szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Zbieranie moczu na badanie(?)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Maminka Madzia
2006-04-27
Email
Jeszcze pytanko . Jak u 2 miesięcznej dzidzi zebrac mocz na badanie? czy mozna go zaniesc w normalnym pojemniku na mocz i czy jest jakas specjalna pora w ktorej trzeba go zebrac ( jak u dorosłych po wstaniu na czczo) ?
Kamila
2006-04-27
14:19:03
Email
W aptece można kupić woreczki foliowe, które się zakłada maluchowi (przykleja) i w tym woreczku zanosi się do laboratorium.. w pojemniczku nie dasz rady raczej "umieścić" moczu :) za mały szkrab :) pozdrawiam.
Basia.26
2006-04-27
17:25:53
Email
kamila, a ja zebrałam do pojemnika wczoraj:) hahaha. zdjełam maluszkowi pieluszkę i czekałam aż się wysiusia. jest strasznie gorąco, więc wietrzenie pupci tez mu nie zaszkodziło:) to jest u mnie tak, że jak Miłek ma się zsiusiac, to mu "antenka" zaczyna lekko stać, więc potrafię przewidzieć, że lepiej szybko go prebierać, bo zaraz zrobi mi prysznic. oczywiście jak chciałam zebrać mocz to ani myślał siusiać, no ale poczekałam cierpliwie i się udało:) potem nóżką mi wytrącił pojemnik z ręki, ale na szczęście nie wylało się to ciężko uzbierane złoto :)
Goga66
2006-04-27
17:38:20
Email
trudniej z dziewczynkami ;) Pierwszy raz przykleiłam woreczek ale najlepiej to nie zadziałało. Drugi raz polowałam z pojemnikiem przed pupą Zuzi. Efekt mimo wszystko był lepszy
Kamila
2006-04-28
10:18:25
Email
U mnie woreczki spełniły zadanie w 100% :) a Ty Basiu masz lepiej bo masz chłopca i wiesz kiedy nasiusia :) najważniejsze, że się udało ;) pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum