki?
Michalina
2006-06-23
14:49:23
Email
Kisiel malinowy :) tylko, że jeszcze nie ma chyba świeżych malin :(, ciasta pod warunkiem, że nie mają w sobie owoców, o których wspomniałam wyżej, lody (tylko uwaga na salmonelle jeżeli są robione z jajek). Nie mogę więcej pisać bo się głodna robię ;))
Michalina
2006-06-23
14:52:58
Email
Galaretka z bitą śmietaną :P
polishgirl
2006-06-23
15:34:36
Email
kalafior i brokuly też zaliczane są do wzdymajacych więc lepiej uważać. A i cebuli nie wolno.
katka
2006-06-24
15:45:57
Email
Zadalam to pytanie poloznej a ona na to że w zasadzie wszystko tylko z rozsądkiem i że byla na jakimś kursie gdzie polecano fasole bo choć wzdymajaca to ma duzo bialka. Sa dzieci co trawia wszystko a są takie co powalaja jeść mamie niewiele. Ja zaczełam łagodnie-duszone mięso itp. a teraz jem w iare normalnie i dzidzia nie narzeka. Lubie rzeczy ostre i też już coraz bardziej przyprawiam,tylko z czosnkiem czekam. Zresztą w ciąży jadlam normalnie a przecież już wtedy dziecko wyrabia sobie smak. Grunt to nie przesadzać i obserwować malucha
bena
2006-06-24
20:01:54
Email
czesc Anula...musze Cie pochwalic-kochana z Ciebie siostrzyczka. Wiele razy bylam w tzw. "gosciach" i czasem nie mialam co zjesc...nikt o mnie nie myslal:( A jak sie pytali czemu nie jem i odpowiadalam ze nie bardzo moge tego czy tamtego to czesto slyszalam odpowiedz ...ojeju nie przesadzaj... grill-super pomysl, ziemniaczki z koperkiem...a i kisiel - mniam( ja przez pierwsze miesiace robilam go sobie sama-zamiast wody sok jablkowy, malinowy i do tego mąka ziem-proste...polecam. Zycze smacznego ...
pinkie
2006-06-24
23:41:44
Email
Może ktoś znalazł jakiś gotowy jadłospis dla karmiącej noworodka? A może macie jakies fajne przepisy? Cały czas słyszę tylko: tego nie można, tamtego nie można. A jak można, to co z tego do jasnej anielki można zrobić??? Błagam o sprawdzone przepisy!
bela
2006-06-25
07:40:27
Email
ugotuj sobie np nóżke z kurczaka albo piers a na wywarze zrob zupke z ryzem, albo gulasz z piersi.Ziemniaczki i buraczki maga byc.Na samym poczatku to tylko to jadlam a potem stopniowo inne mieska, suche ciasteczka itp.Nie wiem czy mam jeszcze karteczke na ktorej pisalam co po kolei jadlam.Jak znajde to napisze
Anula
2006-06-26
12:02:56
Email
Witam Was mamusie :) Jestem bardzo wzdzięczna za odpowiedzi. Więc na obiadek dla siostry (I nie tylko) były delikatne szaszłyczki z piersi kurczaka, papryki i pieczarek a na deser kisiel malinowy z mrożonych malin. Siostra była zadowolona jak i brzuszek mojej chrześniaczki :) Pozdrawiam Was gorąco :) upalnie
pinkie
2006-06-26
22:18:24
Email
Mam dobry bezpieczny przepis, moze sie komuś przyda. Pulpeciki z mięsa indyczego. Mielone mięso z indyka mieszamy z namoczoną bułą, dodajemy bułki tartej, jajo, trochę imbiru i odrobinę soli. Formujemy pulpeciki, gotujemy na gotowym rosołku (mam zawsze zapasy rosołku w słoiczkach). Do tego robimy sos: na maśle prażymy mąkę, rozrabiamy z rosołkiem. Prościutkie, nie? I do tego ziemniaki lub ryż i buraczki. Pyszne, delikatne danie na obiad.
pinkie
2006-09-22
15:31:02
Email
podciagam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum