szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - co z ta krzywicą? - pomocy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
bela
2006-06-14
Email
dziewczyny poratujcie!!!Moze same tego doswiadczylyscie albo Wasze znajome.Mojemu 4 miesiecznemu synkowi Dr wykryla krzywice.Oprocz pocenia sie rozmieka mu kosc czaszki.Mamy zwiekszona dawke wit D ale bardzo boje sie o te zmiany kostne.Zaczyna mu sie troszke splaszczac czaszka.Czy ona po wyrownaniu braku witaminy znow wroci do swojego okraglego wygladu??Szukalam juz informacji ale chcialabym sie dowiedziec jak to wyglada w praktyce bo teorią jestem wystraszona :-((((Dlaczego brakuje mu tej witaminy przeciez je piers i mial krople??
Dorota
2006-06-14
07:46:26
Email
Belu, to z innego forum - czytaj http://www.babyboom.pl/forum/index.php?action=search2
bela
2006-06-14
08:09:20
Email
Dorota nie chce mi sie wyswietlic ta srona moze mozna to skopiowac jesli sie da ???
Dorota
2006-06-14
08:12:10
Email
Bela, wpisz to jest adres www.babyboom.pl tam wejdż na forum i wpisz krzywica
polishgirl
2006-06-14
10:46:21
Email
Bela, bardzo sie przejełam ta krzywicą u twojego Tomusia. Zaczęlam szukać jakiejś informacji na ten temat. Znalazłam cos takiego , ze witaminy D3 nie wolno mieszać z herbatką podczas podawania, wtedy nie zostaje ona wchłaniana. Nalezy wymieszac z mlekiem i podac na łyżeczce. U wczesniaków powinno sie podawac witamine D3 od 2 tyg. życia. Wiem że Tomus był wczesniakiem, czy podawałaś mu juz tak wcześnie ? Przy zdiagnozowanej krzywicy podaje się przynajmniej 4000 jednostek witaminy dziennie
bela
2006-06-14
11:19:15
Email
Nie Polish Tomus ur sie w 39 tygodniu.Ja robilam wszsystko prawidlowo wiec nie wiem dlaczego tak :-(((.On nie tyje w szerz tylko rosnie na dlugosc - po tacie to ma.Moze dlatego ze zamiast nabierac tluszczyku, rosna mu kosci to brakuje mu tej wit D??Nie wiem :-(((.A kropelki to czasem wpadlo mi ich wiecej niz mial dostac wiec tym bardziej nie rozumie dlaczego mu sie to przytrafilo :-((((
Basia.26
2006-06-14
13:35:38
Email
belu sama nie wiem, co ci moge doradzić. w sumie to nic, bo nigdy nie miałam styczności z krzywica. ja podaję wit D na wieczór, przed kąpaniem. więc nie ma możliwości o zmieszaniu jej z herbatką. wiem, że mój brat urodził się ze spłaszczoną główką i mama mu ją masowała, żeby się wyrównała. to pomogło. ale tak jak goga, polecam ci dłuuugie spacery z maluchem. ja codziennie spaceruję po 3 godziny. a dziś byłam 5 godz. od 8 rano do 13.
Dominika
2006-06-14
22:03:41
Email
Bela jesli moge zapytac, w ktorym miejscu glowka Twojego synka robi sie mieksza?? pytam bo tu gdzie mieszkam nie podaje sie dodatkowo witaminy d wogole i ja caly czas szukam czy moj maly nie ma objawow krzywicy...troszke sie martwie bo czasami poci mu sie glowka i pomimo ze ma juz 9 miesiecy nie ma jeszcze zabkow...ale bylam u dwoch roznych lekarzy i konsultowalam to z trzecim i wszyscy stwierdzili ze skoro karmie piersia , zazywajac przy tym nadal witaminy takie jak w ciazy to nie potrzebuje nic dodatkowego podawac mojemu dziecku... ale jak czytam wasze wpisy to zaczynam sie zastanawiac czy dobrze robie...
andzia
2006-06-14
23:19:16
Email
Wiki ma 12 mies.Kilka mies temu znajoma pielegniarka zauwazyla u niej odstajace zebra (takie lekko wygiete do przodu czy do gory ).Pediatra zalecila podawanie wiekszej ilosci wit d3 i zmienila ja na Vigantol (mocniejsza).Zalecila duuzo spacerow i wystawianie dziecka na sloneczko.Teraz wszystko zaczyna wracac do normy, slonca nareszcie troszke mamy i klatka piersiowa Wiki wyglada znacznie lepiej.Zaznaczam ze zawsze podawalam jej wit zgodnie z instrukcjami i Wiki popijala ja mlekiem,ma 12 mies ale ciemiaczko dosc duze co tez mnie martwilo.Kilka dni temu bylysmy u lekarza i stwierdzil ze zeberka sa juz lepsze ciemiaczko tez zarasta wiec ta krzywica zaczela sie cofac.Jak juz wyzej dziewczyny pisaly staraj sie duzo spacerowac i wystawiac dziecko na promienie sloneczne (ale bez przesady).Nam to pomoglo oby sie udalo i duzo zdrowka zycze
niikitaa
2006-06-14
23:20:16
Email
cześć dziewczyny!!! Ja wczoraj odwiedziłam nową panią doktor, podobno bardzo dobrą, i ona powiedziała mi że niemowlakowi powinno się podawać 400 jednostek dziennie. Czyli mnie wcześniej lekarka kazała podawać 5 kropelek Cebionmulti - to odpowiwada 500 jednostek D3 i 1 kropelkę Devikapu - co odpowieda też 500 jednostek D3. Ta nowa lekarka kazałą mi z jednego preparatu koniecznie zrezygnować - i sama nie wiem co robić czytając wasze wpisy powyżej. Jak myślicie? Czy wy podajecie takie same witaminy waszym maluszkom?
bela
2006-06-15
07:14:14
Email
DOMINIKA ja tez karmie piersia i dawalam kropelki ale jak widac maly potzrebuje wiecej. Glowka rozmiekcza mu sie z tylu glowy.Najbardziej wyczuwalne jest to za uszami (troszke bardziej na tyl) no i glowka zaczyna sie splaszczac :-((((((

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum