szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - jak wprowadzac nowe pokarmy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
krowka
2006-04-04
Email
Cześć wszystkim mamom powiedzcie mi w jaki sposób wprowadzać noe pokarmy mojemu 6 miesięcznemu dawidkowi który do tej pory byl tylko na piersi i od jakich pokarmów zaczynać i w jakich ilościach
Basia 26
2006-04-04
21:18:44
Email
polecam książkę "Od piersi do talerza" powinna być w każdej lepszej księgarni. kosztuje ok 18 zł... jest tam wszystko, nawet proete przepisy:) już od 4 miesiąca mogłaś wprowadzić jabłuszko, no i wiem, ze są gerberki od 5 miesiąca... od 6 też:) ja mam wszystko przed sobą, Miłosz ma 2 miesiące:) polecam tą książkę i życzę miłej lektury:)
anka74
2006-04-05
07:54:10
Email
Stas ma 4,5 m-ca jest na piersi od wczoraj daje mu marchewke po paru dniach jabluszko potem kaszki a po miesiacu obiadki w internecie poszukaj nawet sa przepisy i wszystko co i jak. ja wprowadzam pomalu, bo obawiam sie alergii.powodzenia
Migotka
2006-04-05
11:30:16
Email
Pomalutko,zacznij od kilku łyzeczek soczków,deserków.Tylko najlepiej byłoby gdyby były one jednoskładnkowe,np,sama marchew,lub samo jabłuszko.Łatwiej wyłapać ewentualny alergen.Tak samo z obiadkami i zupkami,stopniowo po pare łyzeczek.Co do kaszek,to ja swojemu Alkowi kupje kaszki bobovity,ale tylko te bez mleka modyfikowanego.Do 6 miesiąca armiłam piersia,ale juz w 7 zmuszona byłam odstawić małego od cycucia:[I wtedy zaczełam podawać mu mleko modyfikowane-bebilon,Alus zaakceptował je i chyba polubił jego smak,nie zauwazyłam tez żadnych niepożądanych reakcji,więc wszystkie kaszki rozrabiam z tym własnie mlekiem.Nie wiem jak to jest u innych szkrabówale mój nie cierpi niczego co ma w sobie jeżyny i maliny.A poza tym smakuje mu wszystko,to taki mały obrzartuszek:)Pozdrawiam serdecznie i zycze miłej zabawy podczas karmienia dzidziusia:)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum