szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Oczy i wzrok u niemowlaków


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
JOLA-JOLKA
2006-04-05
Email
Witam, Wczoraj mieliśmy USG bioderek.Wyszło ok.Ale po wizycie u pediatry trochę się zaniepokoiłam.Powiedziała, że głowę trzyma super, ale kazał mi zrobić szybko USG oczu, bo jej zdaniem nie reagował na zabawki.Od kiedy dzieci zaczynają reagować na zabawki.Mówiła, że nie wodzi oczaki.Ma sześć tygodni i trzy dni.USG wyszło prawidłowo i kazała mi go obserwować i dała mu jeszcze dwa tygodnie, żeby zaczął wodzić oczami.Znowu nerwy.Jak przybliżam palce do jego oczu, to nie reaguje.Ale wydaje mi się, że jak go karmie, to że się na mnie patrzy.Na słońce też reaguje.Zaciska oczy.Na flesz aparatu też reaguje.Pozdrawiam
Goga66
2006-04-05
16:24:04
Email
Jolu może być wszystko OK - Zuzię długo nie interesowały zabawki. Ale zrób usg koniecznie, tyle, ze nie martw się na zapas
Goga66
2006-04-05
17:35:25
Email
Zuzię długo interesowali tylko ludzie, za zabawkami nie spoglądała, złościły ją raczej. A reaguje jakoś na Twoje zbliżanie się w milczeniu, pochylanie się nad nim? Pamiętaj, że wzrok może podążać też za dźwiękiem, nie tylko obrazem. Światło flesza i słońca jest mocne. U dzieci zdarza się zaćma wrodzona, którą się operuje. Na ogół pozostałością po niej jest krótkowzroczność korygowana okularkami lub soczewkami. Myślę jednak, że Twój maluszek po prostu nie interesuje się zabawkami podobnie jak moja Zuzia
Basia 26
2006-04-05
18:50:49
Email
Jola mojego Miłka wcale zabawki nie interesują, co najwyżej jeden miś, bo ma szalik pomarańzowy i czapkę. reszta moze nie istnieć. ani grzechotki ani nic. za to ludzie go interesują i na nich potrafi bardzo długo skupiać wzrok. praktycznie cały czas patrzy w oczy jak się do niego mówi. no i tak jak pisałam w niemowlakach, zaczynał wodzić oczami za kolorowymi ubraniami. także wszystko przed wami:)
JOLA-JOLKA
2006-04-06
13:45:03
Email
Dzięki dziewczyny za rady.Wiem, że zawsze można na was liczyć.USG głowy robiliśmy i wyszło dobrze.Mój maluszek ma jeszcze nie kształtną głowę.Kiedy zacznie się zaokrąglać?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum