szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - czy dobrze sie rozwija?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
gigabyte
2006-06-16
Email
witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich mam problem moja niunia za tydzien konczy 10 miesiecy i nie umie raczkowac ani nie umie stawiac krokow i nie umie usiasc z pozycji lerzacej sama natomiast siedzi klade ja na podlodze to bawi sie tak rze kula sie i w ten sposob radzi sobie aby dojsc do swojego celu i umie na raczkach sie krecic wokol wlasnej osi tak se radzi stac stoi jak ja postawie to nawet przez chwile stoi sama ale nie chce jak ja sadzam to zaraz kladzie sie na brzuszek i kola sie po calym pokoju i tak dociera do szafek do zabawek do tapczana itda w hodaku umie tylko do tylu i na boki sie odpychac zato bardzo rozumna jest umie krecic glowa czy cos chce albo nie i pokazuje co chce palcem sama lamie sobie ciasteczko na kawalki i je zjada sama je np parowke pokrojona na talerzyku jak ma pelna buzie a ja jej podaje jakies jedzonko to kreci glowko ze niechce jak polknie to mowi am i otwiera bozie tak kumata jest ale leniwa na rec i na rece czy moje dziecko ma jeszcze czas na nauke chodzenia czy jes tjuz na tyle duza ze powinna juz to potrafic prosze o pomoc i porady z gory dziekoje wszystkim.
kiwi
2006-06-16
19:19:43
Email
Nie martw się, mam wrażenie że Twoja mała ma zwyczajnie swój sposób na przemieszczanie i inny jej nie potrzebny. Moja córka jak raczkowała to powłuczyła lewą nogą i już byłam prawie pewna że ma jakiś niedowład. A ta mała żaba w pewnym momencie zaineresowała się chodzeniem po ludzku i tak już zostało. Zasięgnij języka u pediatry przy następnej wizycie ale jestem pewna że 10 miesięcy to jeszcze wcześnie i nie ma się czego obawiać... Pozdrawiam mamusię i dzidzię.
gigabyte
2006-06-17
14:42:56
Email
dziekoje ci bardzo za odpowiedz uspokoilam sie i czekamy na postepy pozdrawiamy serdecznie mamusie i dzidzie

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum