szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Drgawki?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
MoNiSiA
2006-04-11
Email
Cześć dziewczyny. Mam problemik i pytanko i liczę na odpowiedź. Od jakiegoś czasu moja Jula ma takie jakby drgawki - wzdrygnięcia. Jakby było jej zimno. Zdarza się to raz na ok. 2 dni. Takie wzdrygnięcie trwa do ok. 3 sekund. Czy waszym maluchom też takie wzdrygnięcia się zdarzają? Dodam, że wszystko zaczęło się od choroby - kiedy to miała bardzo wysoką gorączkę.
Goga66
2006-04-11
08:52:08
Email
Zuzia tak miała ze dwa razy. Wydaje mi się, że to neurologiczne, co nie znaczy, że chorobowe. Dorosłym też różne wzdrygnięcia się zdarzają. Jak będziesz u lekarza, to o tym powiedz ale nie denerwowałabym się
MoNiSiA
2006-04-11
09:01:10
Email
Dzięki Gosiu :) Typ przewrażliwionej mamy ze mnie ;)
Goga66
2006-04-11
09:08:41
Email
Monisiu - ja też zwracam na wszystko uwagę. Powiedz o tym lekarzowi ale jak nic poza tym się nie dzieje, to mogą być naprawdę błache przyczyny typu - właśnie nasiusiała w pieluszkę, siedzi w niewygodnej pozycji lub układ nerwowy tak przez moment zadziałał, bo u dzieci się ciągle rozwija. Lekarzowi jednak dobrze jestpowiedzieć, w końcu nie jesteśmy lekarkami i mamy prawo się martwić
sylwia
2006-04-11
11:42:38
Email
U nas też pojawiały się takie drgawki i trwały tak 2,3 sekundy, więc pediatra skierował do neurologa. Mały miał robione badanie podczas snu i potem podczas wybudzania dziecka ze snu. Nic nie wykryto, ale drgawek też się przestraszyliśmy. Podobno wiele dzieci ma coś takiego, ale należy wszystko sprawdzić. Powiedz pediatrze o tym podczas wizyty.
MoNiSiA
2006-04-11
13:01:08
Email
Powiem, powiem...Dziękuję bardzo dziewczyny za pomoc :*
anika
2006-04-11
14:16:06
Email
Moja córeczka czasem ma takie krótkie drgawki jak zrobi siusiu w pieluche, albo na nocnik. Mysle że to nie jest nic niepokojacego.
Julia
2006-04-11
21:27:52
Email
Dziewczyny Bartek też tak ma czasem, ale zawsze po spaniu i wtedy, gdy go szybko wyjmuję z łóżeczka i się nie zdąży dobrze poprzeciągać. Siedzi wtedy na nocniku i ma te drgawki, czasem to o wiele dłużej trwa niż kilka sekund. Mówiłam o tym pediatrze, pytał, czy nie zauważyłam czegoś innego niepokojącego. Ja nic nie zauważyłam. Powiedział, żeby to obserwować i jeśli się będzie nasilać, da nam skierowanie do neurologa, ale jednocześnie pocieszył, żeby się nie martwić, bo to raczej nic poważnego. W sumie ja jak się obudzę i szybko wyskoczę z łóżka, to czasem też mnie tak "otrzepie". Nie martwcie się dziewczyny, na pewno wszystko ok z naszymi dzieciakami :o)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum