szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - nóżka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
aga
2006-06-07
Email
Zauważyłam ostatnio,że moja 12 miesięczna Maja jak chodzi to kieruje prawą stópkę do wewnątrz..dziś ide z nią do lekarza zobaczymy co powie i poradzi..A może któraś z mam miała podobny przypadek?chętnie wysłucham i będę wdzięczna za pomoc:)pozdrawiamy!!!
Goga66
2006-06-07
09:39:30
Email
Mój brat tak miał i jakieś ćwiczenia na to oraz wtedy (teraz może inna moda) lekarz kazał mamie zakładać mu odwrotnie butki, prawy na lewą, lewy na prawą stopę. Ja co innego u Zuzy zauważyłam. Chodzi normalnie ale na jednym udku już nie ma fałdek a na drugim całkiem pokaźną (tylko kiedy stoi). Niby z biodrami nic nie miała ale trochę się tym denerwuję. Czytałam, że podobno fałdki nie muszą być symetryczne ale to dziwnie wygląda
aga
2006-06-07
11:45:53
Email
zobaczymy co lekarz powie;) jeszcze mam pytanko- jakie butu zakłądać takiemu brzdącowi?tak wogóle,ztywne podeszwy?znurowane czy andałkowe?poradźcie proszę,nie chce przez nieodpowiednie obuwie zrobić dziecku krzywdę..pozdrawiam!i dzięki Goga:)
Goga66
2006-06-07
16:13:20
Email
na pewno z atestem. Mogą być sandałki ale musi być sztywna piętka, usztywniona trochę kostka i odpowiednia podeszwa - nie za miękka, nie za twarda. Butki mogą być na rzepy lub sznurowane, lub na klamerki. Świetne ale drogie butki mają elefant i bartek.
andzia
2006-06-07
20:29:59
Email
Zgadzam sie z Gosia co do bucikow.A stópka moja Wiki ma ten sam proble, zaczelo sie jakies 2-3 mies temu pietka uciekala jej do tylu.Latalam po roznych lekarzach.Wszyscy zgodznie powiedzieli ze to sie zdaza bardzo czesto u tak malutkich szkrabow.Kazali czekac i jak zacznie chodzic zglosic sie.Wiki chodzi juz bardzo pewnie od jakis 2 mies i wlasnie umowilam ja na wizyte-zobaczymy.Z moich obserw wynika ze stopka wyglada duuuzo lepiej a napewno w tym pomogly dobre buty (Bartka) z usztywniana pietka i prof wkladka.Wiki ma 12 mies
andzia
2006-06-07
20:33:18
Email
Przepraszam przeczytalam pietke ale chodzi o podobny problem.pozdrawiam
aga
2006-06-07
22:09:18
Email
hej!lekarz powiedział,że Maja ma prawo tak chodzić,bo dopiero uczy się chodzić i stawia stopki tak żeby utrzymać równowagę:) na razie jestem więc uspokojona..dzięki za rady co do butków..papa

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum