szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Pranie w zwykłym proszku


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
21Aneta
2006-06-06
Email
Nie chciałam zakładać nowego tematu..ale temat z praniem był w dziale Ciąża a mi chodzi o duzego już bobasa. Dziewczyny - mam pytanie. Otóż od paru dni piorę wszystkie ciuszki małego w zwykłym proszku (dotychczas prałam w Loveli) i płuczę w płynie Lenor Sensitive (taki biały z niemowlakiem na przodzie). Jak do tej pory u małego nie wystąpiła żadna reakcja na zwykły proszek, nie ma krostek ani zaczerwienionej skóry. Dominik ma 9 miesięcy. Czy według Was mogę w tej sytuacji prać w normalnym proszku? Kupowanie tych specjalnych dość drogo wychodzi a mój mały strasznie teraz brudzi ciuszki,(raczkowanie-kwiaty, jedzenie.. wszystko co mu stanie na drodze a czego nie zdążę na czas odciągnąć)zwłaszcza na kolankach i stópkach i ten zwykły proszek lepiej to dopiera. Bo mi się wydaje, że skoro jego skóra nie zareagowała na normalne pranie to znaczy, że mu to nie szkodzi ale może są jakieś inne przeciwwskazania? Proszę o odpowiedź.
Basia.26
2006-06-06
09:57:32
Email
no to ja się przekopiuję:) Aneta, Miłosz ma 4 miesiące, nie reagował źle jak leżał w naszej pościeli, ani jak go otulałam w rzeczy wyprane w zwykłym proszku.kilka razy dałam pół na pół do prania zwykłego proszku i Lovelli, nic mu nie było. więc zmieszałam te dwa proszki i w tej mieszance piorę już chyba od trzech tyg:) nic a nic małemu nie jest:) jak ta mieszanka się skończy, to zacznę prać w zwykłych proszkach. pozdrawiam.
Dorota
2006-06-06
10:57:20
Email
Ja też piorę Grecie ubranka w proszkach wymieszanych pół na pół. Lepiej sie dopierają. Raz na jakiś czas piorę jasne ubranka w naszym proszku w wyższej temperaturze. Nic jej nie jest.
Migotka
2006-06-06
12:38:09
Email
Anetko ja ubranka Alka juz od 3 miesięczy( czyli od czasu,gdy On zaczynał 7 miesiąc) piorę w swoim proszku Persilu,czy Vizirze.Również zaczynałam od zmieszania dzieciecego proszku ze swoim. I tak stopniowo zmniejszałm ilośc Jego proszu i dosypywałąm wiecej mojego,az zeszliśmy całkiem za zwykły proszek,tylko do płukania stosuję nadal Lovelę,ale to dlatego,że mam jej cały karton i musze go jakoś zużyć.Więc jeśli nie widzisz niepokojących krostek,ani niczego co mogłoby wskazywac na alergię,o moim zdaniem spokojnie możesz prac w swoim proszku.Masz bowiem racje,że te dziecięce proszki nie dpierają dobrze trudnych plam.Staraj sietylko nie zmieniać zbyt czesto tego proszku.Pozdrawiam Cię serdecznie.Bużka.
Kajka
2006-06-06
12:53:44
Email
Filip ma uczulenie na swoje proszki:( wiec zaczelam prac w DOSI i jest wszystko OK
emi
2006-06-06
22:44:36
Email
MOj Kuba ma 4 m-ce i juz od jakiegos czasu piore jego rzeczy z naszymi w żelu do prania. Na razie odpukac nie ma zadnego uczulenia.
andzia_01
2006-06-06
22:48:03
Email
Ja od 2 tygodni piorę ubranka małej /Agatka ma 4 miesiące/ w Vizirze sensitive, cenowo jest całkiem nieźle a ubranka są o niebo lepiej ubrane niż w Jelpie. Przeszłam na ten proszek z dnia na dzien. W sumie to jest on zalecany dla alergików. Agatka nie miała i nie ma żadnej niepokojącej reakcji. Zazdroszczę Wam tej odwagi ze pierzecie ubranka maluszków w zwykłych proszkach, ja jednak bałabym się uprac je w zwykłym Vizirze czy Persilu. Tym bardziej, ze jak niechcący wrzuciłam kiedys ubranka małego do prania z naszymi i użyłam wtedy Ariela /a Michał miał rok i 3 miesiące/ to synek dostał strasznej pokrzywki, az wylądowalismy na Izbie Przyjęc w szpitalu, bo wyglądało to naprawdę nieciekawie. A chcę zaznaczyc, ze moje dzieciaczki nie są alergikami /przynajmniej na razie poza tą pokrzywką u Michała, odpukac, nic w sensie alergii nie było/.Pozdrówka!!!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum