szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - jajecznica i kaszka manna


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
21Aneta
2006-06-12
Email
Dziewczyny jak często mogę robić 9 miesięcznemu Dominikowi jajecznicę z całego jajka? i na czym ją robić? a co myślicie o kaszce mannej na zwykłym mleku, czy mogę ją robić małemu? mały nie ma skazy, czasem dawałam mu troszkę kakao i nie reagował na nie.Wiem, że są tu już tematy o żywieniu maluchów ale mi chodzi o te dwie konkretne rzeczy a nie mam czasu trzepać w tematach...
sylwetka
2006-06-12
17:35:25
Email
Wiesz jak moja Agatka była w podobnym ba a nawet starszym wieku też marzyła mi się dla niej manna na naszym mleku,ale skoro do 3 r.ż. dziecko nie powinno mieć styczności z krowim, to nie zrobiłam jej. Zato kupiłam taką mannę z bobo-vity, ale nie była specjalnie zachwycona, owszem zjadała. Co do jajecznicy to po ukończeniu roczku zrobiłam jej z całego jajka, smażoną na masełku, ale nic z tego nie chciała jej tknąć. Teraz jajeczko na miękko czasami uchodzi parę łyżeczek,ale nadal przemycam jej w zupce. Dodam,że Agatka ma teraz 14m-cy.
MoNiSiA
2006-06-12
19:18:27
Email
Raz do dwóch razy w tygodniu na pewno możesz podać całe jajko. Dodam, że niechętnie dzieci zjadają jajecznicę. Bynajmniej u nas tak było i jest. :-(
21Aneta
2006-06-12
21:11:43
Email
ale mój Dominik uwielbia jajecznice! tylko nie wiedzialam jak czesto moge mu ja robic ;) a co do krowiego mleka... przeciez kiedys matki tylko takie dawały swoim dzieciom i one zdrowe były i nic im nie było (moja matka troje dzieci na krowim chowała od poczatku bo nie karmiła piersia a my jestesmy zdrowi). a kaszki bobovity mój mały znowu nie cierpi...
andzia
2006-06-12
22:12:14
Email
Wiki uwielbia jajecznice na maselku (jajko ja nie uczula).Dwa nawet trzy razy w tyg robie jej jajecznice z dwoch jajek :)) raz w tyg zjada dwa gotowane na twardo ma 12 mies.Mysle ze z jednego jajka mozesz robic malemu na maselku jajecznice nawet 3 razy w tyg.
Agata
2006-06-13
07:25:42
Email
Może wpiszę kilka słów o mleku krowim. Rozmawiałam z trzema paediatrami - wszyscy trzej powiedzieli mi, że raz na jakiś czas mogę spróbować podać córci budyń zrobiony na zwykłym mleku (ja używam mleko łowickie 1,5 %)
No i spróbowałam podać jej tak zrobiony budyń - zjadła z apetytem. Małą ma 1,5 roku i taki budyń jadła dotychczas 3 razy - nic jej nie było, nigdy nie miała jakichś alergicznych czy uczuleniowych problemów
a z kolei jajecznicy nie chce spróbować

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum