szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - pryszczyki na twarzy, w kroczu i pupie CO ROBIĆ?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
MARZENAM
2006-05-31
Email
Mam problem. Mam synka 3 tygodniowego przedwczoraj pojawiły sie na jego czole pryszczyki, jak kaszka, takie same ma na pupie i w kroczu. Proszę poradzcie co mam zrobić, czym smarować żeby pryszcze znikły. Smarowałam maścią Bepanthen ale nie widzę poprawy, dziś zasypałam pudrem w kroczu i na pupie. To chyba nie są potówki? Jeśli ma ktoś pomysł jak tego się pozbyć to piszcie.
MARZENAM
2006-05-31
11:25:35
Email
Pryszczyki na twarzy zlokalizowane są na czole nad samym noskiem. Mam wrażenie, że te pruszczyki są od chusteczek nawilżających Pampers. Podobne pryszczyki ja mam na brodzie, ostatnio przejechałam po brodzie chusteczką nawilżającą Pampers dla testów jak one działają na skórę. Proszę O RADY.
katka
2006-05-31
20:58:30
Email
Pupe staraj się często wietrzyć a dodatkowo polecam Sudokrem. Buzia powinna być często przemywana przegotowaną wodą zwłaszcza po spacerkach bo może to być od kremu.
pela
2006-05-31
23:04:42
Email
Zrezygnuj koniecznie z chusteczek. Przynajmniej na razie. Rzeczywiście dobre efekty daje sudocrem. To na krocze. A jeśli nie pomoże to przemywaj przy każdym przebieraniu kalią (kup w aptece). No i jak najczęściej wietrz pupę i zmieniaj pieluszkę. Czółko powinno samo się wygoić bo ma stale dopływ powietrza, a jak zastosujesz taką samą terapię jak na pupę to będzie jeszcze szybciej. Głowa do góry!
Basia.26
2006-06-01
10:01:06
Email
Miłosz miał takie krostkina nosku jak wróciliśmy ze szpitala. wyczytałam, ze jest to wynikiem niewykształconych w tym wieku gruczołów łojowych. ja zaczęłam kąpać Miłka w krochmalu i wszystko znikło:) dokładnie przemywałam nosek:) za to okazało się, ze po kąpielach w krochamlu dostawał sapki, więc zmieniłam krochmal na emulsję Oilatum, a co drugi dzień robiłam troszkę krochmalu w kubeczku i przemywalam tylko to miejsce ze zmianami:) a do pupci także polecam sudocrem- powinien wysuszyć te krostki.
MARZENAM
2006-06-01
12:06:17
Email
Dzieki dziewczyny za rady zaraz zastosuje. Pozdrawiam
Magdalenka
2006-06-01
23:27:02
Email
moja corka tez miala pryszczyki, na calej buzi nawet. byly czerwone i do tego szorstka skora. powodow jest kilka, najczesciej chodzi o niesprawnie jeszcze dzialajace gruczoly lojowe, a druga to hormony mamy, szczegolnie jezeli karmisz piersia. samo minie. ja nie smarowalam malej buzi zadnymi masciami. jedynie, kremem KLORANE BEBE. ten krem jest bardzo dobry, ostatnio jak znow pojawil sie probem szorstkiej skorki na policzkach, krem "zalatwil sprawe" w ciagu 2 dni. polecam. nie przejmuj sie pryszczykami, wiekszosc dzieci tak ma, same na ogol znikaja.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum