szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - niebezpieczny dom


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Goga66
2006-04-18
Email
Piszę to do mam dzieci zaczynających chodzić i stawać przy meblach. Posprawdzajcie w domu uchwyty przy szafkach!!!W niedzielę wieczorem Zuzia jak zwykle stawała przy regaliku i usiłowała otworzyć barek. Ponieważ drzwiczki łatwo się nie otwierają i robiła to nie pierwszy raz, ze spokojem ją obserwowałam. Nagle zobaczyłam jak moje dziecko leci twarzą w kierunku drzwiczek i okropnie krzyczy. O mały włos uszkodziłaby sobie oczko. Uchwyt od szafki został jej w rączce a mocowany jest na ostro zakończonej śrubie. Jak udało jej się wyrwać go, straciła równowagę i dolną powieką poleciała na to ostrze. Wygląda jakby podbiła sobie oko, ma rozcięcie. Ładnie się goi ale brakowało 5 mm do koszmaru!!!
Migotka
2006-04-18
20:05:52
Email
Boże Goga az mnie ciarki przeszły.Choc moj synek jeszcze nie chodzi,to już powolutku zaczynam przygotowywac dom i dostosowywac go do jego potrzeb.To prawda,że od kiedy dziciaczek zaczyna chodzic,to dla rodziców zaczyna sie ciagłe pilnowanie.To wielkie szczęscie,że skończyło sie tylko na zadrapaniu,ale i wielka przestroga,dla wszystkich rodziców,by pilnowali swoich aniołków.A odnosząc się do tematu,gdzie można kupić takie blokady na szafki?

NIECHA
2006-04-18
20:09:21
Email
Goga, strasznie nam przykro z Adasiem,że Zuzia miała takie traumatyczne przeżycie. Na pewno się bidulka napłakała. Swoją drogą to dobrze ,że zaczęłąś ten temat, bo my dorośli nie mamy takiej wyobraźni i nie jesteśmy pewnych rzeczy przewidzieć a tak zwracając uwagę na takie aspekty będziemy uważniejsze. Ja też czasami tracę czujność.Przykład: Adaś bardzo lubi pralkę: bęben sie kręci, światełka migają-wiadomo. Jak robię pranie to Adaś oczywiście mi asystuje. Stoi wtedy i rączkami opiera się o szklane drzwiczki. Nigdy nie widziałam w tym nic niebezpiecznego, bo piore zawsze w temp. 60 st.Pralka wtedy nie jest gorąca. Pewnego dnia postanowiłam wygotować pościel i zdarzyło się nieszczęście, adaś oparzył sobie paluszka. Dorosły człowiek ma taki odruch ze zaraz cofa ręce a dziecko, które dopiero nauczyło się wstawć tego nie potrafi. Płacz, przykładanie lodu było prawie cały dzień . Na początku myślałma ze to histeria, ale na drugi dzień wyszedł bąbel. Strasznie byłam zła na siebie, że z mojego powodu dziecko tak cierpiało. Teraz już nie pozwalam Adasiowi dotykać pralki. Niech i to będzie przestrogą dla mam.
NIECHA
2006-04-18
20:20:00
Email
Migotka, bardzo bogaty wybór gadżetów zaperpieczających dom jest w IKEA. Ja kupiłam blokady do kontaktów. Uchwytów do szafek nie kupiłam, bo mam takie, że nie pasują. Dla mnie najważniejsze było zabezpieczenie kantów. Są podobno takie nakładki, ale nie mogłam tego znaleźć, więc zabezpieczyłam taką folią z bąbelkami i obkleiłam taśmą dookoła. Może i niewygląda to najlepiej ale za to jest bezpiecznie.
Kornela
2006-04-19
08:38:13
Email
Gosiu naprawde przykro mi z powodu Zuzi, dobrze że byłaś blisko i nie doszło do najgorszego. A co do nakładek na kanty to są w Tesco - takie przezroczyste - przynajmniej u mnie w esco są - na dziale dziecięcym przy butelkach i smoczkach.
renya
2006-04-20
22:33:06
Email
Gosiu, aż mnie zmroziło, kiedy przeczytałam Twój wpis. Dobrze, że Zuzce nic się nie stało! Sama od jakiegoś czasu zastanawiam się jak zabezpieczyć mieszkanie, kiedy już mała zacznie tuptać. Mamy dwa niewielkie pokoje i w związku z tym sporo klamotów, sprzętu, kabli... Głowa zaczyna boleć, kiedy myślę, gdzie taki maluch może wejść lub za co złapać... Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum