szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - DOMOWE JEDZONKO


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Magdalenka
2006-06-11
Email
dziewczyny, wiem ze ten temat byl juz na formum. znalazlam nawet link na strone dziecook.pl, ktory podala ktoras z dziewczyn. mam jednak pytanie, co wy gotujecie swoim dzieciakom? no bo ile mozna jesc zupke jarzynowa albo kurczaka z jabluszkiem na obiad? co polecacie dla brzdaca w 7 miesiacu zycia? a moze macie jeszcze jakies ciekawe linki? na gazeta.pl prztepisy dla dzieci nie sa zbyt dobre, polecaja tam np. zupe z cebula i smarzeniem dla 6mies. malucha. pozdrawiam, magda
Dominika
2006-06-11
19:12:20
Email
zaraz poszukam na forum byl dawno taki temat i stamtad wlasnie mam swietne przepisy na roznego rodzaju zupki i nie tylko... moj Kubus je teraz oprocz jarzynowej takze porowa, selerowa, kalafiorowa ,brokulowa a nawet barszczyk czerwony i pomidorowke... jest tam tez kilka swietnych pomyslow na deser np.kisiel jablkowy ktory tez juz kilka razy synkowi zrobilam... daj mi chwilke a jak znajde ten wpis to postaram sie go tu wkleic...
Dominika
2006-06-11
19:24:52
Email
http://www.dzieckook.pl/kuchnia/index.php3 przepraszam za pomylke przepisy na zupki i deserki znalazlam nie na forum tylko na stronce ktora podalam wyzej...wpisuje sia tam wiek dziecka,rodzaj potrawy ktora chcesz przyrzadzic i metode karmienia mlekiem(piers czy butelka) i wtedy pojawiaja sie rozne fajne przepisy...pozdrowionka
Dominika
2006-06-11
19:29:58
Email
natomiast na forum znalazlam rozklad dnia dla 7 miesiecznych bobaskow i tez go tu wklejam : "Ja poradzę Ci teoretycznie (przeglądam poradniki), bo w praktyce czeka mnie to za 2 m-ce. Od 7 m-ca poradniki zalecają: pierwszy posiłek godz. 6.00-7.00 - MLEKO (pierś lub 180-220 ml modyfikowanego); godz. 8.00-9.00 - KASZKA LUB KLEIK (ryżowa na mleku modyfikowanym, kukurydziana, mleczno-ryżowa o ile nie nie ma alergii na mleko w kaszkach); godz.9.00-10.00 - SOCZEK (140 g.); godz.10.00-11.00 - DESEREK (150-180 g.)-można go wymieszać z kaszką kukurydzianą lub ryżową, ewentualnie część soku lub deserku wykorzystać po południu do kisielu mlecznego; godz. 11.00-12.00 - HERBATKA (duży wybór Hipp,Bobo Vita); godz. 12.00-13.00 - MLEKO (pierś lub 180-220 ml. modyfikowanego); godz. 13.00-15.30 - ZUPKA LUB OBIADEK (200 ml.) Jednego dnia dodajemy 10 g.(przed ugotowanie trzeba wziąć podobno 20 g. bo się skurczy) ugotowanego osobno mięska z indyka, kurczaka, królika lub jagnięciny a jeżeli nie wykazuje alergii to cielęciny a co drugi dzień (bezmiesny) - dodajemy pół przetartego żółtka). Zupy na wywarach mięsnych możemy spróbowac gotować od 8 m-ca, wtedy można spróbować dodawać wieprzowinę i wołowinę (mogą uczulać); godz.16.00-17.00 - KASZKA LUB KISIEL MLECZNY na mleku modyfikowanym z dodatkiem np. deserku lub soku owocowego (trzeba "ubrać" z porcji przedpołudniowej) z dodatkiem połowy żółtka (o ile nie podaliśmy go do obiadku, bo ogólnie nie można przekroczyć połówki żółtka co drugi dzień-wszystko jedno czy w zupie czy kisielu); godz. 17.00-19.00 - MLEKO (pierś lub modyfikowane 180-220 ml). Od 7 m-ca (w wersji "ostrożnej" przy dzieciach ze skłonnością do alergii, chociaż producenci słoiczków zalecają wcześniej) - można zacząć wprowadzać: czereśnie, agrest, jeżyny, brzoskwinie, jagody, gruszki, żurawiny, maliny, porzeczki, dynię, brokuły, kalafiory, cukinię, seler-może uczulać, brukselkę, bezglutenowe pieczywo, makarony, płatki i jak dotychczas bezglutenowe kaszki. Natomiast od 8 m-ca możemy wprowadzić groszek zielony, cebulę, por-może uczulać. Podaję jeszcze przepis na kisiel mleczny z żółtkiem: przygotować 90 ml. mleka modyfikowanego (np. Bebiko 2 to 6 miarek). Do 90 ml. przegotowanej wody dodać 8 g. mąki ziemniaczanej i pół żółtka. Ciągle mieszając zagotować, potem wlać mleko. Dla urozmaicenia możemy polać go sokiem lub dodać deser owocowy. Inna wersja: kisiel mleczny można przygotowac z mniejszą ilością mąki i polać nim jak sosem ułożone na talerzyku owoce sezonowe. Jak jesteś zainteresowana to pisz, mam też inne przepisy zarówno dla starszych jak i młodszych niemowląt. I jeszcze jedno: kaszki i kleiki ryżowe są na wolne stolce, natomiast kukurydziane na zaparcia. Producenci obiecują ( a konkretnie HIPP), że rozluźniająco działają następujące produkty, ale podejrzewam, że trzeba ostrożnie do tego podchodzić przy dzieciach alergicznych-bo sa w nich np. owoce cytrusowe. I są to następujące produkty HIPP: od 6 m-ca - kleik ryżowy z owocami; maliny i jabłka z kleikiem ryżowym, natomiast produkty od 4-5 m-ca - sok ze słodkich jabłek,sok jabłkowo-winogronowy, sok gruszkowy, nektar dyniowo-jabłkowy, nektar śliwkowy, sok z jabłek i ananasów z bananami, nektar brzoskwioniowy, napój brzoskwioniowo-ananasowy. Na zaparcia GERBER wprowadził szuszone śliwki (seria Naturalnie proste od 6 m-ca). Pozdrawiam wszystkie mamuśki! " mam nadzieje ze znajdziesz tu kilka ciekawych informacji...pozdrowionka

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum