szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Problemy z zasypianiem u 11-miesięcznego bobaska


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
martka_w
2006-05-05
Email
Mam problem z 11-miesięcznym synkiem. Trudno go uśpić na noc. Usypiam go na rękach, trwa to ok 30 min, kiedy go chcę położyć do łóżeczka, to on otwiera oczy i już nie śpi. No i tak się męczę od nowa. W nocy budzi się co 1-2 godz. Dodam, że jak był młodszy to przesypiał całą noc bez budzenia.
Eryka
2006-05-07
00:46:12
Email
Cześć! Mój synek ma 7 miesięcy i zauważyłam, że teraz też częściej jakoś sie budzi niż kiedy był młodszy. Karmię go dużo jeszcze piersią i myślę, że taka kolacja mu już może nie wystarcza. Od paru dni zaczęłam podawać na noc kaszę i śpi troszkę dłużej. Może Twój maluch robi sie głodny, idą mu ząbki, a może po prostu chcę poczuć Ciebie i się przytulić. Może spróbuj go usypiać nie na rękach tylko kładź do łóżeczka. Kiedy zacznie płakać to podnieś i przytul. Gdy się uspokoi, to znów połóż do łóżeczka i tak do skutku. Dziś w telewizji był program opisujący podobny problem z zasypianiem. Tracy Hogg zastosowała wlaśnie metodę podnoszenia i odkladania (w pierwszą noc tych podnoszeń, uspokojeń i odkladań było nawet ponad sto, ale potem było coraz lepiej, aż mały zaczął usypiać samodzielnie). To bardzo trudne, kiedy maleństwo płacze i nie chce usnąć. Poszukaj, na ten temat na forum było już dość dużo wypowiedzi. Mamy mówiły jak radziły sobie w podobnych sytuacjach. Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum