szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Czy dawać pić?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Katja
2006-05-13
Email
Kochane pomóżcie mi rozwiązać mój problem. Mianowicie moją 4-miesięczną córcię karmie 7 razy na dobę (mała po ostatnim jedzonku-po kąpieli, śpi 8-9 godzin), czyli tak około co 2 godz. Pierwsze i drugie karmienie odbywa się bez udziału butelki następne niestety tak.Przy trzecim i czwartym dokarmiam małą własnym pokarmem a przy pozostałych mlekiem modyfikowanym. Za każdym razem najpierw daję jej pierś a dopiero póżniej butekę, kiedy widzę że mała zaczyna marudzić bo zjadła by jeszcze a ja nie jestem w stanie tyle naprodukować, choć ostatnio pracuję nad tym aby przywrócić pokarm :(. W związku z tym mam małe pytanko, czy podawać dziecku coś do picia, bo przy samym karmieniu piersią nie powinno się tego robić. W chwili obecnej poję ją glukozą ale tylko wtedy gdy ma czkawkę. Nie daję jej żadnego koperku ani herbatek plantex, bo od urodzenia nie miała ani razu kolki a po wypiciu takiej herbatki miała bardzo rzadką kupkę, wręcz wodnitą, także zaprzestałam jej to dawać. Pozdrawiam !
Goga66
2006-05-13
21:28:28
Email
Jeżeli dokarmiasz sztucznie, to myślę, że podanie czegoś do picia jest wskazane. Jak dużo - nie wiem. Szczególnie w upalne dni. W zeszłe upalne lato, momentami bardzo upalne, karmiłam tylko piersią i nie było problemów, czy dopajać, czy nie, chociaż w wyjątkowo gorące dni podobno można i przy karnmieniu piersią dać odrobinę czegoś do picia ale odrobinę, bo ryzykuje się, że dziecko będzie mniej ssać, co spowoduje też zmniejszenie ilości pokarmu w piersiach
Goga66
2006-05-13
21:30:09
Email
Wiesz co Katja - zastanowiłam się, może nie trzeba dopajać skoro za każdym razem karmisz na początku piersią a więc tym wodnistym najchudszym mleczkiem służącym dziecku do napicia się właśnie.
pinkie
2006-08-02
11:07:17
Email
Dziewczyny, jak rozrobić wodę z glukoza - w jakich proporcjach. Karmię piersia 6tygodniowego synka, ale bierze dużo leków i jeszce ten upał- muszę podawać mu duzo picia. SIuśki mu śmierdza lekami. Co oprócz wody z glukozą mogę podać? Kopru włoskiego i rumianku nie chce, moze jeszcze spróbuje mu posłodzić.
renya
2006-08-02
11:20:29
Email
pinkie - my glukozę rozrabialiśmy: 100ml ciepłej wody + płaska łyżeczka glukozy; myślę, że koperek możesz odrobinkę posłodzić (np. glukozą) albo spróbuj maluszkowi podać letnią, przegotowaną wodę - niektórym dzieciom odpowiada ten smak
pinkie
2006-08-02
12:03:40
Email
dzięki, na samą wode tez sie krzywi niestety.tylko jak spi moge go troche oszukać
MoNiSiA
2006-08-02
12:29:05
Email
Ja podaję samą wodę. Od samego początku moja córka akceptowała tylko ją. Pije ogromne ilości. Niekiedy podam jej płynne Monte, czy DAN MLEKO. Ale to jedyne formy słodkiego picia. Do 4 miesiąca karmiłam tylko i wyłącznie piersią. Potem miałam już coraz mniej mleka i dokarmiałam raz dziennie sztucznym. Wtedy też zaczęłam podawać wodę i soczki marchwiowe - domowe. ;-) Powiem szczerze, że nie bardzo jej smakowały. Tak więc została woda, woda i raz jeszcze woda. Pozdrawiam.
asiulek
2006-08-02
16:56:35
Email
ja mojej dwu miesiecznej córci daje wode z glukozą, koperkowa herbatę i teraz kupiłam na teawienie herbatke hipp. daje tak raz dziennie coś z tego lub raz na dwa dni. daje i cycka i dokarmiam sztucznie. najpierw opróznia dwa cycki a jak dallej jest głodna wtedy jeszcze butla około 60-70 dojada papapa
weridiana
2006-08-02
22:15:36
Email
Ja mojego Filipka od samego początku "dopajam" daje mu herbatkę rumiankową albo koperkową lub ułatwiającą trawienie a w ten upał gaszącą pragnienie. A karmię samą piersią i mówią ze nie trzeba dawać pić ale moja lekarka mówi że dziecku tak jak dorosłemu w upał chce się pić a więc daję. A mam pytanie dlaczego dajecie swoim maluszkom glukozę?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum