szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Mały ma katar-co moge robić???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
21Aneta
2006-06-11
Email
Dziewczyny mój mały dostał wczoraj wieczorem katarku. Nie był mocny więc się specjalnie nie zmartwiłam ale jak się w nocy obudził to juz ledwo oddychał. A teraz...Straszny jest ten katar. Używam zwykłej gruszki do noska i całkiem nieźle się sprawda chociaż mały drze się przy tym wniebogłosy. Ale rzecz w tym, ze nie wiem co mam teraz robić. Jesteśmy zaproszeni dziś na obiad do moich rodziców i nie wiem czy mogę iść z małym, to 15 minut drogi z wózkiem a przedtem chciałam iść z nim jeszcze do kościoła. skoro mały ma taki katar to nie wiem czy mu bardziej nie zaszkodzę. No i jak go ubrać... czy cieplej niż zwykle czy normalnie? No i najważniejsze - jak pokonać ten katar? To nie jest sapka, Dominikowi dosłownie leje się z noska.


aga
2006-06-11
09:42:59
Email
hej!miałąm ostatnio to samo z Mają(12 m-cy, ale jak była mniejsza też)..nienawidzi gruszki i z niej nie korzystamy..używamy wody morskiej do nosa w areozolu sterimar z miedzią-rewelacja,mała uwielbia:),po nim może normalnie oddychać..trochę drogi około 25zł,ale warto,na długo starcza..i jeszcze (groszowe sprawy) maść majerankowa,pod noskiem smarujesz,ściąga całe paskudztwo z noska i też ułatwia oddychanie..spokojnie możesz stosować u niemowlaczków..jak śpi to wyżej główkę..a na wizytę możesz śmiało iść,pod warunkiem ,że nie ma temperatury wysokiej,powietrze też udrażnia nosek:) pozdrawiam i powodzenia!
agnieszka74
2006-06-11
09:52:19
Email
Dokładnie...Poza tym mozesz postawic gdzies szklanke z wrzątkiem i paroma kroplami olejków inhalacyjnych..zwłaszcza na noc. Tylko nie skrapiaj nic bardzo blisko maluszka bo są mocne.
No i moze kropelki : Navisin soft lub Otrivin.
Migotka
2006-06-11
13:31:02
Email
Ja Alusiowi ściagam katar FRIDĄ.Daję mu wapno w syropku i witaminke c też w syropku,nie pamietam nazwy,jak mały sią obudzi to napiszę.Również smaruję lekko pod noskiem, i łikach brwoiwych mascią majrankową,i dodatkow klatę piersiową i plecki nacieram maścią"pulmeks baby" działa podobnie jak Vick ,ale jest specjalnie na katar i kaszel dla niemowlaków.No noska pryskam mu euphorbium i disnemar i 2 kropelki nasivinu.Dużo kładę małego na brzusiu i lekko oklepuje mu plecki.No i oczywiście cały jego pokój,posciel i ubranke zaznaczam kilkoma kropelkami OLBASA.A jak katar jest "uparty" i nie widze poprawy do 5 dni,to podaje KETOTIFEN i IBUFEN.Radziłabym jednak zgłosic się do lekarza,katar jest dośc paskudny i szybko schodzi do gardła,dopwodując oskrzela,lub do uszka,wywołując zapalenie ucha.Więc nie ma żartów z katarami:)Ucałuj Domisia mocno.
Migotka
2006-06-11
13:33:46
Email
Wyczaczcie błędy,zjedzone,lub przeinaczone literki,ale ja już na pół śpię.Alek obudził się o 2 w nocy i musiałam do nosić 1,5 godziny.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum