szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - smoczki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
katka
2006-05-10
Email
Mam apel do wzsystkich mam- nie oblizujcie dzieciom smoczków, Lyżeczek itp.Dużo tak robi zwłaszcza na spacerach-a przecież wystarczy zapasowy smok lub troche wody. Pomyslcie o zębach pociech bo w ten sposób przenosi się próchnica
Goga66
2006-05-10
11:50:26
Email
Dobrze, że o tym piszesz:) Kiedyś robiłam wywiad z dentystą dziecięcym. Także zwracał na to uwagę. I na to, żeby w nocy nie dopajać niczym słodkim! Tylko woda, jak konieczne - mleczko. Chodzi oczywiście o dzieci, które już mają jakieś ząbki. A co do lizania smoczka i łyżeczek to nigdy tego nie należy robić
katka
2006-05-10
21:46:09
Email
nie chodzi tylko o dzieci z zębami bojak nauczysz tak będziezs mieć
Goga66
2006-05-10
22:20:59
Email
chodzi o to, że młodsze niemowlaki piją w nocy pokarm matki i to normalne. Starsze właściwie nie powinny ze względu na ząbki i możliwość próchnicy butelkowej. Także długie ssanie piersi i trzymanie jej we śnie nie sprzyja zdrowym ząbkom. Co do słodkich innych napojów, to oczywiście nigdy nie powinno się dopajać słodzonymi rzeczami a szczególnie w nocy. W nocy tylko woda. Jak to się jednak ma do herbatek, ktore podajemy z granulatów? Wszystkie są słodkie :( W nocy lepiej ich z pewnością nie dawać. A co do mleczka w nocy...? Ech.... sama jestem w kropce, co z moim mlecznym ssakiem zrobić... Nic na nią nie działa... Ssałaby dzień i noc mamusiowe przysmaki

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum