szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - osiągnięcia naszych pociech


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Mała
2005-03-02
Email
Dziewczyny, co Wy na to żeby pochwalić się osiągnięciami naszych Maleństw?
Mała
2005-03-02
14:30:50
Email
Może ja zacznę...Tylo od zcego tu zacząć:)Natalka ma pół roczku przewraca sie sama na brzuszek i na odwrót, właśnei leży na brzuszku w łóżeczku i mnei obserwuje:).Potrafi leżąc na brzuszku,opierając się na dłoniach, oprzeć cały ciężar na jednej ręce i sięgnąc po zabawkę leżącą na pzreciwko niej.Podciąga się do siedzenia, potrafi sama utrzymać się w pozycji siedzącej.Bardzo uważnie wszystko obserwuje, głośnio się śmieje, naśladuje nas, pokazuje jężyk(chyba jeszcze nie całkiem świadomie, no ale kto to wie?), sięga po zabawki przekłąda je z rączki do rączki no i oczywiście do buzi:).Łapie sie za nózki. I co baaardzo ważne zaczynać mówić sylabami:), np.:bababa, dadada, tatata, lalala itp.Miesza czasem sylaby:).Jejku tyle tego jest że boję się ze o połowie zapomniałam:)Jak sobie coś przypomnę to jeszcze napiszę:)A tutaj jeszcze zdjecia jak leży na brzuszku.Nie widac na tym zdjeciu ale opiera się tu na dłoniach.

Mała
2005-03-02
14:31:24
Email
A te zabawki porozrzucane to też jej sprawka:)

kyja
2005-03-03
09:19:25
Email
Mała, Twoja Natalka bardzo ładnie się rozwija:-)Misiowi trochę brakuje do osiągnięć Natalki:jeszcze pewnie nie siedzi sam, nie mówiąc o podpieraniu, bo sięga po zabawkę i bęc!Przewraca się na brzuszek, wczoraj tak się szybko przeturlał przez łóżko,że w ostatniej niemal chwili go złapałam!wiadomo, 'gada' do wszystkiego, jakiś czas temu mówił 'dadada'(ale juz przestał), jak czegoś chce bardzo, robi kupkę, jak jest w wózku i chce więcej widzieć lub chce, abym nie przystawała( na zakupach)-na te wszystkie potrzeby wydaje 1 wymowny dzwięk:'yyy yyy':-)wszyscy w sklepie myślą,że właśnie robi kupkę:-)sam ładnie się bawi, co jakiś czas, jak mnie nie widzi, to mnie 'zawoła' i potem dalej zabawa;-)czasem na głos coś 'zagada', trenuje wydawanie róznych dzwięków.Myślę,że samodzielnie będzie siadać w 8 m-cu,może później.Aa, zębów nie widać, ale już je czuć( przy karmieniu, buu)
Julia
2005-03-12
10:12:49
Email
Hej! Od paru dni Bartek wyciąga rączki do grzechotek i rzeczy, które go interesują. Nie mogłam się na to doczekać :o) Do tej pory wkładałam mu grzechotki do rączki i z trzymaniem nie miał problemów, aż tu nagle niedawno pokazałam mu grzechotkę a on tak powolutku zbliżył do niej obie rączki i złapał. To przesrandowne (pewnie nie znacie tego słowa, to takie z mojego regionu. Srandowny- zabawny, ale w taki słodki sposób :o)), kiedy dziecko jeszcze tak nieprecyzyjnie przesuwa rączki w kierunku przedmiotu, no i oczywiście jak tylko złapie- kierunek buźka :o)
Mała
2005-03-12
18:27:47
Email
Nio, to naprawde słodkie:)I smieszne, kiedy tak powoli celuje rączkami w przedmiot:)Natalka tez mnie zaskoczyła kiedy po raz pierwszy wycigneła rączki po cos.Pierwsze po co wyciągnęła rączki to pieluszka tetrowa:-).Teraz juz bez problemu sięga i w ogóle:-)
Kamila
2005-03-21
21:31:57
Email
Kinia chyba będzie raczkować! Leży na brzuszku, unosi się na rączkach, podnosi pupkę i się buja do przodu i tyłu :))) robi to tak szybciutko! Prześmiesznie to wygląda! Kica do przodu jak mały zajączek :))))))) jak położę przed nią coś co baaardzo ją interesuje (komórka lub pilot) to doczłapie się do tego choćby nie wiem co... A tak poza tym, to siedzi, duuuużo się śmieje, najchętniej wszystko chciałaby wziąć do rączek, przemieszcza się strasznie szybko: brzuszek, plecki i tak na zmianę, no i nowe okrzyki... :))) wszystko tak urocze!
Agata
2005-03-22
07:21:31
Email
To ja się też dopiszę. Sarunia ostatnio gurzy i śmieje się na całego!!! Wystarczy poustawiać dookoła niej pluszaki a ona już do nich gurzy i śmieje się. Najbardziej lubi czerwonego słonika ..no i 3 dni temu tatuś kupł jej Kubusia Puchatka. A wczoraj nagle podniosła rączkę do góry i z wielkim zaciekawieniem ogladała ją z każdej strony. To cudowne jak się rozwija...co dzień coś nowego.
Mała
2005-03-22
09:31:35
Email
Natalka też bierze sie za raczkowanie:)Unosi się na rączkach i podnosi brzuch do góry.Próbuje oprzec sie na kolanach,ale wtedy lecą jej ręce w dół i tylko tyłek jest w górze:)Kapitalnie to wygląda:).Czasem opiera sie na jedenj rączce pzrekręca na bok i zalotnie patrzy:)Od paru dni też śmiesznie płacze:)Jakby mówiła:"nenene":-)Słodkie te nasze pociechy, nie:):).W ogóel tak szybko się zmienia i pojawia sie coś nowego u neij ze aż trudno nie pogubić sie w tym:)Zauwazcie ile dzieci się uczą teraz:):)
Julia
2005-04-14
08:14:14
Email
Dziewczyny Bartek zaczyna siadać :o) Siedzi już sam, ale jeszcze nie potrafi długo wytrzymać w tej pozycji, po jakiejś minucie przewraca się na boczek. Ale wczoraj jak byłam z nim na spacerze, to siedział bardzo długo w wózeczku, trzymał się jego boków i tak rozglądał, że nawet na mnie nie chciał już popatrzeć, nie mówiąc o uśmiechu ;o) Taki ważniak teraz z niego :o)

ela
2005-06-01
16:30:21
Email
gratuluję wszystki maluchom i mamom ja mam chyba najstersze dziecki 4,5 roku i miło popatrzeć na wasze maluchy mój synuś dopomina się ciągle wieczorem o rodzeństwo najpierw chciał braciszka a teraz wszystko jedno aby jego własne ja już jestem po waszych przejściach
***
2006-03-30
08:49:54
Email
***

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum