szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Kolacja przed czy po kąpieli?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
KasiaC
2006-06-07
Email
Witam, ostatnio rozszerzam dietę mojej pięciomiesięcznej córeczki. Przeglądałam forum, żeby się zorientować, o jakich porach podajecie dziecią posiłki. Większość z Was podaje kolację około 20 (z reguły jest to kaszka). I tu powstaje moje pytanie. Czy Wasze dzieci jedzą kolację przed czy po kąpieli? I o której godzinie kąpiecie dzieci?
aga
2006-06-07
11:48:44
Email
hej!ja podaję Maji (12 m-cy) kaszkę około 17,potem gdzieś 18.30 chlebek z masełkiem czasem parówkę (pół-więcej nie chce) i 19.00 kąpiel:)..po kąpieli cycuś i lulu..dodam tylko , że Maja to straszny niejadek,im mniej zje przed spaniem tym lepiej śpi..
Dominika
2006-06-07
16:54:00
Email
ja mojemu Kubusiowi podaje ostatni posilek, czyli kaszke po kapieli wieczornej mniej wiecej okolo godziny 20.30 bo kapiel jest zawsze o 20
Goga66
2006-06-07
16:58:50
Email
Aga - Twoja Maja to niejadek?!!! Zuzia poza cycem nic prawie nie chce jeść. Zupka 4-8 łyżeczek. Kaszka, to samo. 3/4 banana. I to są ilości w jej najlepsze dni. W najgorsze nie chce nawet 2 łyżeczek wziąć do buzi! Płacze, zaciska szczęki, wypluwa. Wędlinkę owszem - bierze ale na ogół żuje i wypluwa za kilka minut.
Goga66
2006-06-07
16:59:30
Email
Zuzia też ma 12 miesięcy i tak walczę z nią od 6
Migotka
2006-06-08
08:48:15
Email
Ja karmię Alka kaszką mniejwięcej o 19,tak by po wieczorynce mógł być najedzony i gotowy do kąpieli.Tak sobie pomyśałam,że warto wytworzyć w dziecku nawyk,że po umyciu nie powinno się już niczego jeść.Niestety kąpiel zazwyczaj go ożywia i muszę go wyciszyć,delikatnym bujaniem na huśtawce,później poczytamy jakąś książeczkę i z zależnosci od jego gotowości do spania zaczynam Go lulać,bo On inaczej nie zaśnie.Ważne jest to,by nie kapać dziecka bezpośrednio po karmieniu,musi mu się wszystko dobrze ułożyć w brzsiu;)Serdecznie pozdrawiam.
Basia.26
2006-06-08
09:46:15
Email
Ja kąpię Miłosza miedzy 20 a 20.30. je ok godz 18-18.30. no i po kąpieli też dostaje cyca. kiedys go karmiłam przed kąpielą, ale zdarzało się mu ulać, bo to jednak niezłe "fikołki" sie wyczynia przy ubieraniu i rozbieraniu. a poza tym on po kąpieli jest głodny niezależnie czy przed nią zjadł, czy nie:)mnie to się wydaje, że dla niego ta kąpiel to jak dla nas godzina na basenie:) sam zasypia w łóżeczku, ale musi być najedzony, odbity i przy buźce musi mieć pieluszkę i misia:) na kolejne karmienie budzi się ok godz 3-4.
Dorota
2006-06-08
09:57:49
Email
Greta (10miesięcy) kolację dostaje po kąpieli, czyli ok 20.40. Kiedyś spróbowałam przed kąpielą, ale ulewało jej się. Wypija mleko, opowiada coś pieskowi, znajduje smoczka i zasypia.
KasiaC
2006-06-09
18:38:15
Email
Dzięki za odpowiedzi. Zdecydowałam się na kolejność - najpierw kaszka później kąpiel, dlatego, że Ania strasznie się brudzi podczas jedzenia.
21Aneta
2006-06-09
23:02:54
Email
Kasiu - lepiej najpierw kąp małą a potem daj jej jeść. Przecież jeśli się ubrudzi to zawsze możesz pod kranem lekko jej tą buzię i łapki umyć. Tak jest naprawdę lepiej. Przecież nawet dorosłym odradza sie kąpiel po jedzeniu a co dopiero małemu dziecku. Myślę, że reszta mam się ze mną zgodzi.
Magdalenka
2006-06-10
02:26:47
Email
ja najpierw karmie mala a potem ja kapie. przede wszystkim bardzo sie brudzi, a przemycie byzi po kranem nie wystarczy. ona jest cala upackana, a ja razem z nia (zaczyna sama "jesc" ), poza tym kapiel ja rozluznia przed snem, no i po jedzeniu potrzebne jest troche aktywnosci (tracy hogg ;-) ). zreszta sama tez kapie sie tuz przed pojsciem spac. moj maz rowniez ;-) mysle ze nie zalecane jest aby kapac dziecko po jedzeniu ze wzgledu na ulewanie, ale to ma znaczenie przy znacznym ulewaniu, na ogol u dzieci z refluxem przel-zol. zreszta, kazda z nas chyba robi tak jak jej wygodniej. pewnie sa tez takie, ktore kapia rano, bo kapiel zanadto rozbudza dzieci zamiast je uspokajac. i tak tez jest dobrze. tak daleko jak mama jest zadowolona a dziecko szczesliwe, wszystko jest ok.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum